SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Plagrafi    23

Jak sie zjarowizuje to idzie w pedy kwiatowe ... a dzieje sie tak na skutek niskiej temp wiec radze siac w okolicy 20 kwietnia

 

Ktos sie orientuje ile placa aktualnie za biala?

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prestige , 50ml na jednostkę tylko wysusz dobrze. A co do hiszpanów to po 10 kwietnia siać bo zakwitnie jak koniczyna perska ,tym bardziej że zimno i dzien za krótki zwłaszcza na południu kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Dzisiaj zasiałem cebule , ziemia sucha i super się siało , wyskoczyłem pierwszy w rejonie ,ale jak sąsiedzi zobaczyli to zaraz wskoczyli na traktory i w pole .Jak to mówją ktoś musi być pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Ja spokojnie czekam do conajmniej do kwietnia zamiast 3 jednostek sieje 2,2 i mam bardzo dobrą obsadę. Do tego z chwastami nie ma takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Czym nawozicie pogłównie cebulkę i w jakiej fazie ? Ja po zastosowaniu herbicydów w fazie 2-3 liści typu : Goal, Galigan , Lontrel wysiewam 30-40 kg saletry amonowej ,aby pobudzić ją po stresie jakim były wyżej wymienione środki. Mikroelementy czym uzupełniacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Czyli mówicie że nie słuchać się opisu że hiszpana można od 1 kwietnia tylko poczekać jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

kwestia temperatury gleby na 5cm głębokości oraz prognozowanego przebiegu pogody, jeśli dobrze pamiętam na Kujawach w zeszłym roku Marek Zieliński z Syngenty dopiero od 12 kwietnia powiedział że można...

W tym roku jeśli będzie cieplejsza wiosna (choć aktualnie jest zimno), a tak prognozują po świętach że będzie nagłe ocieplenie może będzie można szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Witam panowie jaka ilość nasion zalecacie wysiac na ha cebuli hiszpańskiej w opisie napisali 3kg 3,5kg co otym myślicie
Witam panowie jaka ilość nasion zalecacie wysiac na ha cebuli hiszpańskiej w opisie napisali 3kg 3,5kg co otym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

witam. sial ktoś z Was Rejinsburger 5? jakie macie doswiadczenia z ta odmianą? jaki daje plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Tak myślałem do tej pory spałem z dymki ale koszty były duże i przezucam się na siewke a co ile siejecie cebulę chodzi mi o rozstaw jedna kolo drugiej bo będę sial punktowym siewniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

hmm a u nas większość przeszło na dymkę bo stwierdzili że z siewki mniejszy zysk, jak widać co region to inne poglądy ale może to i lepiej ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

spoko chodzi przecież wiem że nie wszyscy przeszli chodziło mi o ludzi z mojej wsi że zamienili siewkę na dymkę. tyle że na wsi coraz mniej gospodarstw a i tam gdzie są gospodarstwa to mało kto zostaje do pracy więc może to też brak ludzi do roboty miał na to wpływ ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

5,25 za kg. Cóż jak u nas na wsi się wycwanili i Ci co nie mają gospodarstw to sieją na polach lucernę albo koniczynę dopłąty wezmą a Ty jak chcesz to sobie zbierz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Ja zapłaciłem 1,10euro.po tyle miałem zamowione, no wiem dopłaty duże a pole raz obsieja a po ile u ciebie grunty? Cena dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

a nie powiem Ci bo u nas tak dzierżaw nie ma jak ktoś bierze pole od kogoś to zazwyczaj płaci podatek i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj