SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
vvojtas1    26

Chyba dwa lata temu byłem na szkoleniu Hazery i był specjalista z Nowej Zelandi - podawał kalkulacjie i cene którą satysfakcjonuje Nowozelandzkich producentów. Było to 0,25 zł/kg w dowolnym porcie na świecie. Czyli cena wyprodukowania, załadunku i np. transportu z Nowej Zeladni do portu w Roterdamie... Wyliczone dla średniorocznego plonu 50 t/ha. Facet twierdził, że w tej cenie (lub wyższej) producenci chcą kontraktować cebulę. Tak wygląda to przez pryzmat rolnictwa gdzie nie ma dopłat, średnia wielkość gospodarstwa to ponad 300 ha, a średnia plantacja cebuli to rzkomo ponad 100 ha. Ja podpisał bym umowę po 0,4 zł/kg z gwarancją. równomiernego odobioru od połowy sierpnia do grudnia np. po 100 t/miesiąc. Niestety nieznalazłem nikogo kto by chciał zakontraktować na takich wrunkach.

Niektórzy liczą 100 ton hiszpana po 10 groszy i też się mieszczą w kosztach. Tylko w rzeczywistości nawet z hiszpana 100 ton rok w rok nie idzie uzyskać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

wojtas nie wiem z czym masz problem jak oni sprzedawali po 7gr to ja miałem i tak cene 45gr na worek tylko moj odbiorca liczy sie z tym ze gdy w zimie bedzie nawet - 30 stopni i 2 metry śniegu to towar bedzie gotowy na ustalony termin bo dla niego nie jest sztuka handlowac w dniu lub miesiac po zbiorach tylko przez caly pozbiorczy sezon takze handluje z nim na zasadzie wspolpracy a jesli pytasz dlaczego nie kupilem z wolnego rynku towaru i nie sprzedałem dalej to odpowiadam Ci że po pierwsze nie jestem handlarzem tylko producentem a po drugie i mysle ze najwazniejsze to jest to ze nie mieliscie panowie cebuli w super jakosci tylko przykry towar dla przemyslu ktory nie liczy sie na rynku hurtowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Pewnie mój problem polega na tym że pojmuje dlaczego Twoi debiutanci odwozili towar po 7 groszy, zresztą nie tylko Oni i nawet w niższych cenach.

Tak na pewno masz racje w kwesti jakości cebuli jeśli na dzień dzisiejszy mam oferty na 0,35 zł luz na Tirze za moją cebule, a potencjalny nabywcy doskanale wiedzą dlaczego czekam ze sprzedażą - jak co roku zresztą.

Jeśli o coś Ciebie pytam to tylko o to dlaczego jesteś taki arogancki, gdy większość z Nas ma problem sprzedać cebule po godziwej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Kolego nie jestem arogancki poprostu mam swoje zdanie. Ale naprawde gdybysmy usiedli przy piwku napewno bysmy sie dogadali i sie juz tak nie stresuj. A jeśli chodzi o problem ze sprzedaża to poprostu taki sezon i walka producentów o jaka kolwiek odstawe za jak to oni mówia ''' co łaska ''''. Ludzie którzy sa w cebuli rok lub dwa niszcza caly rynek swoja bezmyslnoscia a handlarz wykorzystuje to i taki jest temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ale mamy wolny rynek, nikt nie każe Tobie siać cebulę skoro za mało zarabiasz i zacząć się zajmować czymś bardziej dochodowym. Sam wiesz że z rzepaku czy zboża nie zostaje dużo to jak zarobi na cebuli 3 tysiące to jest wniebowzięty a dla nas to mało a oni myślą żeby siać pół gospodarki rok później bo się dorobią. A jak nie ma cebuli to przyznaj się że ty też wykorzystujesz tego handlarza tylko że ty raz na 5 lat a on pozostałe 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego tylko chciej zauwazyc ze ja nie narzekam ja nie mam problemu z towarem a tym bardziej z cena jaka otrzymuje tak jest w warzywnictwie ogolnie teraz na porze ciagne handlarza ile moge i wszystko sie wyrowna a w kolejnym sezonie zarobi sie na innej roslinie i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

ja mam zimówkę z siewu przed mrozami sczypior miał 15-20 cm długści i zgrubienia wielkości szyjki od ołówka i wieksze, największy mróz jaki był u nas to ok -15 st przy gruncie bez sniegu wiec tez sie obawiam, aczkolwiek narazie wszystko jest skute przez mróz wiec cieżko cokolwiek stwierdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Panowie kiedy zamierzacie leciec z azotem na cebulę ozimą? w lutym po mrozie czy czekacie do marca az wszystko pusci? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Lepiej poczekać aż puści , bo może się okazać ,że nie ma co zasilać :)
A tak na poważnie , według mnie od razu jak "przyjdą" cieplejsze dni. Zależy jeszcze od tego jak cebulka wygląda. Jak jest słabo ukorzeniona -lepiej poczekać do marca i zasilić formą saletrzaną. Jak dobrze- można od razu amonową, lub amonowo- saletrzaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warzywka    1

Poczekaj do marca. W tym okresie jeżeli cebula po azocie ruszy z wegetacją będzie bardzo podatna na przemarzanie i nawet -5-8st C może ją wymrozić zwłaszcza jak powieje wiatr. Co do formy saletra amonowa. Druga dawkę możesz jara mila gdybyś podejrzewał braki potasu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacifiko    2

witam.jakim srodkiem na chwasty dwuliścienne kropicie cebule ozimą wiosną?w jakiej fazie rozwojowej cebulii?.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

jak tam wasze zimówki wyglądają? u mnie tzn południowo-zachodnia wlkp dziś poszedł azot na cebulkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mskm    0

Witam poszukuję kogoś kto mógłby wykonać usługę siewu cebuli z okolic Kikoła, Torunia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tam wasze zimówki wyglądają? u mnie tzn południowo-zachodnia wlkp dziś poszedł azot na cebulkę

Jeszcze trudno stwierdzić co z zimówek będzie w moim rejonie( ok.Krakowa). O ile te z siewu sie zazieleniły już ,to te z dymki bardzo słabo ruszają. Wydaje mi sie że bedą bardzo mocno przerzedzone a niektóre do zaorania. Trzeba poczekać jeszcze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Już ??? ja na 4-5 klasie planuję dopiero gdzieś za 2 tygodnie.. nawet nasion jeszcze nie mam. Według mnie jest troche za zimno narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Może 5-6 tylko spróbuj ją sprzedać komuś, teraz przy tym szale zakupowym sprzedanie busa zajmie ci może tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

U mnie w okolicy w tym roku jest szał na dymkę, niektórzy sieją nawet po 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj