SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
laryy123    13

Na skupie płacili 77gr i obrazem 10ton potem spadli na 63i przestałem odbierać a potem udało się sprzedać na markety po 95gr biała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego lary a czego nie będzie nasiane.co roku mówią o licytacji i jakoś u mnie nikogo nie zlicytowali.porow też będzie do oporu.cebulę zredukowalem do 3 ha.pogoda wszystko wyrówna.zapowiadają suszę więc Bóg jeden wie co będzie.trzeba być optymistą a nie pesymista.oby ten sezon był lepszy od poprzedniego.pozdrawiam

 

Dokładnie tak! U mnie w okolicy Proszowic jak dziś sie na rowerku przewiozłem po polnych drogach to myślałem że spadne z siodełka- jak okiem sięgnąć cebula zasiana!!! Reszta redliny z pietruszką, a co zostało to pod ziemniaka! No po prostu każdy poszedł na maxa! Może góra 5% zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

U nas to tak robili 5 lat temu i też się pukalem co odpierdzielaja a teraz po spierdzielali do roboty i splacaja kredyty co pobrali i przychodzą z roboty i robią do 12 1w nocy na polach i w soboty i w niedziele na wsi tylko ja zostałem a w promieniu 10km tomoze jest nas 5 co tylko utrzymuje się z warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Ja z okolic wislicy.dużo zbóż qq.marchwi pietruszki tak sobie ziemniaki jak co roku.dużo małych się poddalo pole oddałow dzierżawę.cebuli trochę dymek mało bo droga.ja mam wszystko pod kontrakt.podobno dużo ogórków sieją i sadza papryki.
W najgorszym wypadku pójdzie się jeździć na tiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Dużo ha pod warzywa masz waldemaros? Ja w tym roku 5ha wolę na jesieni nakupic do chłodni a swoje na wczesne wywalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

u nas to wygląda tak jeden z małych plantatorów ,,amator,, uprawiający 2 ha cebuli w tym roku odpuścił natomiast profesjonaliści uprawiający 10-20 ha zwiększyli areały po 20-40 % :) z tym że rozmawiałem z facetem z dużej firmy zajmującej się dystrybucją nasion i twerdził niby że sprzedał o 1/3 nasion mniej. natomiast wręcz brakuje nasion cebuli czerwonej i ta może być za bezcen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Mam Polaków i towarzyszy z Ukrainy.ziemniaki cebulę pomidory seler papryka buraki cwiklowe.trochę zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja pryskałem tak:

3 liść miejscami 4 bo różnie rosła zależy od gleby fosfor z mikro

potem gdy był 7 liść a na gorszej ziemi dopiero było 6 liści całkowicie wykształconych to poszedł kristalon 18 18 18 i po 10 dniach poszedł mocznik dolistnie z siarczanem magnezu chociaż nie wiem czy to akurat był dobry pomysł może ktoś coś więcej powie.

Potem gdy cebula zaczęła tworzyć zgrubienie to poszła odżywka z potasem i potem kiedy miała cebula 2-3 cm poprawiłem. Chciałem jeszcze zrobić 3 zabieg potasem ale nie opryskałem jednak bo w sumie od początku sierpnia ją obierałem to wg zaleceń nawet się nie kładł szczypior a jak się zacznie kłaść to powinno się chyba prysnąć... Miałem pierwszy raz cebulę więc może ktoś też coś doradzi.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Jak tam wschody panowie , kto już myśli o przesiewaniu ,u mnie 22 dni od siewu ,zimno, mokro cebuli brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Na kolanka i trzeba pogrzebać . Jak jest szansa to czekać na ciepełko . Nie przejmuj się te co wzeszły też optymizmem nie napawają . Przynajmniej na razie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U mnie dopiero posiana 20 ostatnia partia a siana 3 kwietnia siedzi w ziemi. ale trzeba będzie myśleć na opryskiem przedwschodowym bo dużo jej nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Galigan w fazie kolanka nie za wcześnie? Czy jest to wypraktykowane i działa? Ja z galiganem czekałem zawsze na fazę pierwszego liścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

W tym roku zmiana chemii w zwalczaniu chwastów, znajomy który uprawia dużo cebuli zaproponował mi takie rozwiązanie

zaraz po siewie 70% zalecanej dawki stompu (siew 1.04 ) przed wschodami glifosat (niestety deszcz przeszkodził w zabiegu randapem )

faza flagi i pojawienie się pierwszego liścia właściwego tj wczoraj 0,5l Criptic, 0.15l Piraminu i 0.2l Stompu dawka wody 150l/ha końcówki gruboklopliste

co myślicie o takim rozwiązaniu?

Ps. zabieg powtarzać co 4-5dni.

Edytowano przez MajsterKlepka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj