SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
Marcinu83    1
Dnia 12.05.2023 o 21:44, jan88 napisał:

na pierwszy liść możesz dać 0,3 stompu +0,15 bandura

i tak ze 3 razy co 4-5 dni 

A środki kontaktowe np basagran czy lentagran można dołożyć i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

mieszanie trzech i więcej substancji czynnych w tym z nawozów dolistnych wymaga serii testów praktycznych i odpowiedź na to pytanie z góry jest tylko konfabulacją , domniemaniem nawet jeśli kto raz czy dwa razy daną mieszaninę stosował i było ok to i tak nie można jej uznać za miarodajną.

Choćby w tym przypadku stomp a właściwie nośnik/rozpuszczalnik może być wspomagaczem dla basagranu potęgując efekt parzący bentazonu i trudno przewidzieć jak zachowa się taka mieszanka w różnych możliwych warunkach pogodowych

dziś mnie poinformował jeden znajomy że zastosował mieszankę azoksystrobiny i dolistnego nawozu potasowo mikroelementowego a gdy zapytałem gdzie wyczytał że taka mieszanka jest dopuszczalna to był zdziwiony że "trzeba coś czytać"

oczywiście ani producent tego nawozu ani fungicydu nic nie wspominają o jakichkolwiek testach czy dopuszczalności takiej mieszaniny bo zwyczajnie nie wiedzą

tak samo ja np nie wiem jak zachowa się mieszanina pendimetaliny, aklonifenu i bentazonu czy pirydatu a czy kto to wie autorytatywnie? nie sądzę

btw; bentazon to środek też układowy a przynajmniej wgłębny

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spajder    1

Jakieś doświadczenia czym zwalczyć samosiewy ziemniaków w cebuli? 😁 Trochę się tego namnożyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

ta sama odpowiedz co post wyzej :)

nie ma nic co sobie poradzi z samosiewami kopru, jedynie starane  go spowolnii

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
4 godziny temu, tomek84pl napisał:

ta sama odpowiedz co post wyzej :)

nie ma nic co sobie poradzi z samosiewami kopru, jedynie starane  go spowolnii

jaka dawka starane i w jakiej fazie cebuli? np faza 2 liści? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż kopaczke do cebuli przerobiona z kopaczki do ziemniaków z wałem nagarniajacym, wszystko sprawne od dwóch lat nie używana bo nie sadze cebuli i tylko przestawiam w garażu z miejsca w miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

czemu cebula zimowa poszła mi w kwiat? sieje na od 5 lat, w tym roku widzie że z 50 procent pójdzie w kwiat..... siana koło 20 sierpnia 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

Być może stres abiotyczny lub nie była w odpowiedniej fazie przed zimą.Ogólnie zawsze pare kwiatostanów się znajdzie w zimówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, roni9411 napisał:

czemu cebula zimowa poszła mi w kwiat? sieje na od 5 lat, w tym roku widzie że z 50 procent pójdzie w kwiat..... siana koło 20 sierpnia 

dlaczego to jako tako @Kobi próbuje zgadywać ( ale że co? "stres abiotyczny? a codo do madafaka jest że aż bąki się po tym puszcza... znaczy cebuli :D ) a dla mnie Twoje pytanie jest wartościową informacją i - jeśli oczywiście masz czas i wolę - jaka odmiana i w jakim terminie siana zdołała przejść jaryzację u ciebie podczas zimowania? No i jak duża/gruba w szyjce (czy jak to się tam nazywa) była na początku zimy?

u nas odm Panther F1 siana coś ok połowy sierpnia ... dobra; sprawdzę dokładnie ...
no siana 20-ego sierpnia i jak na razie to ani jednego bąka i - co ciekawe - na ub rocznych "samowysadkach" (bo kawałek tegorocznej zimówki nałożył się na ub roczną i zawsze przecież coś tam zostanie i w nast roku wylazie. Otóż na tych też nie ma ani jednego bąka czyli może jeszcze za wcześnie jak dla tej odmiany i jeszcze się pojawią (?) zobaczymy i postaram się relacjonować

po wiosennym pieleniu bo tasznik... teraz na zbabranej glebie komosy nawschodziło i na razie jeszcze mała ale do zbiorów... cholernie trudna do utrzymania w czystości ta zimówka bo zbiory pewnie tak do miesiąca się zaczną i chemicznie... no czym? liczyłem na Boxer ale przeczytałem karencje i ... no teraz mechanicznie trochę poblem bo szczypior ma z pół metra wysokości i się zszył między rzędami nawet

no trudna w odchwaszczeniu jak diabli i jeszcze nie mam widocznie dość dobrego doświadczenia w tym wynalazku

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Dnia 18.05.2023 o 21:12, 360ursus4011 napisał:

Na pierwszy szczał może być drugi liść się pokazuje a chwasty prawie jak cebula. Mam ten oprysk 

20230512_192243.jpg

a przed schodami nic ale tak nic dawane nie było?
Jak dla mnie sama pendi to za mało bo żółtlice puszcza i jakiego Bandura bodaj ze dwie setki na ha ale według rygorów jak dla oxyfluorofenu tzn na suchą, po ilku dniach słonecznych i w miarę grubą kroplą. pendi nalistnie większych jak drugi liść chwastów może nie dać rady, już Boxer "jadowitszy" ale ja z Boxerem mam doświadczenie dopiero tak od 4-ego liścia cebuli i to jako uzupełnienie po przedwschodowych

mieszaninami zawsze większe ryzyko uszkodzenia cebuli no ale chwastom też nie chcemy za dużego komfortu zostawiać.

rozpoznaję niedoświadczenie i jeśli boisz się ryzyka to... motyka :D przynajmniej na pewno nie zniszczysz chemią cebuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Lentagran.

1 godzinę temu, dysydent napisał:

dlaczego to jako tako @Kobi próbuje zgadywać a dla mnie Twoje pytanie jest wartościową informacją i - jeśli oczywiście masz czas i wolę - jaka odmiana i w jakim terminie siana zdołała przejść jaryzację u ciebie podczas zimowania? No i jak duża/gruba w szyjce (czy jak to się tam nazywa) była na początku zimy?

u nas odm Panther F1 siana coś ok połowy sierpnia ... dobra; sprawdzę dokładnie ...
no siana 20-ego sierpnia i jak na razie to ani jednego bąka i - co ciekawe - na ub rocznych "samowysadkach" (bo kawałek tegorocznej zimówki nałożył się na ub roczną i zawsze przecież coś tam zostanie i w nast roku wylazie. Otóż na tych też nie ma ani jednego bąka czyli może jeszcze za wcześnie jak dla tej odmiany i jeszcze się pojawią (?) zobaczymy i postaram się relacjonować

po wiosennym pieleniu bo tasznik... teraz na zbabranej glebie komosy nawschodziło i na razie jeszcze mała ale do zbiorów... cholernie trudna do utrzymania w czystości ta zimówka bo zbiory pewnie tak do miesiąca się zaczną i chemicznie... no czym? liczyłem na Boxer ale przeczytałem karencje i ... no teraz mechanicznie trochę poblem bo szczypior ma z pół metra wysokości i się zszył między rzędami nawet

no trudna w odchwaszczeniu jak diabli i jeszcze nie mam widocznie dość dobrego doświadczenia w tym wynalazku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

a jaką ma toto karencję
okej okej, sam se sprawdzę
nno, może... (?)

ee d...a tam - karencja 28dni a za 28ni to ona będzie już w połowie zjedzona na pęczek bez szczypioru
już tworzy cebule i "rosną w oczach" zwłaszcza że solennie dolało deszczu

jara w tym roku i nasiane od groma a i rok lepszy jak ubiegły (jak na razie) to trzeba sp..alać z zimówką w rynek najszybciej jak się da

a propos jarej

wcale sobie pocieszna historia tej plantacji opisana może aż nazbyt szczegółowo w postach tego tematu

DSCN0999.JPG

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
Zibo123123 napisał:

Witam micgal,można zdjęcie tej kopaczki

Podeślij mi maila na priv to wyślę bo teraz nie mam dostępu żeby wstawić tutaj


Zibo123123 napisał:

Witam micgal,można zdjęcie tej kopaczki

Podeślij mi maila na priv to wyślę bo teraz nie mam dostępu żeby wstawić tutaj


Zibo123123 napisał:

Witam micgal,można zdjęcie tej kopaczki

Podeślij mi maila na priv to wyślę bo teraz nie mam dostępu żeby wstawić tutaj


Sorki za spam ale coś mi się internet zawiesił usunę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

jakieś rzadkie te Twoje kartofle
ja bym przesadził ;)

a poważnie to miałeś próbować chlopyralidem, nie próbowałeś?
ja nie wiem jakie dawki fluroksypyru na cebulę bo nie było okazji ani potrzeby nigdy ... w tym roku z resztą też jak widać na wyżej załączonym...

żeby kartofla ukatrupić to nie wiem czy te dawki jakie znosi fluroksypyru cebula wystarczą bo - gdzieś kiedyś czytałem - to jakieś ułamki dawek zalecanych np w zbożach gdy np Lontrelu można dać w cebuli pełną zalecaną jak w zbożach

no i wniosek przestroga na przyszłość - nie uprawiać cebuli po kartoflach bo już lepiej w jakim ugorze gdzie osty i perz. Starane w cebuli to taka brzytwa tonącego gdy skrzyp masowo zawali

se poczytaj to, może co wywnioskujesz

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

no i u mnie co prawda i dzisiaj dolało a i tak była akcja panika tym razem nie odchwaścić z kartofli a odchwaścić kartofle. u sąsiada obiecałem że opryskam no i zajrzałem a tam ze trzy centymetry do wschodów a ja mam taki składany Arcade i niedoprysku trochę po fasoli z commandem w beczce no i błoto nie błoto ale jakoś poszło i dobrze że jeszcze ciapeczek c328 na chodzie to lekki i błoto mu niestraszne no i w kartoflach droga przejechana bo do pszenicy z opryskiwaczem jeszcze za sucha sobie dojeżdżałem
z tego rozpędu poszło jeszcze dwu sąsiadów działkowiczów co lancą spoza plantacyjek sięgnęło jednemu po trawie drugiemu po pszenicy bo po sześć rządków... to też błoto niestraszne bo mi oprysku zostało i tych dwóch ma fuksem i w zasadzie została fasola basagranem z herbicydów jak na ten ... wiosnę tego roku a i ew graminicydy, ale to na poniedziałek bo cebule to nie wiem czy jeszcze będzie trzeba herbicydem czy tylko ochrona od grzybów i robactwa

no chyba że na trofiejnej działce się czerwonej fasoli posieje na utrzymanie odmiany ale to się wyjaś... doprecyzuje po niedzieli

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, Spajder napisał:

Jaka dawkę mogę dać starane na 0.5ha? 

593070ba-cef0-49be-b322-318a5349e973photo.jpeg

Zależy jakiego efektu oczekujesz. Jeżeli cebula ma przeżyć to 3x0,1l/ha co 5-7dni. Sprawdzone przy próbie zwalczania skrzypu. Fluroksypyr zawarty w starane rozpuszcza wosk na cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj