SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
driver24    769

Jak tam plantatorzy kondycja cebuli z siewu wiosennego wygląda? Wlkp do tej pory wyglądało dobrze, szczypior duży bujnie wyrośnięty, rokowania na dobry plon. Obecnie już od jakiegoś czasu bardzo duża presja chorób, stemphylium, mocno atakuje mączniak. Mimo już ładnych kilku oprysków praktycznie co kilka dni ciężko utrzymać zdrowy szczypior.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msie    0

Z kolei na śląsku, nie dość, że cebulka do dzisiaj nie nadrobiła słabej wiosny, to tak jak mówisz kolego, wszechobecne stemphylium. Do tego dochodzi mizerna ilość opadów, co nie rokuje na wysokie plony. Oby tylko były handlowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mumio    0

Panowie jakie nakłady kosztów na siew dymki na 1 ha? Nasiona, wydajność, opłacalność plonu, kiedy sadzić? U mnie narazie 25 gr z VAT w skupie bo jeden rolnik przywiózł ale normalnie byłem w szoku jaka wyrosła, chyba dużo wody dostała, nie wiem kiedy sadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Z tym stemphylium w tym roku to jest masakra. U mnie 4 zabiegi na grzyba wykonane są i się jakoś trzyma ale znowu wlało i już wczoraj zaobserwowałem że znowu się coś tam pojawia...  U mnie Hiszpan się ładnie trzyma przy tylu zabiegach ale jak widzę że w rijnsburgerach jest 1/4 szczypioru zarażona to raczej z niej nic nie będzie albo jakieś orzeszki  ale niektórzy sieją żeby siać... Jakby była cena  ok 33 groszy z pola to ja nie obieram nawet kilograma cebuli w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieras    0

Panowie jakie nakłady kosztów na siew dymki na 1 ha? Nasiona, wydajność, opłacalność plonu, kiedy sadzić? U mnie narazie 25 gr z VAT w skupie bo jeden rolnik przywiózł ale normalnie byłem w szoku jaka wyrosła, chyba dużo wody dostała, nie wiem kiedy sadził.

Wsadz tone po 6zl/kg = 6000zl material siewny. Opryski, nawozy paliwo... to juz kazdy wie ile go kosztuje. Czym robicie stemphylium? Ja wczesna dymke (juz wywieziona) ridomilem tazarem i difo ale za rok musi isc silnieksza ochrona

Sadzenie jak mozna wejsc w pole. W tym roku 1.IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Cebule zapowiadają się świetnie ale jak mówisz ceny nie będzie pewnie znowu... U mnie na wiosce nie ma słabej plantacji cebuli jeżeli tak jest w całej Polsce to będzie klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

W kaliskim to samo siewki ładne a dymki dużo nasiało, nawet ci co nigdy nie siali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U nas w pole nie idzie wjechać... Zobaczymy jak to będzie. Byle brali każdą ilość w skupie cebuli białej bo obrodzi w tym roku u nas, a jak nie to na worki można spróbować ale to są śmieszne ilości i pewnie za śmieszne pieniądze bo handlarz musi zarobić na kimś... Może za 10-15 dni coś ruszę z obieraniem jak tak dalej będzie rosła ta cebulka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJa    0

Witam

Szukam kogoś kto zrobi usługę kopania cebuli 180 cm najlepiej z obcinaniem (bez tez jakoś dam rade) szczypioru okolice grodziska wielkopolskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

jak wygląda sytuacja na rynku cebuli w łusce na obieranie bo dzwonie do sprawdzonych  odbiorców i cały czas pracują , albo telefony pogubili. Na worek luzem jest zainteresonie , ale na razie magazynuje ceny 25 max 30 gr . Masz poznaniaka do zboża , albo jakiś sąsiad ? wiem , że nimi też sieją.

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

15 to pomarzyć i nic dziwnego tu się sieje 200ha i więcej cebulki . Skończyły się strzały jak pada dwa tygodnie to cebula po 70 gr z pola . Czas dać sobie siana . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Dokładnie cena 10 gr za kg czyli 100 zł tona x 45 ton = 4500 zł minus koszta licze 7500 zł co daje nam -3000 zł i to drugi rok! A ile nerwów z sprzedażą , płatnością ile szukania ludzi na kombajn , ile się trzeba szkolić i obserwować uprawe do tego jak ja przechowuje to ile wożenia , przepychania taśm , wentylowania po nocach jak ktoś jeszcze workuje , obiera nie chce nawet myśleć.Co z tego jak raz na pare lat znów będzie po 50 gr i znajdzie się jakiś świerzak nie w temacie i znów rozwalą rynek.. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Te pseudo obieralnie zrobiły taki burdel na rynku cebuli, bo zamiast dołożyć 10 gr polskiemu rolnikowi, to wola ściągać gnój z zagranicy, a niemcy się cieszą, bo nie muszą tego utylizować i płacić, tylko dostają dotacje od państwa, że pozbyli się szajsu. W dodatku ta cała masa patogenów w tej łusce i dymce przychodzi i koszty rośna, ale przecież chłodnie nie będą płacić 1.5zl za biała, jak rolnik sprzeda po 7gr i będą mogli kupić za 60gr

Zero solidarności, cebula jest po 10gr, to wszyscy powinni to wypier... i by się coś działo, a nie jeden drugiego przebija kto taniej sprzeda, byle wypchnąć.

A Rolnicy nawet nie chcą, bo wątpię że nie potrafią oszacować kosztów, u mnie przy plonie 85+ koszty sięgają 12 tysięcy +

Po wsi biega banda teoretyków i krzyczą, że 20gr to super cena, bo sobie wyliczyli, że będzie 100 ton, 5 tysięcy kosztów i samo się zrobi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

u mnie ten sam problem. obieralnie z holandi sciagaja. w tej chwili luska 12gr, 58gr obrana na chlodni. byly sluchy ze kary mialy byc za brak jakiejs oplaty utylizacyjnej, ktora oplacic powinny obieralnie ale znow cisza i dalej ciagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj