SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
prox7441    5

(...) a to że ceny tak "skaczą" to oczywiste, jak już, to byśmy podpisywali umowę z góry na następny rok(z gwarantowaną ceną) :unsure:(...)

 

niepoprawny optymista hehe... a kto i gdzie ci da taką gwarancję???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Nie no optymistą to właśnie nie można być... Trzeba być realistą ;[

A taką "gwarancje" mogą Ci dać zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego ;[

Ale słyszałem że 20gr/kg to trochę cienko... Się zobaczy co z tego wyniknie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Daniel215 ja sieje cebule więc co nieco mogę powiedzieć na temat uprawy tego warzywa,no więc przede wszystkim zależy czy chcesz sprzedawać z łuską czy na biało jeżeli z łuską to uprawy z dymki bym nie polecał owszem zbiór jest wcześniejszy i można lepszą cenę złapać ale jakość łuski wiele gorsza a to podstawa w sprzedaży,ja uprawiam cebule tylko z siewu siewnik mam pneumatyczny WEREMCZUKA wcześniej sialem zwykłym szczoteczkowym ale trudno było trafić z odpowiednim zagęszczeniem,a jeśli chodzi o odmiany to tylko holenderskie.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano    0

Daniel215 tyle to oferują pewnie zakłady owocowo warzywne i to pewnie warmińskie bo znam ten temat i szczerze za 20 gr to bym nawet ciągnikiem w pole nie wyjechał ... do tego chciałbym zobaczyc po roku co będziesz sadził na temat czy 3 osoby sobie poradzą w marchwi bo uprawiam ja i wiem ze 3 osoby starcza ale na pół hektara maksymalnie bo więcej nie masz co marzyc nawet przy zmechanizowanym zbiorze kombajn w 100% nie zetnie idealnie i musisz miec stoły do sortowania a tam 3 osoby dużo nie zrobią chyba ze chcesz miec za każdym transportem 40 % zanieczyszczenia to wyjdzie ci plon handlowy 30 ton z hektara . Widzę ze jesteś naprawdę niepoprawnym optymista w temacie zbioru i opłacalności w tych uprawach a jeśli chodzi o cebule to także ja uprawiam od prawie 10 lat i zastanawiam sie jaki obszar będzie zasiany cebulą w przyszłym roku przy tegorocznej opłacalności . Pewnie powtórzy sie scenariusz z przed kilku lat a jeśli chodzi o sama uprawie to przy dzisiejszych warunkach atmosferycznych wymagana jest deszczownia pomimo tego że nie zawsze jest potrzebna. Pozdrawiam producentów cebuli i życzę więcej takich lat jak ten rok ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja sieje 7 ha cebuli ten rok był mozna powiedziec rekordowy a jaki będzie nastepny??czas pokaze...


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano    0

Masz racje ten rok był rekordowy pod względem ceny ale czy plonu ???? Nie sadze a w dodatku jakośc tegorocznej cebuli jest średnia jeżeli nie zła co spowodowane było złymi warunkami pogodowymi przyjnajmnije w moich okolicach :D Nawet w agrobiznesie dzisiaj cebule pokazywali do przerobu na jednym ze zdjęc to ładna ona nie była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Panowie u nas własnie cebula się kończy, tzn. mało kto jescze cos ma. cena 1,20 za kg :(

Niektórzy zrobili okrótna kase. Wczoraj gadałem z kumplem mówi że sprzedał ok.200 ton. :P

i bedzie nowy zetor w tym roku. Hehe

W zeszły czwartek mieliśmy zebranie tzn plantatorzy ziemniaka i cebuli. Były trzy firmy chetne aby kontraktować u nich już cebulę na rok 2010. Sam zakontraktowałem 60 ton. A reszte przetrzymam do następnej zimy.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio73    0

Witam

Mam pytanie czy wysiewacie pod cebule siarczan potasu czy sól potasową i czy ktoś zauważył różnice ,ja zawsze wysiewałem sól na jesieni ale teraz niezdąrzyłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

jak dmuchacie cebule w skrzyniopaletach? czy w ogóle potrzebne są wentylatory w takim sposobie przechowywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semenpl2    0

witam moze mi ktos powie co jest przyczyna slabych wschodow cebuli bo kombinowalem w tym roku rozne glebokosci i zageszczenia i bardzo slabo mi powzchodzila:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

moze zbyt sucha ziemia i skiełkowane rosliny uschły. moze zaskorupiona ziemia i rosliny nie mogły przebic sie na powierzchnie ziemi. moze za duzo zaprawy. moze za duza dawka herbicydu i do tego lekka ziemia i deszcz po pryskaniu (herbicyd razem z deszczem dostał sie do nasionek). a moze nasiona o małej sile kiełowania(zwykle tansze) które nalezy siac w wiekszym zageszczeniu. a teraz dopasuj sobie do warunków w swoim gospodarstwie i juz bedziesz wiedział B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja już też cebule mam posprzedawana ostatnie 1.5t sprzedałem po 1 zł a tak też po 1.20zł szła. Zimową zasiałem opryskałem i teraz czekam az wzejdzie B)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semenpl2    0

ziemia raczej ok bo ogorki w niej elegancko wschodzily zaprawy tyle ile pisze na opakowaniu a herbicydu nie stosowalem wogole :/ B) moze to te nasiona slabe (polskie) a moze znak zgory ze nie powinienem sie brac za cebule B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Plon ok.45ton/ha,z dymki57ton/ha(sprzedana po.60gr jak leci).Z siewu na razie nie sprzedałem nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waza    0

ok 30t/ha ummie chodzi luzem po 0,60 , workach po 15kg-0,80 i obierana od1,25-1,40 a jak wygoda u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Co polecacie do zbierania cebuli? Miałem brać nowy zbieracz z krukowiaka ale nie starczyło kasy i myślę nad używanym tanim i dobrym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ja mam BOLKO Z643.ZAlety:100% bezawaryjny(zebrałem nim ok.2000t).Wady:mało wydajny (mały zbiornik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

W miare bezawaryjny i wydajny to grimme SL 750, wydajny koło 25 ton na godzinę, bezawaryjny 15 ha i jedno małe łożysko,z krukowiaka to jedynie kopaczka a reszta to jak ktos lubi serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj