SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
sandman    0

25 t na godzine jezus maria tosz to dobre 0,5 ha ziemniaków, cebuli chyba przy prawie zerowej ilosci kamieni, łęt, grup ziemi oraz nagnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nawóz ok.1100pln,nasiona ok.1000pln(średnio bo możesz kupić za 500pln a możesz za 2000pln),siew 300pln(chyba że masz swój siewnik),opryski na chwasty ok.600pln,na choroby (5 razy)ok.700pln, na szkodniki(zależy od nasilenia )ok.200pln plus wszelkie prace związane z uprawą,zbiorem,transportem i ewentualnym deszczowaniem.Jak chcesz dobrze zrobić cebulę to musisz liczyć 7000-8000pln/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

U mnie cena 60 groszy luz a w workach 15kg. to 75-85 groszy. Ale juz prawie wszystko sprzedałem , zostało mi moze z półtorej tony. A u was jak??


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej3560    32

Giełda Poznań duży hurt , cebula 15 kg worki i cebula czerwona 5kg . Po prostu zostawiasz hurtownikom kilka ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

witam koledzy

mam do was pytanie może któryś z was przerabiał stara anne Z 644 do zbioru cebuli

znajomy powiedzial mi ze jest z tym problem bo przystawka która jest przy bolku nie pasuje do Anki i trzeba bardzo duzo przerabiac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

z ta przeróbka to bujda kumpel własnie w tym roku przerabiał do cebuli i wcale duzo roboty niebyło poza tym ze lemiesz odkręcasz wraz z kołem a zamiast tego nad tasmą zakładasz wałek z gabki cos takiego http://allegro.pl/zbieraczka-do-cebuli-i1400535224.html


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

wcale nie ma duzo przerobek,w zasadzie odpina sie tylko radlo i kolo dociskowe to z przodu.ja sobie zrobilem przystawke bo od bolka jest za waska a wyszla taka jak oryginal,od 2 lat nie uprawiam cebuli to moge sprzedac bo jest mi nie potrzebna

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

cos tez tak czuje ze ludzie zaszaleja z cebula

szczerze mowiac ja co rok sieje w okolicach 1ha zaleznie jakie pole trafi

dzieki za info o przerobieniu

to ze zdejmuje sie lemiesz i rolkie kopiujaca to wiem

zamiast tego montuje sie tzn gąbkie do tego mozna przyspieszyc obroty na "totolotku"

 

jakie odmiany cebuli siejecie i jakimi siewnikami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie to samo co z ogórkiem w tamtym roku, jak płacił przez 2/3 lata z rzędu to każdy wsiał ile wlezie, a tu masz ogórek był za bezcen i pewnie nie jednemu z głowy już one wyleciały na pare lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

dokładnie ale aby było jasne ja nikomu nie bronie w końcu musi być "mięso armatnie" ;) a ciekawe jaka będzie pogoda bo jak susza to może być interesująca bo duży areał zasiany plus małe plony ale z tą pogodą trzeba by już do wróżbity macieja hehe pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

a jak prędkość na totolotku można zwiększyć??

 

W annie jak totolotek jest napinany przez koło pasowe to zmieniamy to koło pasowe na większe i kosz chodzi szybciej :) Rowniez na zębatce można go przyspieszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dzięki, ja anną kopię marchewkę i idzie całkiem ok tyle że właśnie to koło nie wyrabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

z ta cebulą w tym roku to nic nie wiadomo ja sieje 11 lat już i kazdy rok inny wystarczy że pogoda nie dopisze i może być duzo posiane a tak w ogóle po ile u was chodzi cebula luz bo będe gdzies za 3 tyg sprzedawał??


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

nie wiem jak luzowa ale ostatnio na gledzie na broniszach sprzedawalem 20zl za 15kg tyle ze towar byl bardzo ladny i fakt troche postalem zeby sprzedac busa

z miejsca podobno bo 18 biora

luzowa jutro sie dowiem bo zadzwonie do znajomej jak przyjmuje na obieranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

U mnie za worek 25kg. to od 18zł-22zł


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj