SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
laryy123    13

a tyle co teraz większy będzie oddawał po 10 groszy mniejszy 15-20 a handlarz na giełdzie będzie sprzedawał po piątce za worek, ile razy już tak było ale jest też nadzieja że w przyszłym roku towar może zapłacić bo nie będzie za co zasiać. Nie tylko cebula ma taką cenę ale marchew, burak, kapusta itp także zapowiada się ciekawy rok

nie wiem skąd jesteś ale u nas to narwali się krowiarze na warzywa oni na pewno odpadli ale dużo u nas jest co od lat uprawiają te 5 8ha warzyw mają co rok i każdy sprzedaje bez problemu bo są stali klienci choć za gorsze pieniądze ale u nas tak było od lat jak coś zaplacilo w jednym roku to następny było dosiane na max miejmy nadzieje ze przyszły rok będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Panowie jak wpływa reglone zastosowane w cebuli na przechowywanie towaru (dawka3l)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

nie zgnieje odrazu jak po glifosacie ale w ciągu miesiąca-dwóch, trzeba sprzedać w dodatku w szyjce będzie kumulacja nieozwolonej substancji aktywnej, problemu nie ma podobno po obraniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

U mnie obieramy :) niech się pochwala jakie odmiany i jakie porosly u mnie od 5 cm średnica do 7'5 z 15 procent przeszło 10cm odmiana Valentino czy ktoś miał barbaro jakie plony i przy jakim rozstawie siana u mnie były 3 rzadki dodwujne na drugi rok bym wynajął kogoś do siewu na 4 rzadki bo u nas każdy ma 3 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Ja również mam Valentino ...  tylko u mnie 75 % ma średnice powyżej 10 cm . Ale z własnej winy, zbyt rzadko zasiałem .

Zbieraliście kiedyś może ,,hiszpanki" mechanicznie, np. kombajnem Bolko? 
Jeśli tak, to czy to nie wpływa negatywnie na jej łuskę (przechowywanie) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Na jaki rozstaw mi się wydaje ze 75 % po wyżej 10cm to plon powyżej 100 ton cebula co ma 10 cm średnicy warzy 600 gram jak nie więcej plantacja była nawadniania jakie nawozy ze takie bomby porosly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Nie, nie , tak jak mówię ,obsada na 1m2 nie jest taka jaka powinna być , więc nie ma co mówić o takim plonie. 
Ma z Was może kontakt do kogoś kto przyjmuje obieraną na biało cebulkę w takich właśnie rozmiarach tj. 10-13 cm średnicy?
Bardzo byłbym wdzięczny za taką  informacje. Najlepiej z południowej Polski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Nawadniales ja ze taka porosla ile rzędów na zagonie i jaki odstęp cebuli od cebuli.skąd jesteś u nas bez problemu by wzięli taka ale cena obecnie 0'70 gr plus VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sadzcie wiecej  to bedzie lepiej

 

Tak jest! dwa sezony cebula miała przyzwoitą cenę to podziałało niektórym na wyobraźnię jaki to zarobek na cebuli! Cała zimę już z się na tym forum dopytywali jakie odmiany ,nawozy, opryski ile zasianie ile kopanie i posiali amatorzy! Myśleli że jak rok temu było prawie 1zł/kg to choćby po 0,50 było to kupi John Deere'a w tym roku! A tu d*p.a! Nasiali hiszpanek, zwalili na pryzmy i sie modlą o kupca , a jak się trafi to po 0,10gr/kg! Bardzo dobrze im choć spier.. cały rynek cebuli tym którzy siedzą w tym od lat jak np.ja! Choć ja sprzedaję kalibrowaną,marketową w łusce po 0,40zł/kg netto w bb firmie z którą handluję od wielu lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

I dobrze ze masz punkt, któremu ja odwieziesz. Taki rok jakos się przeżyje, ja od paru lat gospodarze, kawałek sieję tego, mniej więcej zawze tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

No własnie,problem ze skoczkami w tym roku. Ja juz nie bede miał litosci na usługach,maks cena za usługe siania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

e tam pierdzielicie że to skoczki bo cebula tania a powiedz co jest drogie marchew po 30 groszy, pietruszka po 50 groszy czy kapusta po 20 groszy itd. Rok jest urodzajny. Prawda jest taka że unia dała brało się sprzętu tyle że podwórko za małe, budowało się przechowalnie i teraz trzeba to wykorzystać, Kiedyś siało się 4-5 ha warzyw i żyło się dobrze teraz sieje się po 20-30 bo jest sprzęt i są efekty. Trzeba się teraz w kościele modlić o susze i nieurodzaj bo lepiej już nie będzie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Dokładnie popieram kolegę wyżej kiedyś 4.5 h warzyw i dużo więcej zostawalo niż teraz przy 30 ha i maszyny kupywalo się za swoje bo żadne dopłaty czy kredyty się nie chodziło do porównania miałem pod wluknine 0'5h warzyw i obawiam się ze z tego kawałka lepiej wezme niż z 2,5 ha cebuli 1,3 ha pietruszki i 1 ha pora a warzyw juz nie chcą brać wszystkie chłodnie zawalony cebulę obecnie sprzedaje po 0,75 gr na biało śmiech ;/ i powtaza co zawioze ze jeszcze miesiąc i nie będzie brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

To samo z papryką chłodnie i obieralnie zawalone a jak wozilem wiśnie to każdy mówił jak zacznie się papryka to do mnie pierwszego to samo cebulę a co do marchwi to embargo podzialalo na mozgi I maja 20gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

To dopisze jeszcze że dziś rumun załadował piękną cebule po 3zł za worek 10kg na Rybitwach od chłopa co trzecią dobę siedział na giełdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ja na giełdach siedzę tylko z wczesnymi warzywami ale kumpel mówił ze niema nic ani kupującego ani sprzedającego Pustkowie ponac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja mam 50 ton na sierpnia zakontraktowane i ciekawe kto weźmie drugie tyle co urosło. A pytaliśmy się jeszcze ile daje z hektara i że 2 hektary chcemy to nam 50 ton zapisali teraz zły jestem bo mogłem dać więcej ale kto to wiedział jak ta cebula urośnie  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Na kontrakt ile ci płacą za obrona? U nas nie chcą kontaktować cebuli ani innych warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Więcej jak z wolnego :) Mam też umowę w drugiej chłodni ale na listopada. A szkoda bo teraz kopię na bieżąco i obieramy. Ale 4 dobre dni i po limicie. Żeby z wolnego chociaż skupili to by dobrze było bo na drugą bym kupił za grosze i obrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolejny cwaniak siw znalazł!!! Tanio kupic i drogo na kontrakt sprzedac. Gdyby to robił handlarz to rozumiem ale rolnik  drugiego rolnika?! Szanujmy sie sami i to bedzie duzy plus.Panowie i Panie szanujmy sie i cwaniaków olewajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

W zimę podpisałem umowę na 2 hektary i tyle zasiałem. Ale odstawiałem cebulę obieraną do innej bo tam miałem mieć pierwotnie umowę. I się teraz okazało że mam też w tej drugiej. A poza tym ja nikomu do portfela nie patrzę. A czy pomyślałbyś że mógłbym mieć problem gdyby były ceny jak w 2015 a ja bym musiał kontrakt oddać bo ktoś zrobił mi umowę i przez pół roku leżała w biurze schowana nawet nie podpisana akurat raz mi się tak trafiło to co poradzę. Nie oddam chyba innemu. Pomogę chociaż komuś znajomemu bo kupię w łusce i obiorę chociaż część. Zawsze będą mieli mniejszy problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj