SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
gienio007    397

A na niedziele śnieg nadają  to jej tylko współczuć wschodów . Zimówki  po tych nieustannych nocnych mrozach  to raczej historia , oczywiście te nie okryte . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodniczy    0

Poleci ktoś odmianę cebuli aby nadawała się do przechowania i takiej detalicznej sprzedaży na worek? Zbiór gdzieś około końca sierpnia/wrzesień. Ktoś siał odmianę Wolska? Mam nieduży areał, a ta odmiana jest powszechnie dostępna do kupienia. Wydaje mi się że siewka będzie dla mnie wygodniejsza w uprawie. Może ktoś się wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodniczy    0

A te tanie odmiany typu Wolska, Supra, Sochaczewska to nadają się do czegokolwiek? Czy nie ma co zajmować się czymś takim? Planuje posiać tego jakieś 10-15 arów tylko na sprzedaż detaliczną i nie wiem czy jest sens płacić jakieś 8 stów za jednostkę np tej hybelle czy innych odmian np. hazery? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Supry mam zawsze pare arów dla znajomych, jak najbardziej mogę polecić. Do końca lutego zawsze ładnie mi leżała, później to już różnie bywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Da się posiać cebulę siewniczkiem szczotkowym, nie mam tego dużo ok. 3 ary? Jak głęboko ją zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie 1l bandura + 2l stomp aqua gdzies do 3 dni po siewie. Pozniej gdy cebula się wyprostuje 1l bandura i później ewentualnie jakiś boxer weazie potrzeby. Dobrze myślę czy dac np 2l bandura bez stompu? Pozdroo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo189    4

Za ostra dawka, nie wiem jakie masz gleby, bandur 0,4l a stompu dałbym 1l max 1,5. W zeszłym roku dałem 0.8 banduru i litr stompu 400sc i po deszczu sporo wyleciało cebuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Dnia 30.03.2021 o 12:46, roni9411 napisał:

Panowie 1l bandura + 2l stomp aqua gdzies do 3 dni po siewie. Pozniej gdy cebula się wyprostuje 1l bandura i później ewentualnie jakiś boxer weazie potrzeby. Dobrze myślę czy dac np 2l bandura bez stompu? Pozdroo.

Podstawowe pytanie: chcesz mieć cebulę czy czyste pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Chciałbym to i to. Znajomy w tamtym roku dal 2.2l bandura miał prawie czysto do jesieni. Cebula nic z tego nie robila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
21 minut temu, roni9411 napisał:

Chciałbym to i to. Znajomy w tamtym roku dal 2.2l bandura miał prawie czysto do jesieni. Cebula nic z tego nie robila

a mowisz o cebuli z siewu czy dymce? w jakiej fazie? jaka ilosc wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, roni9411 napisał:

Chciałbym to i to. Znajomy w tamtym roku dal 2.2l bandura miał prawie czysto do jesieni. Cebula nic z tego nie robila

2,2 jednorazowo czy w dawkach dzielonych? Bandur jest dużo agresywniejszy w mieszankach. Jaki miał plon?

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Plonu nie wiem cebula z siewu pryskal 3 dni po siewie. Mi doradca w sklepie zasugerował zebym zamiast pełnej dawki bandura czyki 2.5l dal 1 l plus 2l stompu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
Dnia 30.03.2021 o 12:46, roni9411 napisał:

Panowie 1l bandura + 2l stomp aqua gdzies do 3 dni po siewie. Pozniej gdy cebula się wyprostuje 1l bandura i później ewentualnie jakiś boxer weazie potrzeby. Dobrze myślę czy dac np 2l bandura bez stompu? Pozdroo.

Nie sugerujcie się etykietą. To co tam jest napisane to bzdury. 1,5 l stompu po siewie, przed wschodami roundup, bandur dopiero od pierwszego, pełnego liścia właściwego. Dawki dzielone, 0,15 Bandur + w zależności od zachwaszczenia (można mieszać z basagranem, stompem, aliacine). Stomp w dawkach dzielonych można dorzucać do każdego oprysku. Nie przekraczać tylko 2,5 l w całości. Dawki dzielone co 5 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Jak tam komuś siewka już wyszła? Moja jeszcze tydzień temu zapowiadała się że zaraz będzie na wieżchu ale się rozmyśliła. Siana trzy tygodnie temu podkiełkowana odm. Amstrong.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

u mnie hybelle 10 dni od siewu i ani myśli kiełkować, ziarno napęczniałe ale nie przebiło wogóle okrywy nasiennej. wilgoci ma do oporu, miejmy nadzieję że jak wyjdzie trochę słońca i zrobi się cieplej to wyjdzie raz dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadka88    6

Na 2 działkach 8dni po siewie i 2mm kiełki (faza kiełkowania ), a 3 działce to ani rusz. 

Edytowano przez jadka88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Wychodzi siewka, zaraz po siewie było pryskane stompem, a przed samymi wschodami glifosatem. Widzę że chwasty żółkną. Ale znając życie to nie wystarczy na czyste pole. Mam na stanie resztki boxera czy by się ewentualnie nadał ? Moja pierwsza cebula ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj