SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
e2visionamd    18

porównanie armstronga do hybelle mogę oprzeć na opini znajomych jednie.. ponoć hybelle bardziej plonotwórcze , a armstrong za to lepszy do przechowania bo twardszy. To ciekawe , że armstrong polecacie na nowe pola.. z powodu zdrowotności jedynie ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Może nie tyle nowe pola co takie na których nie ma problemów z fuzariozami. Na polach z fuzariozami faktycznie hybell ma duże wyższe szansa na lepszy plon zwłaszcza taki mierzony w dniu zbioru cebuli lub po krótszym przechowywaniu.

Edytowano przez vvojtas1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Odsprzedam 0,5 paczki (10 tys w paczce) cebuli exhibition. Również sprzedam 0,5 paczki ( 25 tys. w paczce) marchwi bolero F1. Pomidor VP1 F1 ok. 150 nasion. Pomidor Pink rock F1 i Maracana F1 ok 50 nasion

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    181

sprzedajecie już ?

obieracze zaczynają szukać, proponują 20 groszy, ciekawe co będzie dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

Z własnego doświadczenia wiem, że majka rośnie pięknie, ładna, duża i wgl, Ale jak przychodzi z przechowalni wyciągać to jest jedno wielkie G*WNO. Majka jedynie na wczesną sprzedaż, choć i tu są różne opinie na ten temat.
Jak tam u Was ceny ? Skalbierz, Pińczów nie ma kto dać 3zl/10kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

tak sobie czytam to forum i tak sie zastanawiam z jakiej rośliny dokladacie do produkcji cebuli może mi ktos powiedzieć heh

trzeba było wiecej nasiac. Teraz rolnik jest bez pojecia i sieje niewiadomo jaki ilosci bez zadnego myslenia o tym gdzie to przechowa albo co z tym zrobi a potem jak czytam na igrit ze sprzeda cebule a cena co łaska a najlepsze: odbiór z pryzmy na polu przykryta folia hahah Ludzie jak wy sie nie opanujecie to naprawde handlarze i przedsiebiorcy nas wykoncza wszystkich. A w tym roku polecam zamiast  10 ha zasiać 20. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Akurat jeśli chodzi o nawozy to tanie nie sa to raz a dwa to w cebuli najmniejszy koszt produkcyjny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

tak sobie czytam to forum i tak sie zastanawiam z jakiej rośliny dokladacie do produkcji cebuli może mi ktos powiedzieć heh

trzeba było wiecej nasiac. Teraz rolnik jest bez pojecia i sieje niewiadomo jaki ilosci bez zadnego myslenia o tym gdzie to przechowa albo co z tym zrobi a potem jak czytam na igrit ze sprzeda cebule a cena co łaska a najlepsze: odbiór z pryzmy na polu przykryta folia hahah Ludzie jak wy sie nie opanujecie to naprawde handlarze i przedsiebiorcy nas wykoncza wszystkich. A w tym roku polecam zamiast  10 ha zasiać 20. pozdrawiam

 

Jak rok temu prosto z pola brali i dobrze płacili to się nie ma co dziwić. Znajomy jest zadowolony miał kontrakt po 0,34 zł/kg prosto z pola. Ja na cebuli póki co pokryłem koszty - chciało by się zarobić, ale ceny w tym roku brakuje - miałbym tragedię gdyby były ratki do płacenia. Co do handlarzy i przedsiębiorców faktycznie można na nich psioczyć, ale dobrze że są bo gdyby nie oni to by nie było gdzie tego sprzedać. Co robić an kilkunastu hektarach jak już się ma sprzęt do cebuli lub innych warzyw? Po jednym roku się przestawić? Niby na co? No i za co?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Ten sezon dużo zweryfikuje. Prawdopodobnie odpadnie sporo tzw. jednosezonowców i dobrze. Zasiali bez jakiegokolwiek doświadczenia i czasami braku możliwości przechowywania, do tego dochodzi lokalnie zupełnie brak ludzi do pracy. Rolnicy, którzy uprawiają warzywa czy cebulę od kilku, kilkunastu lat, posiadają maszyny i jakiekolwiek zaplecze będą dalej uprawiać na podobnym areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Wedlug mnie te warzwo miało kiedys swoje 5minut wjecej jest lat co płaci po 0.20gr a mniej po 0.80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

tak sobie czytam to forum i tak sie zastanawiam z jakiej rośliny dokladacie do produkcji cebuli może mi ktos powiedzieć heh

trzeba było wiecej nasiac. Teraz rolnik jest bez pojecia i sieje niewiadomo jaki ilosci bez zadnego myslenia o tym gdzie to przechowa albo co z tym zrobi a potem jak czytam na igrit ze sprzeda cebule a cena co łaska a najlepsze: odbiór z pryzmy na polu przykryta folia hahah Ludzie jak wy sie nie opanujecie to naprawde handlarze i przedsiebiorcy nas wykoncza wszystkich. A w tym roku polecam zamiast  10 ha zasiać 20. pozdrawiam

 

Czasem ta cebula na polu leży lepiej niż ta w przechowalni ale co ty możesz wiedzieć jak nie trzymałeś tak nigdy :D Mój sąsiad miał obok mnie kiedyś tak cebulę jak jeszcze zima była zimą i właśnie mówił że lepiej było z tą na dworze pomiędzy balotami i przykrytą folią jak w przechowalni. A czy ktoś Ci broni mieć umowę na cebulę? Przecież wystarczy zauważyć że jak nasiona schodzą jak ciepłe bułeczki, jak wymarzają zboża to że trzeba czym prędzej jechać do chłodni i podpisać umowę. Jak pisał vvojtas1 34 grosze to jest super cena tym bardziej że zbierasz na pryzmę a zwózka to też dodatkowe koszta a załadunek na tira to czy tutaj czy tam to ta sama cena.. Chyba że masz nakład 12 tysięcy a 30 ton z hektara to rozumiem frustrację bo jedynie wysoka cena da zarobek. To chyba powinieneś trzymać kciuki za handlarzy żeby wykończyli "nas" tylko że nie wkładaj wszystkich do jednego worka bo niektórzy się nauczyli że lepiej skromnie zarobić co roku jak liczyć na cenę i się przeliczyć. A tak czy siak skończysz na łasce takiego handlarzyny co Ci da cenę że aż się odechciewa mu tego ładować bo jak nie ma ceny to i nie ma komu tego się pozbyć..  ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Ja bym chciał zobaczyć te wasze '''jakosci'''' cebuli z pryzmy haha ona nadaje sie tylko na obieralnie a jeśli ktoś sądzi inaczej znaczy że nie ma pojecia o cebuli. Myslisz kolego że nie mam gdzie sie pozbyć cebuli? to jestes w błedzie moi koledzy którzy debiutowali w produkcji odwiezli do zakładu na 7gr za kg i jeszcze potracili im na brud ja aktualnie wspolpracuje juz kilka lat z moim odbiorca i otrzymuje 43gr za kg oczywiscie towarek sie musi '''swiecic''' pakowany w worki 15kg i przygotowany na palecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

ziomalek0

 

i za 43 gr chce Ci się tak robić. To ja wolę wpuścić na maszynę posypać worki po 30 kg i sprzedać po 30gr ale się nie męczyć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Jak nie chcesz sie meczyc to zasiej żyto najlepiej populacyjne bo nie wymaga nakładu. przeciez ja też obcinarka jade a nie nożykiem :) ale przygotowuje nie tylko cebule ale i również inne warzywa i wszystko musi być super naszykowane a nie tylko odpier...... fuszerke i pozbyc sie towaru za kazde pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

A co ty myślisz że ktoś będzie cebule na markety trzymał parę miesięcy pod folią? Sam sobie odpowiedziałeś że nie. A poza tym 34 grosze za cebulę z pryzmy to wyjdzie to samo bez pracy bo ładowarką załadują i spokój a ty zwozisz dmuchasz i Bóg wie co jeszcze, potem mówisz że obcinarka, worek podejrzewam że jakiś pracownik to też są koszty a śmieszy mnie mówienie że jak się chce nie napracować to mamy siać żyto, to nie patrzy się na pracę tylko na to ile zostaje a jak ma zostać tyle samo to po co się narabiać? A jak trzymają na polu pod folią cebule to hiszpańskie w większości bo do marca chyba nikt na dworzu nie trzyma tylko do końca grudnia a one dadzą Ci większy plon przy tej samej agrotechnice jak te twoje ze świecącą łuską rijsburgery. A najlepsze jest to że Twoi koledzy sprzedawali w to samo miejsce za 7 groszy gdzie Ci z kontraktem po 30 i wtedy się dziwisz że chłodnie się dorabiają jak to oni zrobili z siebie baranów bo najpierw się myśli gdzie sprzeda a potem sieje.. Nauczkę mają więc po tym roku i zmniejszą zasiewy albo zrezygnują lub chociaż część będą kontraktować. A ty zamiast się cieszyć że masz po 43 grosze to mówisz że mamy siać więcej i będziemy chociaż na kontraktach szału nie będzie więc daje na wolnorynkową a niech się dzieje co ma dziać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Siejcie ile tylko możecie dla przemysłu oni już bedą wiedzieć co z wami zrobić haha. Tylko różnica jest kolego taka że ci którzy robili kilkanascie lat dla przemysłu również mysle o porze teraz nie tylko o cebuli to ich juz dawno nie ma w tym biznesie bo własnie kochane przetwórnie wykonczyly ich totalnie a ja nie chwalac sie prosperuje dosc dobrze i bez grosza długu. Ale masz racje roboty mam dużo więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

A my robiliśmy kiedyś kilka hektarów to była obierana za 35 groszy z czego ludzie za samo obranie brali 15 groszy i jeszcze nie płacili więc wiem jak to jest... Ale chociaż się jej pozbywaliśmy co roku a jakoś płacili po czasie. A reszta wyrzucała. Teraz wezmą w wolnorynkowej a kiedyś co do kilograma i reszta w pole chyba że ruskie brali ale to też trzeba było mieć znajomość. Ale ja wychodzę z założenia że jak się nie opłaca to się tego nie robi chociaż zawsze daję 2 szansę. Tak było z cebulą, tak było z ziemniakami chociaż po 25 złotych za worek jak szły to nie narzekałem, teraz pora na przestanie sadzenia brokułu ale znowu obieranie cebuli jest opłacalne choć pracochłonne i zwiększam ale jak znowu będzie lipa to przestanę i poszukam czegoś nowego. Tylko czasem szkoda się rozstać bo maszyny są... No i druga kwestia że teraz żeby mieć pracowników trzeba mieć cały rok pracę a w zimę jedynie cebula jest bo do innych warzyw to kilka osób góra... :) A przetwórnie są zależne od nas a my od nich bo w promieniu 100 km to jest ich z 10 i biorą 95% warzyw z naszej okolicy a reszta jest na giełdy chociaż to też już pada. :unsure: No i każdy by chciał robić za duże pieniądze na woreczki albo na skrzynki inne warzywa na markety i inne hurtownie ale tak się nie da bo nie ma nawet gdzie. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

ziomalek0

Ciekawe po ile sprzedawałeś jak koledzy debiutanci sprzedawali po 7 groszy? Jeśli wogóle mogłęś sprzedać cokolwiek w tym okresie. Co może czujesz, że jesteś lepszy bo masz kawałek przechowalni i "potrafisz" zapakować cebule do worka i położyć na palecie? Gratuluje, normalnie mistrzostwo świata.

Jakbyś był taki sprytny to prościej, szybciej, taniej i łatwiej w tym roku było by Ci kupić cebule z wolnego rynku, a na swoim polu zrobić dobre zmianowanie.

 

Propo kontraktów - pierwszy raz w zeszłym roku miałem okazje podpisać tylko patrząc na zapisy trochę było trudno zobowiązać się co do ilości i kalibrażu... zresztą cena trzydziestu paru groszy też nie powala. W tym roku na szkoleniach sugerują uprawiać pod odbiorcę tylko, że to nie takie proste a ceny w kontraktach już nie są tak atrakcyjne jak rok temu.

Znajomy obiera cebulę i to co mu się nie nadaje - wg niego najgorszy szajs o kalibrażu poniżej 4 cm zbiera osobno i workuje. Jak ktoś sie trafi to sprzedaje po 6 zł worek 15 kg i tak już od września. Na koniec roku podliczył nazbierało prawie 5 ton tzn. ponad tona na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Dokładnie. W tym roku ceny były wysokie na białą i na łuskę bo była cena rok wcześniej w tym roku na białą będzie o 18-20 groszy niższa więc w łusce też musi spaść. Co do kalibrażu to jaka urośnie taką biorą bynajmniej w Dąbrowie. Mnie to wkurza bo idzie sam szajs oni się tłumaczą że przyjedzie lepsza i że nic nie poradzą ale i tak to biorą a jak nie urośnie to szukają z wolnego rynku. Problemem może być ilość bo w sumie nigdy nie wiadomo jak to urośnie. No i dla mnie 30 groszy jest cena odpowiednia przy tym plonie który miałem gdybym miał robić w łusce i tej technologii, gorzej jak bym deszczował i dawał lepszą ochronę a miał ten sam plon. Sąsiad przez 2 miesiące kilograma nie sprzedał jak była po 5-7 groszy więc był zastój to prawda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Wg mnie zeby byla jaka kolwiek oplacalnosc zeby komuś ladnie naszykować cebulkę to jest minimum 66groszy kg. I zeby cos zostali. Tylko jak komuś się opłaca jak sprzedaje po 10groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj