SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vvojtas1    26

Cenne spostrzeżenie, ale faktycznie wiele zależy od warunków i @toorano mógł mieć wszystko wporządku w danym roku bo miał trochę szczęścia, dla mnie cebula nie jest tanią uprwą i wolę dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

tak czy siak w tym roku Ci sie koszty nie zwroca wiec jak bys ja dobil teraz to moze mniejszy problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

:)

Rok temu kontrakty na obraną były w okolicach 0,7zł/ kg, aktualnie sporo osób podpisało kontrakty po 0,9zł/ kg - zawsze cebule sprzedałem - problemy mogą mieć Ci co doszli w tym sezonie, a jest ich niemało. W najnowszych warzywach napisali o 15% wzroście areału cebuli w Polsce i bardzo dużym wzroście udziału cebul w typie hiszpańskim. Ja co roku sprzedaje przeważnie marzec-kwiecień. Póki co rokowania nie są takie złe.

Mam nadzieję że koszty się zwrócą inaczej bym nie uprawiał.

Jakbym ją dobił teraz to faktycznie mniejszy problem bo z tą uprawą mam co roku wiele dylematów i problemów.

Jeśli Twoje przepowiednie są takie trafne to zrospędu proponuję udać się do kolektury:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

a bywam bywam ostatnio :D nawet 4 wczoraj mialem

no tak kto ma kontrakt to spokojnie tylko ze przewaznie jest to pol na pol z cena rynkowa 

a co do tego 15 % wzrostu to jest to jakas pomylka, w kujawsko pomorskim jest ok 180% 

Znajomy co sieje cebule na zarobek zasial w tym roku 210% tego co w tamtym a chetnych bylo duzo wiecej

u mnie w wiosce zawsze bylo 20 ha a w tym roku 55 :D

 

A co do sprzedarzy na wiosne to bedzie tak samo jak w tym roku chlodnie sie nasyca cebula do konca lutego i cena bedzie spadac 

Mialem w tamtym roku Barbaro i troche mi zostalo sprzedawalem w polowie lutego nic jej nie bylo wiec same te hiszpanki zapchaja rynek

a jeszcze holedrzy beda odsorty tu pchac i do tego doplacac bo za utylizacje u siebie musza zabulic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

U mnie areal cebuli się zmniejszył. koles co sial po 30ha w tym roku tylko 8ha. przerzucil się na marchew i jakieś zioła. A reszta posiala tyle co zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

No z kontraktem to np. u nas w jednej chłodni jest od razu cena gwarantowana a w drugiej jest do wyboru 50% rynkowa i 50% gwarantowana lub wszystko na kontrakt. A jak masz 100% gwarantowanej to w przypadku ceny rynkowej o 25% wyższej ileś tam groszy podniosą więc chyba lepiej mieć gwarantowaną i liczyć na wysokie ceny co podniosą. Bo jak masz liczyć na rynkową to nie wiem czy warto się modlić za wysokie plony bo wtedy ton do przerzucenia a cena licha. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Dobre pytanie... :)Moim zdaniem jest to nie możliwe bo przy cenie obierania 25-30 groszy dla ludzi no i wiadomo inne koszta wychodzi mniej więcej 45 groszy na koszty obrania, odstawy, pracowników do ładowania, ważenia no i paliwo a gdzie koszty produkcji cebuli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Tak niska cena rynkowa, chociaż aneksy do umowy dadzą jak po wprowadzeniu embarga przy innych warzywach i nic nie powiesz nawet...

Tam wszystko jest możliwe w tych chłodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Zakładając czarny, ale bardzo realny w tym roku scenariusz, że cebula w łusce będzie po10gr, to obierana po ile, 45-50gr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja szacuję koszt obrania na 30groszy ludzi 5 groszy ogrzewanie 5 groszy na wywóz kg 5 groszy na załadunek do skrzynek do obierania ważenie to masz już 45 groszy a dodając 10 groszy za cebulę masz 55 groszy no i jakiś zarobek musi być więc pewnie z 65-70 groszy będzie chociaż nie mówione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Ciekawe kto teraz będzie obierał .Ja miałem problem z ludźmi w tym roku A teraz 60% obierających dostało 500+ więc wszystko na temat Nie zasiałem cebuli wole kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

No to u was są młodzi ludzie a u nas do obierania chodzą sami starsi ludzie nie ma nikogo młodego i jak już ktoś zauważył jak tych starszych zabraknie to nie będzie komu nie tylko obierać co i innych prac przy warzywach wykonywać.

Ja posiałem na próbę chociaż nie ma się co napalać bo też wolę jak mi przywiozą tira a nie posieję parę hektarów i porosną małe to całą zimę będą męczyć a tak tir za tirem i jak się trafi mała to raz na sezon góra 2. No taka prawda a ludzie są tacy że idą tam gdzie ładna bo takich to już miałem w tym roku pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

I tu kolego masz rację że to500zł na dziecko spowoduje brak chętnych do pracy. Podam Ci przykład odemnie dziewczyna 26 przychodziła do pracy do pikowania sadzenia zbiorów ale teraz mi powiedziała że nie będzie robić za tę marne 8zł na godzinę bo ona dostanie 1,5tyś miesięcznie bez roboty. Rzad zrobi dobrze tylko takim co mają po kilka dzieci jak nie robili nic tak nie będą robić dalej panstwo i tak da 500na każde dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ale to i tak pewnie prędzej czy później padnie. Szkoda tylko że to się naszym kosztem odbywa. Ja też bym chciał płacić 50groszy za kg a nie 25 ale ja niestety nie dostaję takich pieniędzy żeby im dać tyle i żeby każdy chętnie przychodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Witam zakupiłem herbicyd TOTRIL na cebulę, rozpisze mi ktoś dawkowanie tego środka? Od kiedy można stosować ,dawki dzielone,dawka pełna i jak oceniacie jego skuteczność? na jadnym polu pasuje mi już interweniować, faza flagi a chwastu od groma.. inne pola czyste.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

A pryskaliscie cebulę Gapalerem? Podobno można przysłać samym Galaperem , ale bez Galmetu. coś wiecie na ten temat Panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jest sens siać cebule o tej porze, będzie coś z tego? Zdarzyło sie kiedyś komuś siać na początku maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Podobno Nunhems ma jakąś ciekawą odmianę co zdąży w takiej sytuacji urosnąć.

W zeszłym roku znajomy siał w okolicach 5-7 maja (przesiewał) - kilka odmian niestety to co urosło to bardziej strzelonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ktoś musi zrobić doświadczenie w końcu. Ja tam wolałbym nie ryzykować. Ceny i tak pewnie nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj