SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
micgal39533    499
Napisano (edytowany)

no tak właśnie o to dziadostwo mi chodzi 

 

znalazłem coś takiego  Lontrelu 300 SL  czy da on radę temu blekotowi pospolitemu?

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Tak, Lontrel 300 SL da radę blekotowi , jednakże...
Ja stosuje go tylko w ostateczności, gdyż ma bardzo fitotoksyczne oddziaływanie na cebulę. Najlepiej stosować miejscowo , tam gdzie występuje go najwięcej na polu. Ja tak robię , gdy mam problem w cebuli z ostrożeniem polnym.
Na etykiecie jest napisane ,że szczypior skręca itd jednakże ,że jest to przejściowe i w żaden sposób nie wpływa na plon. Tyle w teorii. W praktyce jest inaczej.
Można przejechać wcześniej Protectorem , ale nie jestem przekonany do tego specyfiku . Wzmacnia woskowinę cebuli,tyle ,że chwastów też....


Do MajsterKlepka:

Nie wiem czy jest to słuszne rozwiązanie ,aby w fazie flagi stosować herbicydy. Z własnej wiedzy popartej doświadczeniami wiem ,że cebula jest wtedy najbardziej delikatna , najbardziej odczuwa toksyczność środka. Ja bym poczekał chociaż do pierwszego liścia właściwego.
Co do Pyraminu, ponoć w Niemczech , Holandii stosują na potęgę :D

Ja zawsze pełna dawka Stompu po siewie , później dzielone Goal, a gdy jeszcze coś się wysmyknie, gdy cebula większa i chwasty większe - Lentagran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
Napisano (edytowany)

ja mam goal 480 z zeszlego roku. mogę odsprzedać bo nie siałem w tym roku. więcej na priv

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Lontrel to naprawdę ostateczność ja sobie darowałem rok temu i inne herbicydy przypalały to co by wziął lontrel bo ktoś mi mówił że jak są chwasty a nie ma oprysku na nie to trzeba działać tak żeby go osłabiać i osłabiać. U mnie poszedł pyramin i stomp na pole gdzie nie było pryskane randapem bo wiało 20 m/s cały tydzień. Cebula już wychodziła i nic jej nie jest. Chociaż nie jestem też fanem pryskania jak jest na wierzchu bo wiadomo randap czy reglone pewniejsze... A stompu czy dasz połowę dawki czy pełną to i tak chwasty się przebiją... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

A jak u was cebule u mnie siana dwa tygodnie przed świętami i dopiero w fazie kolanka chyba przez tą pogode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

No a kto wypowie się o cebuli z dymki 5dni po sadzeniu poszedl stomp aqua w max dawce i cos zaczyna się przebijać znaczy cos takiego

post-160733-0-60954000-1494192027_thumb.jpg

post-160733-0-22874200-1494192063_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam chlopaki, mam cebule ozima, stoi jakos juz lisc, czy to juz czas na tworzenie zgrubienia?? Czy tez efekt zakwaszenia gleby bo mi troche skrzyp wyskakuje, a cebula szalu nie ma z lisciem, 5 max 6 lisci


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

@bartekd91 na zdjęciach w fazie liścieni to chyba będzie fiołek polny - dla mnie jest to zmora w zwalczaniu i od fazy rozwiniętej pierwszej pary liści właściwych praktycznie nie ma dobrego sposobu.

 

@piotr2691 nie wiem jak u Ciebie u mnie pada i zimno ostatni tydzień coś się ruszyło -  nawet po zbozach ozimych i rzepakach  widać że ciepła brakuje. Skrzyp nie jest idealnym wyznacznikiem pH - całkiem fajnie sobie rośnie na chaładach wapna defekacyjnego. Jak nie masz pecHa to nic nie pomoże, pewnie nawet tych pięciu liści by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Czyli co nie dam go rady zwalczyć jak jest taki malutki? Niby stomp go trzyma ale jak zimno to i oprysk pewnie nie działa jak trzeba, myslalem zapodac goal jak teraz zrobilo by się cieplej bo i gluchego owsa jest trochę do likwidacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

goal czy galigan dobrze bierze bratka w takiej fazie już w malej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Owies głuchy to nie problem, nawet lepiej poczekać aż będzie miał 3 liście, to graminicydem zwalczy się bez problemu.

 

Goal, galigan to podstawa, w fazie liścieni chwastów całkeim dobrze sobie radzą tylko co jak jest flaga u cebuli, to nie tylko chodzi o fazę chwastów ale i cebuli dlatego napisałem ze nie ma dobrego sposobu, wstrzymać cebule jest bardzo łatwo. Tymbardziej że nie ma słonecznych dni i częst pada - cebula prz takiej aurze jest bardzo wrażliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

No wlasnie chce poczekać do 3-4dni słonecznych i dać goal. A jak robicie jak to lepiej wychodzi mniejsza dawka i częściej czy konkretna dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

No szalu ni ma, leje co chwile, ale dobowa temperatura w granicy 10 stopni jest... ale wiadomo, slonca brakuje tak czy siak...

Ok, wiec pewnie bedzie drożej.

A rwie ktos juz na szczypior coś???


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Witam, czym polecilibyście prysnąć na dwuliścienne w cebuli ozimej? i w jakiej dawce? nie chciałbym jej zbyt przyhamować opryskiem, lecz dziabania jest za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

Pryskacie już na robaka? Ja dzisiaj widziałem jakąś larwę w cebuli, ale nie wiem sam co to było(może śmietka), także chyba czas prysnąć insektycydem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ja przedwczoraj robiłem przegląd i chyba byl wciormastek dzisiaj zajade i zobacze znowu co i jak


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowakm6    0

Witam powiedzcie mi co sie znowu z ta cebula dzieje pryskalem stompem 5litrow na 1,5ha i ze 3tyg temu roundupem przedwschodowo i schną mi liście czy to może od stompu za bardzo go wplukalo do ziemi przez te deszcze ? Poradźcie czym to pryskać alboco. Pozdrawiam wszystkich

post-166944-0-02078200-1495133821_thumb.jpg

post-166944-0-57784800-1495133845_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Mi sie wydaje że flaga wyschła, tak jak liścienie w dwuliściennych


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

opryskałem cebulę dymkę w poniedziałek Lontrel 300 żeby zwalczyć blekot  pospolity, we wtorek pietruszka leżała ale teraz znowu stoi tylko ma trochę liście zwinięte, ktoś, dziś poprawiłem drugi raz cebuli na razie nic się nie dzieje ale ktoś wie po jakim czasie ten oprysk działa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj