SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
vvojtas1    26

Ze sprawdzonych sposobów - dużo ułatwia zaprawienie zaprawą Mundial (BASF). Tyle że zaprawy nie można kupić - trzeba kupić nasiona już zaprawione...

Ze środków znam tylko jeden bardzo skuteczny to Spintor - nie jest to tania sprawa, ale dopuszczony nawet w ekologi.

Jak już wciorniastek się pojawi w pierwszych zabiegach pomaga dodawanie cukru (1 kg/ 1000 l wody) - wciorniastek wychodzi i w kolejnych zabiegach możemy go łatwiej zniszczyć. Poza tym dobrze jest, jeśli faktycznie mamy dużą presje, zachować odstępy między zabiegami nie większe niż trzy dni.

Swoje odgrywa też dobry program nawożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Actra 25WG . On jest nie rejestrowany na cebulę w Polsce, Ale jako jedyny działał w ostatnich dwóch latach na wciornastki. ok 90zł na hektar wychodzi

żeby nie było, że gadam głupoty to dodam, że sam go stosowalem i w tym roku też będę nim opryskiwal cebulę.

100g na hektar (1 opakowanie 40g- 33zł )

 

Chyba actara i odrazu moge zdementowac, nie dziala na wciornastka :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

działa, bo pryskalem i podzialal. dwa lata stosowania pokazały jego skuteczność. na etykiecie nie pisze, że niszczy wciornastka, ale w rzeczywistości zabija wciornastki. w moich okolicach wszyscy nim pryskaja, bo jako jedyny je niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

wiem co to za srodek uzywam (nie tylko na stonke) i nie dziala :D oczywiscie po za trafieniem nalotu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

Ja pryskalem i mi działa jako jedyny na wciornastki. znajomi tak samo nim pryskaja i im działa. znajomy co sieje 40ha cebuli tak samo to stosuje. U nas działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

jak tam Pany cebula już zasiana ? :) zapowiada się ,,niezły,, sezon w naszych okolicach wszyscy sieją, sadzą na potęgę, nawet ci co nie mieli nigdy styczności z cebulą sieją po 2,3 hektary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Tak samo u nas. Kto ma kontrakt to jeszcze jakoś sobie poradzi a kto nie ma to pewnie się martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Panowie czas i pogoda pokaże co będzie. Co roku jest nasiane. Prawdą jest że dużo ludzi się rzuciło na warzywa, najwięcej marchwi pietruszki cebuli, dużo osób sieje ale nie ma sprzętu ani warunków do przechowywania ale sąsiad zarobił to ja też spróbuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

U nas wszyscy na groch się dali. jeden co roku 20ha cebuli A w tym roku marchew groch i kukurydze cukrową sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Panowie czas i pogoda pokaże co będzie. Co roku jest nasiane. Prawdą jest że dużo ludzi się rzuciło na warzywa, najwięcej marchwi pietruszki cebuli, dużo osób sieje ale nie ma sprzętu ani warunków do przechowywania ale sąsiad zarobił to ja też spróbuję!

 

Pogoda zrobi swoje jak nie ma za dużo nasiane a jak jest 2 razy tyle cebuli posiane to nawet jak pogoda nie dopisze to nie będzie miodu bo plony będą po 15-30 ton z hektara. Zawsze można w kopce wrzucać niektóre warzywa. O cebuli też coś słyszałem że można chociaż nie wiem czy prawda:D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

panowie jest nadzieja wszyscy biskupi mają się modlić o suszę żeby młodzież nie potopiła się w tym bagnie w którym organizują Swiatowe Dni Młodzieży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Nie wiem jakos tak dziwnie to tak, a w przyszłym roku to będę sial marchew bo sie oplacala w tym w w następnym ziemniaki bo w tym się oplacaly.. Jednak wole trzymać sie swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Bartek masz rację. U mnie tak niektórzy skakaja a to pasternak a to ogórki. Ja cały czas to samo większość pod umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam rok z 15 lat temu że w maju ziemniaki bardzo zdrożały( napewno ponad złotówke za kg.były) to u nas w małopolsce byli tacy co pszenice ozime orali i sadzili ziemniaka-byle jakiego ,odpady,bo im podziałała cena na wyobraźnie!:-) A finał był taki jak można się było domyślić-groszowa cena od jesieni. Tak było jest i będzie że jak coś zapłaci to na następny rok sadzić czy siać do oporu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Znam sporo osób co w ten sposób się sparzyło i zarzekało się że już nigdy nie posieje już cebuli - aktualnie spora z nich sieje tyle, że z umiarem co by sprzedać a nie zaorać... Ziemniak zawsze jakis urośnie z cebulą to juz nie taka prosta sprawa. Spójrz na poprzedniej stronie jak user wspomniał tylko o recepcie na wciorniastka - całkiem spora grupa się odezwała w krótkim czasie, a wciorniastek to nie jedyny i nie najważniejszy problem w tej uprawie...

Z resztą Ci co obierają zawsze wychodzą na swoje tylko ile trzeba ludzi i ile z tym roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jak masz ładną cebulę to 10 ludzi zrobi Ci tyle co 30 drobnej. Są te obieraczki ale ja jakoś tego nie widzę no i ładna cebula musiała by być. No ale fakt idzie wyjść na swoje, byle tylko plony były ładne a od 2 lat u nas poza Hiszpanami nie było ładnej cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Nie wiem mam pierwszy raz cebulę po 10 latach przerwy ale patrząc na wielkość cebul można było się domyśleć gdzie był Hiszpan. Reszta przypominała orzechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

No ja uprawiam z dymki taki bardziej pewniejszy plon, ale u mnie co roku tylko 1ha jest także cebuli nie wale, tylko jeden ha. Moze ta hiszpanka bedzie spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj