SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
laryy123    13

To co ty uprawiasz ze jesteś zadowolony ja zawsze nie miałem warzyw w końcu czerwca do polowy lipca tylko zostawiła mi pietruszka i cebula na jesień a ten rok to trochę mi pozostawało cenowo nie było zile bo udało 50%na markety pognac ale nadal połowa stoi w polu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ja w tym roku zamieściłem z 5'5 tys na ha kujawiaku oddaj chociaż 5ha swojej ziemi ;) jakie wy nakłady robicie na hektar cebuli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

2000 to same nasiona przy tym zagęszczeniu co siane. 300 złotych siew. 2055złotych mnie wyniosły nawozy przedsiewnie i pogłównie na hektar oczywiście. Do tego ochrona herbicydowa, odżywki, fungicydy, na robaka też no i zaprawa . Koszty uprawy i zbioru to nie wiem ile mnie wyjdą bo kopie na bieżąco póki nie mam kapustnych. Mało to też nie jest bo trzeba ściąć szczypior wykopać zebrać pozwozić z pola. Ale na pewno to nie jest 5.5 tysiąca złotych jak u Ciebie. Po sezonie się podliczy dokładnie.

 

A ja jestem zadowolony bo pada i rośnie. A wszystko mam na przetwórstwo więc nie narzekam. Może za mniej się robi ale chociaż pewne pieniądze (prawie). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Akurat to robię samemu więc paliwo plus amortyzacje można doliczyć. A za ile usługowo kopią i ścinają to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

 

Chodzilo mi tylko o to ze nie mozna powiedziec ze ma sie naklady takie, jak inni, bo jest tu zbyt wiele czynnikow ktore o tym decyduja i zbyt sporawe widelki,

Jak mowisz trzeba wszystko dokladnie policzyc, bo jak slysze takich co twierdza ze nawet jak cebula bedzie po 15 groszy to im sie bardziej oplaca niz pszenica to mi niedobrze (zazwyczaj tak krzycza ci co zasiali pierwszy raz)

 

U mnie koszty ponizej 10 tysiecy nie spadaja w tamtym roku kolo 14 wyszlo, w tym widzac szal troche sie ograniczalem i bedzie kolo 10.

 

Lary daruj takie komentarze (""kujawiaku oddaj chociaż 5ha swojej ziemi") bo siejesz cebule przystosowana do gorszych stanowisk, ktorej plon jestem w stanie uzyskac wiekszy na piachu niz rijnsburgera na 2 klasie

 

Kopanie 200 zl z obcinarka 300 u nas biora

 

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Tylko jak kopią usługowo  to przeważnie na 1.5 ja mam posiane na 1.2 i znajomy też tak miał posiane. To usługowo znajomemu kopał 1.5 metrową 1.2 to pełno ziemi na tej cebuli bo zagarnia już ziemie z poprzedniego kopania. I teraz popadało na to więc ja nie wiem jaka to będzie jakość.

Po za tym swoja to swoja bo kopiesz kiedy chcesz a tak mi odchodzą koszty zwożenia wszystkiego i rozładunku bo od razu idzie na obieranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

plagrafi jakie odmiany cebuli siejesz ze na piachu ci lepiej odda niż rajzburgera na 2klasie ja kiedyś zasialem dawno temu na 3b podłoże piaskowe to urosła wielkość orzecha a też sprzedawca mówił ze była ona na słabe stanowiska nie pamiętam odmiany juz. Nie wiem jakie ty masz gleby ale macie na Kujawach lepsze niż nasze. Jakie nawożenie stosujecie pod cebulę u mnie połowa była complex i polifoski w dawce 400kg na ha ciężko co stwierdzić bo przekropny rok jest i oby dwa dobrze za dzialaly a ktoś sulfan sypie na cebulę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacpi123    0

ciekawa czy cebula bedzie mi się opłacać, zasięgnąłem tu pare wiadomości ale jeszcze troche poszukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jeżeli uprawiasz zboża to w tym roku nawet odłogując byś chyba lepiej zrobił bo 3 tony pszenicy to śmiech na sali. A to jak ze wszystkim jest loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie za ile prosto z pola sprzedajecie cebulę??dziś zawozilem do koleś obrana i chwalił się ze po 0.15gr/kg kupił i pełno chętnych ma za ta cene. za obrana płacą u nas 0.87gr a u was jaka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogyy    0

Panowie, jak dosuszyć cebule? bo raczej samo lezakowanie na polu przez tydzień to jej nie wystarczy ;) (pierwszy raz sieje cebule xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Jeśli cebula była wykopana ,gdy mniej więcej  60-80 % cebuli było położone i miała jeszcze 3-4 liście zielone to tydzień w zupełności wystarczy aby w cebuli zaschła i uzyskała optymalną barwę pierwsza łuska. Dłużej nie ma co trzymać na polu , bo później zacznie pękać łuska, przebarwiać się, zaczną pojawiać się mało estetyczne plamki ciemne, a przede wszystkim może pogorszyć się jakość = przechowywanie. A w najgorszym przypadku , jeśli pogoda będzie deszczowa, korzonki mogą się "złapać" ziemi i cebula od nowa zacznie rosnąć ,a takie pobudzanie jej ze spoczynku spowoduję,że stosunkowo szybko w przechowalni wystrzeli szczypior. (oczywiście jeśli nie była pryskana np. Fazorem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

A na biało ile bo mnie straszą co zawioze to mówią ze za tydzień 10gr w dół obecnie jest 79gr plus VAT na biało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

a tyle co teraz większy będzie oddawał po 10 groszy mniejszy 15-20 a handlarz na giełdzie będzie sprzedawał po piątce za worek, ile razy już tak było ale jest też nadzieja że w przyszłym roku towar może zapłacić bo nie będzie za co zasiać. Nie tylko cebula ma taką cenę ale marchew, burak, kapusta itp także zapowiada się ciekawy rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyu05    5

A na biało ile bo mnie straszą co zawioze to mówią ze za tydzień 10gr w dół obecnie jest 79gr plus VAT na biało

Żeby u nas taka cena była gość z Inowrocławia płaci 60gr

 

Edytowano przez krzyu05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie czy jests jakaś maszyna do obierania cebuli na jakieś podciśnienie czy kuj wie bo facet u nas nabył takie coś i mówi że już koniec biznesu będzie na biało zaś do tego co woze cebuli to mówił ze kilka lat w stecz był w Holandii oglądać ta maszynę i miał zamiar kupić ale Przemyśla sprawę bo kosztowała 280 tsy euro i dużo strat robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Są takie maszyny , holenderskie można kupić za około 50 tyś, chińskie już za 12-15 (ale wiadomo- chińskie jak to chińskie). 
Mają wydajność od 1000 kg do 2500 ( zależy od cebuli) . Najpierw obcinany jest szczypior i piętka , później cebule trafiają na obracające się rolki z nożykami ,które nacinają cebule, później trafia ona na strumień powietrza ,który zdziera łuskę . 
Wszystko brzmi fajnie, ale ma to swoje wady:
1. Do wytworzenia strumienia powietrza, który zedrze świeżą łuskę, potrzeba ogromnej ilości energii. Ponoć bardziej opłaca się zapłacić pracownikowi 20-30 groszy od kila aniżeli opłacić energię zużytą. Holendrzy wolą importować naszą cebulę obraną ręcznie aniżeli obierać u siebie mechanicznie. Po prostu wychodzi im to taniej.
2.Cebula po takiej obieraczce jest obrana niedokładnie, kilka osób musi ją poprawiać.
3.Straty są w granicach 8-15 %
4.Najlepiej jak cebula jest posegregowana co do wielkości. Inaczej jest więcej strat.

Zatem to wszystko nie jest takie piękne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj