SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
dysydent    3126

vlcsnap-2020-02-21-21h10m46s268.thumb.png.405f98afa8bc769a8427ee2f984d54ba.png
niewiele z tego zdjęcia widać ale Hybelle wyszła lepiej od Spirit. Intensywniej rosła, większy szczypior i cebule 
te dwa rządki w Hybelle pierwsze na lewo od kreski nieco domieszki Spirita mają ale tu jeszcze ... po prostu w tej sekcji najwięcej nasion zostało a sialiśmy ku marchwi czyli Hybelle pierwsza.
W zbiory nie szło porównać plonu bo wiadomo. się pomieszało bo nikt sobie tym głowy nie zaprzątał  zdjęcie z 06 07 2019r
Spirit bardziej idealnie kuliste cebule ale drobniejsze choć w wielkości handlowej. no i ciemniejsza łuska ale to by się z opisem odmian zgadzało

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytam bo miałem spirit w poprzednim roku i kształt, przyległość mi się spodobała.

miałem bila, spirit i exhibition.

z tych trzech odmian to spirit miał właśnie delikatniejsze szczypiór na poczatku ale póżniej cebule większe i ładniejsze od bila

nie chcę się sugerować szczypiorem bo to złudne. bila od poczatku miała większy i wydawało się że szybko rośnie a potem rozczarowanie że cebula sporo mniejsza od spirit

obie odmiany spirit i hybelle z bejo.

spirit jak u mnie bardziej spłaszczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Rzeczywiście Spirit pierwszy zaczął wiązać i wykształcać cebule ale udało się od chorób utrzymać obie i później dojrzewająca Hybelle nadgoniła i przerosła wcześniej zasychającego Spirita. Może gdyby nie dwa deszcze pod koniec wegetacji to i na tym polu by tak  wyszło bo i susza potrafi skutecznie przyspieszyć zasychanie a wtedy wcześniejsze odmiany wygrywają.
Nigdy wcześniej nie widziałem takiego szczypioru jak rok wcześniej Mustang wykształcił. Można powiedzieć że pod koniec zagłuszył szczypiorem chwasty no ale i plon i cebule były ponad normę duże. Większe jak z którejkolwiek ub rocznych z fotki. Tyle ze Mustanga się postarałem i był rzeczywiście dobrze punktowo posiany bo te ub roczne to tak trochę na odwal nie liczyliśmy na takie ceny po jakich to poszło i bardziej dla tradycji te cebule....
Już resztki zostały tylko dla stałych...

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co ile siac cebulę w rzędzie, rostaw 138 siewnik 3x2. Gleba dobra. Myślę 7 bądź 8 cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Jak u was  zasiewy? Zastanawiam się czy siać jak tak sucho czy jeszcze z tydzień poczekać może  popada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Centralna polska posiane dziś. Po tym ostatnim śniegu wilgoci było. A ile dajecie azotu w czystym składniku? 140 wystarczy na dobry plon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Planuje na 3. pierwsza pod agregat druga gdy cebula bd mieć 10 - 15 cm i ostatnia na tak zwana główkę. Tylko która dawkę dać większą druga czy trzecia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2
Dnia 2.04.2020 o 20:09, adamo18 napisał:

Sieje może ktoś cebulę siewnikiem Weremczuka ? Bo mam problem z ustawieniem

Jaki siewnik paskowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witam. Po ilu dniach średnio wschodzi cebula? Jesli zostala Deszczowana tydzień od posłania to kiedy może wejść przy obecnych temperaturach? Gleby srednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

jak u Was ze wschodami cebuli ? u mnie bardzo słabe, dziś mija 2 tygodnie od siewu siana na 2-3 cm tam gdzie gleba szybciej nagrzewająca się bardziej przepuszczalna to ma centymetrowe kiełki na lepszej ziemii jeszcze nie kiełkuje ale ziarno napęczniałe martwi mnie to trochę przypuszczam że to wina niskich temperatur a jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

u mnie ma kiełki i siedzi w ziemi od 3 tygodni i zimno i sucho robi swoje

Edytowano przez adamek1942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mitek93ns    0

u mnie 2 tygodnie po siewie ma centymetrowe kiełki

pierwszy rok z cebulą

jak myślicie w takim roku ile może potrwać jeszcze zanim wyjdzie na powierzchnie ? 

pytam bo planuje glifosat na dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Graczka. Ewentualnie glifosat+pędzelek.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witam. Niepokoi mnie stan siewek  na plantacji występuje około 20 procent takich roślin. Czym mogą być te uszkodzenia spowodowane?

20200429_142636.jpg

2

20200429_142718.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj