SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepk995    182

@astrzak masz racje do sezonu jeszcze jest trochę czasu więc zobaczy jak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

czym odchwaszczać cebule po wschodach? chwastnica i komosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15
Napisano (edytowany)

pierwszy zabieg w fazie 1-2 liści cebuli. Goal 480SC +Lontrel 300 Sl w dawkach 0.05l +0.1l 3 zabiegi co 7-10 dni. Ja robie co 7 lepszy efekt i predzęj jest czysta.Na wszystkie dwuliśćienne a jednoliścienne Agill 100EC 0,6-0,8L na roczne jednoliścienne od 3 liśći do końca krzewienia

 

na chwastnice bo tam nie dopisałem Pendigan330 ec ale dawki nie pamietam bo w tamtym roku nie stosowałem i w tym też nie muszę

Edytowano przez 90daniel
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Czy ten zestaw będzie dobry do odchwaszczania czosnku wiosennego.Będe wdzięczny za podpowiedz ,przepraszam że poza tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

jeśli te środki można stosować na czosnek to tak , jeśli w cebuli pomaga to w czosnku też da rade o ile można je stosować na czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

nie wiem nie sadziłem nigdy czosnku ale w tej książce którą zakupiłem dziś nie ma takich środków jest tylko stomp fusilade forte 150 ec targa super 05ec i pilot 10ec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

skoro pisze tak w książce to one muszą się nadawać lub inne też mogą się nadawać , jeśli masz w okolicy dobry sklep z środkami ochrony roślin i pracują tam sprzedawcy którzy znają się na środkach to oni powinni ci doradzić jaki zamiennik kupić gdyby te środki były za drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dril    0

Witam wszystkich chcialbym uzyskac troszke informacj na temat uprawy cebuli.

Czym dokarmiac cebule po skielkowaniu i w pozniejszych fazach wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSP    1

Witam wszystkich chcialbym uzyskac troszke informacj na temat uprawy cebuli.

Czym dokarmiac cebule po skielkowaniu i w pozniejszych fazach wzrostu

 

Na glebach dobrych N- 90 do 110 P - 70 do 90 K - 185 do 200 Mg - 60 do 80 Ca - 1800 do 2000

Nawożenie azotowe I dawka przedsiewnie 150 kg ale tylko przy braku analizy gleby II dawka pogłównie , 100kg P2O5 i 150 do 200 kg K2O z tym że nawozy fosforowe i potasowe pod orkę zimową na jesień a jeżeli nie to na wiosnę tydzień przed siewem cebuli siarczan potasu najważniejszy jest fosfor bo wpływa on na zasychanie szczypioru przed zbiorem cebuli nawozy dokładnie wymiesza a co do uprawy to muszę wiedziec jaka to cebula na zbiór późny czy inna :) a tak to powodzenia w uprawie !!!!!

 

 

Na glebach dobrych N- 90 do 110 P - 70 do 90 K - 185 do 200 Mg - 60 do 80 Ca - 1800 do 2000

Nawożenie azotowe I dawka przedsiewnie 150 kg ale tylko przy braku analizy gleby II dawka pogłównie , 100kg P2O5 i 150 do 200 kg K2O z tym że nawozy fosforowe i potasowe pod orkę zimową na jesień a jeżeli nie to na wiosnę tydzień przed siewem cebuli siarczan potasu najważniejszy jest fosfor bo wpływa on na zasychanie szczypioru przed zbiorem cebuli nawozy dokładnie wymiesza a co do uprawy to muszę wiedziec jaka to cebula na zbiór późny czy inna :) a tak to powodzenia w uprawie !!!!!

Dodam jeszcze ze cebula na glebach kwaśnych źle rośnie . Jeżeli dawki azotu są wyższe należy je dzielic cześc na 2 dawki I połowa przed siewem a druga w dwóch terminach dwa tygodnie po wschodach i później jeszcze po dwóch tygodniach potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dril    0

dzieki wielkie za doractwo. Ale mam jeszcze jednoe pytanie moze masz jakies doswiadczenie w uprawie cebuli zimowej jesli tak to bede wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

Panowie macie jakiś sposób na komose w cebuli? Skusiłem się i opryskałem lentagranem 1.5kg/ha w 3dawkach ale nie dał jej rady, może ta susza ograniczyła działanie środka, już sam nie wiem... Komosa ma +/-5cm, cebula ma 2listki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

To ty nie wiesz że komosa biała podczas suszy tworzy wastwe ochrona typu wosk na lisciach!Goal 0,25+atpolan 1l i po komosie ani śladu jak w czarnobylu!ewentualnie lontrela wieksza dawke z przylepcem (bo nie parzący)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

Kolego wiem wiem ale podczas słonecznych dni bądź suszy cebula również tworzy warstwe woskową i wtedy zaleca się odchwaszczanie żeby jak najmniej jej zaszkodzić...

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

z tego co pamietam to galigan lepszy gdyż komosa biała jest wrażliwa na niego a na goal średnio-wrażliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

galigan 240 i goal 480 to ta sama substancja. ale w goalu jest bardziej stęzona - jak nazwa wskazuje, mimo to zgadzam się z przedmówcą. U siebie zauwazyłem lepsze działanie galiganu.

 

@DFkujawy

 

lentagran dopiero od 3 liści cebuli mozna stozować. nie zniszczył szczypioru? a jak działa na zółtlice drobnokwiatową?

cebula ma u Ciebie 2 liśc? kiedy siana? u nas ma juz 4 liscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

Dzisiaj byłem zobaczyć co i jak dokładnie, u mnie strasznie sucho i tam gdzie piach cebula ma 2listki i nie chce rosnąć tego jest z 20a, na reszcie też już ma po 3-4, siana 7.04.

Lentagran w dawkach dzielonych można stosować wcześniej. Zniszczył wszystkie chwasty tylko 2 ostatnie opryski nie daly rady tej komosie...

Boję się, że jak dam duża dawke środka to załatwię tą słabszą, a gracować zbytnio się nie chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

nie ma w tym roku szału z cebulą,słabe wschody i jeszcze słabiej rośnie.Może w tym roku sprzątnie się mniej ton ale po lepszej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

jak na razie jest susza i nic nie chce rosnąć ale może być tak że za cebulę weźmie się już lepszą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dril    0

Musze sie zgodzic wschody słabe i susza plonu za bogatego nie bedzie ale za to moze finansowo sie nadrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

Dzisiaj byłem zobaczyć co i jak dokładnie, u mnie strasznie sucho i tam gdzie piach cebula ma 2listki i nie chce rosnąć tego jest z 20a, na reszcie też już ma po 3-4, siana 7.04.

Lentagran w dawkach dzielonych można stosować wcześniej. Zniszczył wszystkie chwasty tylko 2 ostatnie opryski nie daly rady tej komosie...

Boję się, że jak dam duża dawke środka to załatwię tą słabszą, a gracować zbytnio się nie chce :D

 

Dawka dzielona czyli podzieliłeś te 1,5 kg na 3 zabiegi? czy trzy razy pryskałeś po 1,5 kg/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

@szaszeta Nic tylko tam eksportowac :D

U nas sprzydały by sie takie ceny... marzenie


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj