SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
jacek1296    1680

W przechowalni :P Co to jest u mnie mają około 80ha w gminie wszyscy :)

80ha to jest u mnie we wsi(ok.40 gospodarstw).Niektórzy orzą pszenicę i sieją cebulę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

Mam do was pytanko, jest jakiś środek na owies głuchy w cebuli? Niestety cebula jest już kilkanaście dni po wschodach i rundup nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Czy można mieszać środki na chwasty jednoliścienne i dwuliścienne razem ?? Cebula puszcza drugie piórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy kropiliście na pchełke bo w mojej okolicy w przęciągu kilku dni plantacje zostały zdzieśiątkowne przez nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Pióro przegryzione w połowie i przewrócone.Widać w miejscu żerowania białą plamkę . Ponawiam pytanie do specjalistów czy mozna mieszać opryski np goal + fusilade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

u mnie cebule ma fazę 1 liścia właściwego lecz zauważyłem , że gdzieniegdzie liść flagowy opadł nieco i końcówka ( szczyt liścia) znajduje się pod ziemią tak , że z liścia flagowego powstaje odwrócone do góry nogami U. To normalny proceder w fazach rozwojowych cebuli czy jednak działanie jakiegoś szkodnika? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Nie mam dużego doświadczenia z mieszaniu środków na cebulę lecz proponuje nie mieszać Ja jak mam wątpliwości wolę pryskać osobno Zależy od pogody U nas posucha

Cebulę siałem ok 20 marca i dopiero ma 2 piórko muszę prytskać na ziele ale jest tak sucho i mam wątpliwość Przed wschodami reglonowałem i po siewie panida toż poszła ale słabo działa Jutro trudno ryzykuje Dolna dawka goalu i dysza 3 Inżektorowa może nie spale :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

a dlaczegeo mialbys spalic przeciez goal mozna dawac juz jak ma 2 liscie wlasciwe a lepiej galigan bo ten srodek mozna dawac wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

witam, hartuje mi sie przed tunelem cebula Doromo F1 (nasiona holenderskie), na 13 arow chce to posadzic, ma ktos orietacje odnosnie cebuli z rozsady? na co pierwsze po wysadzeniu powinieniem pryskac?

 

a i jeszcze jedno cebula w paletkach jest po 5 roslion, w jednym oczku, nie bede tego mogl rozdzielic bo sie torf rozsypie, jaka powinna byc odleglosc miedzy sadzonkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67
Napisano (edytowany)

Decyzja co do wysady należy do ciebie Ja bym nie dzielił tylko sadził Kiedyś siałem cebule 8 kg na ha zwykłym siewnikiem i było jej b dużo Przy sprzyjających warunkach ona cię porozpycha lecz musisz zwiększyć ochronę na grzyba Jak ma więcej niż 2 piórka jest sporo środków począwszy od panidy goalu galigan lontrel itp ps..... Czytaj ulotki na środkach!!!!!!! żebyś nie skopał czegoś bo szkoda pracy i wkładu

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezeskr    0

a dlaczegeo mialbys spalic przeciez goal mozna dawac juz jak ma 2 liscie wlasciwe a lepiej galigan bo ten srodek mozna dawac wcześniej

przecież goal i galigan to jest ta sama substancja aktywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67
Napisano (edytowany)

Prosiłem też o odpowiedz na lontrel w fazie 2 liści na opakowaniu jest napisane że pryskać 3 liście ?????

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

pryszczecie teraz na choroby grzybowe? jesli tak to jakie srodki stosujecie na cebule?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Panowie kiedy dac II dawkę N w cebulę? Dałem przedsiewnie 1/4 dawki całkowitej. I N lepiej dac jak się opieli cebule? aktualnie ma jedno piórko, siana na początku maja, dlatego taka mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Myślę, że spokojnie możesz poczekać aż do trzech -czterech piórek. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Witam w jakiej kondycji u was cebula W moim regjonie co nie którzy poorali a nie która żadna rewelacja Ponoć opryski i susza Mam problem z komosą oset zwalczyłem cebula jest ale nie wiem czy poddziała środek jak criptic 400ec czy ktoś pryskał i czy większom komosę bierze narazie zrobiłem goalem ale to syzyfowa praca od wtorku ludzie

Czy ktoś ma doświadczenie z tym środkiem ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ixvid    0

W tym roku najlepsza jest haczka zamiast oprysków

,co do cebuli może byc

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

U mnie kawałek 60a jest bardzo ładna i czysta a hektar musiałem przeorać bo po siewie poszła od razu ulewa i zabiło ziemię tak że nie powschodziła, posadzę tam jeszcze brokuł więc niema z tym tragedii. Za to zimowa nawet ładna jest, już kilka razy zbierałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

jeśli możecie potwierdzić moje domysły to na 1 zdjęciu widać ślady po gradzie a na 2 kolejnych objawy żerowania wciorniastka. Moje przypuszczenia może potwierdzać to ,że na jednym polu są tylko ślady po małym gradzie(chyba)a z wciorniastkami to czekałem aż przekroczę próg szkodliwości choć stwierdzam , że to chyba był błąd gdyż gdybym wcześniej zastosował "robioną nurelle" to w ogolę by nie bylo śladów nakucia na szczypiorze co sądzicie?

grad

wciorniastki1

wciorniastki2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj