SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czpat99    1

Na wstępie to musisz miec w miare dobra glebę, bogata w składniki mineralne, próchnicę, odpowiednie ph gleby, żeby to miało sens nawozów sporo npk, jezeli siew sadzenie na wiosnę, zasiej teraz jakis dobry poplon.

Mam do wyboru ziemie różne od lekkich, po ciężkie i bogate w próchnice gdzie pszenica potrafiła dać 10t/ha. A pod poplon dawać obornik, czy w drugim roku po oborniku się uprawia cebule? (czosnek zalecają w drugim roku po, a to z cebulowatych) jakie ph mi powiedzcie żebym jak coś to miał czas na zwapnowanie, i czy cebula zniesie jakoś chlorki w nawozach, i czy lepiej sadzić czy może siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Ph raczej 6.5, nawozy lepiej bez chlorku, w pierwszym roku po oborniku tez powinno byc dobrze ale pewny nie jestem.
Ph raczej 6.5, nawozy lepiej bez chlorku, w pierwszym roku po oborniku tez powinno byc dobrze ale pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Daj próbkę ziemi do analizy to będziesz wiedział, a siejesz wczesną wiosną.  

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Tata wspominał jak 10 lat temu za 35 obraną wszyscy sprzedawali a znajomy po 40 także to były piękne czasy :lol:

 

Jak ma ktoś namiary na dilera gdzie na placu jest kopaczka do cebuli krukowiaka to prosiłbym o kontakt na PW :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogyy    0

Witam, czy przed zbiorem cebulki pryskacie ją czymś typu Fazor, czy jest to zbędny zabieg i nie ma co się z tym bawić. Z góry dzięki. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Tyle to jak masz kontraktowaną. Słyszałem że cebula była tam gdzie odstawiam z wolnego rynku po 78 groszy a że miało spaść poniżej 70 więc chyba nie mam jakiś urojeń tylko widać po tym ile jest cebuli co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

a niby na swiecie nieurodzaj... to powinno byc lepiej, a jak zaczna isc hiszpanki to cena spadnie do 10 groszy... ach ci spekulanci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Chociaż plony wysokie są  :D Zaraz się odezwą znawcy że w zeszłym roku 0.6 w tym 0,1 to i tak średnia wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

U nas płacą 78gr plus VAT czyli wychodź 83gr. Ja hiszpanka juz obieram ładna porosła panowie jaki rozstaw siejece cebulę ja siałem na punktowym 7'4cm cebula od cebuli ale myślę że na 6 cm by było lepiej w tym roku biznesu nie będzie ale dobrze ze bez podlewania obeszło się a i czy zamiast saletrzaku ktoś sypal sulfan bo kupel mówił ze ładnie pachnie cebulką po tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

przy takim siewie to pewnie kolo 3.5 jednoski na ha i mowisz ladna? a co to jest ladna? bo jak dla mnie ladna to srednia waga cebuli powyzej 200 gramow 

a przy takiej obsadzie to by ci dawalo 150 ton z ha wiec cos tu nie bardzo pasuje 

nie mowie ze nie da sie zrobic 150 ton cebuli z ha ale bez podlewania... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

To mówisz ze 7'4 to mały rozstaw to na ile ty siejesz i ile rzadkow na zagonie no u mnie taka średnia będzie 200g hiszpanke jaka odmianę masz bo kiedyś pisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

ja sieje na 10.2 do tej pory 4 rzadki ale od przyszlego roku 6, armstronga i dormo bede mial kolo 80t/ha,a meranto 90 (nie polecam)

srednia waga cebuli wyjdzie lekko powyzej 200 gramow

to albo miales dupne nasiona o slabej sile kielkowania albo cos innego spowodowalo slabe wschody, moze przydupiles herbicydami albo bedziesz mial te 130t/ha liczac ze 75% obsady przetrwalo (u mnie to jest blisko 90%) bez podlewania nawet w tych dosc sprzyjajacych warunkach jest to niemozliwe w 100 %.

W tamtym roku mialem Barbaro siana tez zadko (2.2j/ha) i bylo blisko 110t/ha i srednia waga cebuli nie przekroczyla 230g

 

Wiec nadal cos tu nie pasuje :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Dam ci znać jak ja sprzedam odmiana valentino to co ty masz za ziemię ze bijesz prawie do 100ton i jeszcze na 4rzadkach co 10cm ja sieje na 6 rzadkow czyli 3x2 jakie nawożenie waliles kurzaka pod cebulę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Jakim siewniki 6 rzadkow podwójnych będziesz sial wynajmujemy czy masz swój 3x2 czyli 3podwójne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Nie porównuj plonów z osobami z kujaw bo tam mają takie ziemie że nie ma startu do nich a gdzie jeszcze deszczownia. A po swoim kawałku widzę jaka jest już kolosalna różnica między 3a a 4b. Chociażby we wschodach a wiecznie z herbicydem też nie będziesz czekał jak tutaj się wali chwast a tam dopiero się zaczyna przebijać cebulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

To nie musisz mi mówić bo często gęsto jestem na Kujawach i ja takich plonów to bym niemal nawet przy paletach doświadczalnych na moich ziemiach u mnie są raczej mody co z 30 metrów jest glina cebula rośnie jak burak a następne 15 m jak orzechy jak mam najdłuższe pole 370 m to z pięć rodzaji gleby po cieszka glina do torfu i piasku strasznie to mię denerwuje jak jadę na Kujawy i widzę piękna marchew w jednym kawałku 30ha i idealna jak by ktoś ją namalował ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U nas jest to samo. No ale średnie plony cebuli to jest 25 z hektara w Polsce więc nie jesteśmy najgorsi :) Tylko że ponosząc takie same koszty na nawożenie, siew ochronę roślin masz połowę plonów to jednak jest dołujące przy takich cenach jak w tym roku. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

No niestety ten rok to jest ciekawy przeczytałem ze będzie coś takiego ale będzie też następny rok może będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj