SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
Plagrafi    23

Armostronga tez tak kochają wciornastki jak Hyballa?  Kiedyś siałem Armstronga ale przeszedłem na Hyballe, po zeszłym roku podziękowałem Bejo za raijnsburgery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Dnia 15.02.2023 o 21:23, marek1977 napisał:

Cebula w łusce dochodzi do 3zł.W tym roku za plon z ha można kupić Hektar ziemi.

a klikło mi się w "cytuj" to poprawię ostatnią frazę - .... można BYŁO kupić .... ;)

"dwa razy tej samej wody się nie napijesz"

po ostatnich wiatrach w przymrozek na bezśnieżne pole aż się boję sprawdzić czy ozima przetrzymała czy do cna wysuszyło bo jeszcze w lutym było z daleka widać zielony szczypior a teraz jak by zrudziało pole i nie wiem czy przeżyła i odbije czy .... tylko jeśli ozima będzie wymagać przesiania w tym roku dopuszczam siew jarej bo nawozy i opryski jesienne i co najwyżej tam bo jeśli przeżyła nawet nie biorę pod uwagę w tym roku cebuli z wiosennego siewu
za dobrze się opłaciła przez dwa minione lata i jak na mój gust - wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
12 godzin temu, Plagrafi napisał:

Armostronga tez tak kochają wciornastki jak Hyballa?  Kiedyś siałem Armstronga ale przeszedłem na Hyballe, po zeszłym roku podziękowałem Bejo za raijnsburgery.

Podobnie. Hybelle za to bardzo boi się upałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spajder    1

Cześć, zabieram się za siew cebuli drugi rok z rzędu, na cele detaliczne.

Odmiana triumf, dawkowanie nawożenia Yara complex 2 dawce 600kg na ha, później w fazie szczypioru pójdzie amonowa lub unika calcium, chciałbym wiedzieć jakie stosujecie zabiegi herbicydowe, zwłaszcza te przed schodowe, po siewie.. później wiadomo że kwestia jakie chwasty się pokazują 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

herbicydy: Po siewie stomp aqua,

przed wschodami glifosat 

pod wschodach : bandur, goal, basagran , lontrel, fluroksypyr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spajder    1
15 minut temu, jan88 napisał:

herbicydy: Po siewie stomp aqua,

przed wschodami glifosat 

pod wschodach : bandur, goal, basagran , lontrel, fluroksypyr

Stomp oczywiście podstawa, chciałem dowiedzieć się czy coś można dorzucić do tego stompa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

bandur tez można stosować ale ja daje go w dzielonych dawkach dopiero po wschodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

Ja zawsze dawałem stomp aqua boxer i bandur po siewie ale przepuszcza starca i rdesty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spajder    1
13 minut temu, Kobi napisał:

Ja zawsze dawałem stomp aqua boxer i bandur po siewie ale przepuszcza starca i rdesty

Od razu po siewie ? Mógłbym napisać w jakich dawkach taki mix ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

Max do 3 dni ale najlepiej na wilgotną glebę 2 l stomp+1l boxer +0,5 Bandur z uwzględnieniem jaką kto ma ziemię

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53
55 minut temu, Kobi napisał:

Max do 3 dni ale najlepiej na wilgotną glebę 2 l stomp+1l boxer +0,5 Bandur z uwzględnieniem jaką kto ma ziemię

Bandyta spokojnie 1 - 1,5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
Dnia 19.03.2023 o 21:51, Kobi napisał:

Max do 3 dni ale najlepiej na wilgotną glebę 2 l stomp+1l boxer +0,5 Bandur z uwzględnieniem jaką kto ma ziemię

a później po wschodach tylko rdest i starzec zostaje a z reszta już spokój ? ta mikstura  po siewie nie zahamuje za bardzo cebuli albo jej nie spali ?

 

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11
Dnia 21.03.2023 o 07:31, jan88 napisał:

a później po wschodach tylko rdest i starzec zostaje a z reszta już spokój ? ta mikstura  po siewie nie zahamuje za bardzo cebuli albo jej nie spali ?

 

Nie spali a nie nie wstrzymuje . A później to już temat rzeka ...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Takiej improwizacji z herbicydami jak w cebuli to chyba w żadnej uprawie nie ma. Gotowej receptury po prostu nie ma. Co do 1,5 l banduru po siewie to na niektórych glebach może być czyste pole, bez cebuli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekSz    0

Witam wszystkich. Czy znajdę tu kogoś kto może zasiać mi hektar cebuli ?? Okolice Ostrowi Mazowieckiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
Dnia 27.03.2023 o 20:38, driver24 napisał:

Takiej improwizacji z herbicydami jak w cebuli to chyba w żadnej uprawie nie ma. Gotowej receptury po prostu nie ma. Co do 1,5 l banduru po siewie to na niektórych glebach może być czyste pole, bez cebuli. 

święta prawda, a ty co stosujesz po siewie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

sprawdzałem cebulę sianą 31 03 2023 no i kiełki już puściła tak do 2mm, na razie kiełki korzenia bo liścień jeszcze nie ruszył. Jeszcze niczym nie pryskana ale planujemy na tuż przed wschodami Bandur 0,3 góra 0,5l/ha plus jakąś pendimetalinę ale to pewnie dopiero po niedzieli w nast tyg.
W ub r ozimą           sianą gdzieś ok 15-ego sierpnia pryskałem mieszanką Bandur0,4l/ha + Stomp Aqua 1,5l/ha gdy pierwsze wschody już się pojawiały na co płytszym siewie (poprzeczki i takie tam) a chwastu było co niemiara  fazie do pierwszego liścia no i w zasadzie tylko wieloletnie ocalały jak osty, mlecz i oczywiście perz oraz starzec zwyczajny. Gdy miała cebula trzeci liść poszła identyczna dawka a pod koniec września  0,4l Lontrel i plecakiem ten perz
Wyszło coś takiego (fotki z dzisiaj)
AJFCJaWsHERtS8sk2gbDcKi0RQ0KlLfHDcfiuRyH

AJFCJaUgz_gplc7W_ih33q6Vv4BMoDj7FIlc7q0Z
ciekawe czy będzie w bąki strzelać? Odm Panther F1 to nie powinna no a ale ...

przerzedzenia to wina suszy zaraz po siewie a nie herbicydów tylko teraz miejscami zawaliło wiechliną no Select Super kupiony tylko karencja i jeszcze nie wiem czy tylko część plantacji pójdzie a reszta ta czystsza motyka aby na pęczki czy czort z pęczkami i po całości a cebula na zbiór dopiero od połowy czerwca
W zimie nawyłaziło tasznika i problem bo już w fazie rozetki i Bandur pewnie nie da mu rady a oxyfluorofen dawno wycofany i ... na taką cebulę i 0,5l Goala (240-stki) można ryzykować a są miejsca gdzie krety i inna myszawa zbobrowała glebę i jak czym tam nie wypali chwastów bo kożuch to co najwyżej grubszej dymki narośnie tylko po co komu dymka w środku lata.
Będziemy eksperymentować plecakowym a reszta motyka i ew po motyce jaki Boxer co by komosy nie wywaliło ze zruszonej ziemi bo do zbioru cebuli jeszcze zdolna w spory lasek wyrosnąć, w ub r tak było choć na wiosnę była taka jak ta wyżej tylko mniejsza bo z siewu ok 25-ego sierpnia (nieco za późno)

@mirro jak oceniasz teraz sens uprawy z dymki jeśli by miała tak ozima z siewu bodaj co drugi rok wychodzić? Jak na ozimy siew wyszło nam trochę rzadkawo bo 250tys nasion wystarczało na jakieś 37 arów a powinno na góra 30 a najlepiej cztery jednostki na ha. Koszt dymki no i spróbuj dogonić naszą która już taka jest a z dymki jaka dziś? jeszcze nie powyłaziła pewnie :D

w jarej cebuli na polach gdzie masowo szarłat warto rozważyć dimetanamid-p powschodowo bo szarłat wschodzi dopiero gdy gleba się wygrzeje w okolice co najmniej 18 stopni przez minimum 12 godzin i zwykle w cebuli wyłazi gdy przedwschodowe zabiegi już puszczają a przynajmniej z teorii ta substancja mierzona właśnie w szarłaty tylko sztuą utrafić z zabiegiem gdy jest bydlę w fazie kiełkowania i wschodów

tak patzę po fotkach i nie wiem czy select poradzi na co większe kępy wiechliny a najładniejsza cebula przy miedzy gdzie była wilgoć po siewie najlepsza no ale i wiechlina też lubi wilgoć i ....
AJFCJaVY54oLKZypX9AtA05jxK1iKtERfLcvOQY1

jednak deszczownia jest co najmniej wskazana zwłaszcza jeśli kto chce poważnie podchodzić do cebuli ozimej bo terminy jej siewu to okres nazbyt suchy aby liczyć na fuks jakiej burzy gdy w sierpniu bywa po kilka tygodni suszy
No tym razem się udało

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
Dnia 13.04.2023 o 14:10, dysydent napisał:

 

@mirro jak oceniasz teraz sens uprawy z dymki jeśli by miała tak ozima z siewu bodaj co drugi rok wychodzić? Jak na ozimy siew wyszło nam trochę rzadkawo bo 250tys nasion wystarczało na jakieś 37 arów a powinno na góra 30 a najlepiej cztery jednostki na ha. Koszt dymki no i spróbuj dogonić naszą która już taka jest a z dymki jaka dziś? jeszcze nie powyłaziła pewnie :D

Holandia nie posiała, ani nie posadziła cebuli jeszcze. Pogoda im plany wywaliła. Powiem tak. Holandia nie ma dymki nie zarazonej fuzarium, bo po tylu latach uprawy nie da się tego uniknąć. Dzwonią, chcą sprzedawać na gwałt dymkę, ale mam to gdzieś, Za dużo czego innego w tym roku i z cebulą sie nie wyrobimy.

 Kupiony siewnik do marchwi z opcją trzech rzędów na jednym wózku, to się zrobi próbę siewu. Akurat trzy sekcje między koła każda po trzy rządki.  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
2 godziny temu, mirro napisał:

z cebulą sie nie wyrobimy

znaczy że... wcale wcale?

no widać że odpisujesz dopiero jak deszcz z pól ryżowiska zrobił, pewnie wcześniej urwanie ... tego i owego bo full roboty?, jak tak jeszcze podolewa to się weźmie i za późno na cebulowe siewy zrobi i wcale nie musi to być rok nadprodukcji cebuli
no chyba że te madziary

a! te nasiona trzyletnie co pisałem, no szczena mi opadła; przedwczoraj grzebałem w rządkach i przynajmniej co drugie już ma kiełki. Czyżby dziadkowi partactwo jak mi w fasoli służyło? Im bardziej na odpi..ol zrobię byle tylko co konieczne tym lepiej wychodzi xD kto wie czy tych nasion za free od znajomego szkopka nie... ;) farciarz

teraz tylko mądrze opryskać a Bogu dzięki dobrze że wstrzymałem bo po tym deszczu już by wypłukało akurat na te kiełki. Zalało i powietrze z gleby woda wyparła tak że ze trzy dni wschody opóźni. No co dwa dni trzeba w pole jeździć z lupą albo kamerą z dobrym zoomem (aby się nie schylać :P ) bo teraz małymi dawkami i kilka razy opryski nie minie, nawet Boxer profilaktycznie kupiony tylko Wing-a nie mogę utrafić i trza bedzie w necie ...

 

2 godziny temu, mirro napisał:

Powiem tak. Holandia nie ma dymki nie zarazonej fuzarium

może by kawałek na dymkę posiał? co Ty na to? na dymkę w maju sie sieje i gęsto jak niemal pszenicę (a może i nie niemal bo - pamiętam - coś ponad 100 kilo/ha co przy tej drobnicy nasion...) no i mocno żydować z nawozami bo przerośnie.
a no popytam za nasionami i w PIORiN-ie jak toto sformalizować by w otwartym handlu przeszło i się kto z pierdzistołków nie przyp..ił.
sie najwyżej kawałek fasoli urwie
chm....

u mnie cebula na polach większy unikat jak biały jeleń
żeby tylko samemu na tego jelenia nie wyjść bo dymki towarowo to ja jeszcze nigdy... :P

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj