SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

u mnie akurat cebula wypaliła i cena tez dobra


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy  planuje lub sieje ktoś z Was jeszcze polskie odmiany cebuli?

Jesli tak to jakie doświdczenia  i spostrzeżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Jakie ceny w hurcie ? ponoć na worek ładna cebula max do 80 gr za luz , a za drobną i nieciekawą 50 gr ( tylko na obieranie ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Dla mnie luz to cebula ładowana ładowarką na łódkę bez obcinarki i sortowania.

 

No dokładnie, a 80 groszy za taką to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Typ ktory robi na worek dal 75gr, na obieranie duza (70+) 70 gr a kaliber 40-70 (wiekszosc) 55-65 gr  

 

Cena miala byc nie wiadomo jaka a tu d*pa ...

W dodatku mamy najtansza cebule w europie moze poza Bialorusia 

 

 

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Panowie miał ktoś zasianą cebule Toruniankie , jeśli tak to proszę o trochę informacji o niej : wielkość , smak, plon ,wygląd łuski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Dlatego ze sprowadzamy holenderskie odsorty ktorych to holendrzy musza sie pozbyc bo inaczej beda musieli doplacic do utylizacji

 

Odpad przy tego typu "cebuli" jest tak duzy ze nie mam pojecia kto to obiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Chyba Ci będę musiał wysłać zdjęcie tej cebuli, ciekawe czy twoim zdaniem będzie to odpad. Moi ludzie nie mogą się jej nachwalić, ale fakt jest taki że nie zawsze jest idealna no ale lepiej mieć więcej odpadu za 50 groszy niż troszkę mniej za 70 bo na tirze to już różnica w cenie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

20 groszy taniej ubytki 2x wieksze i ludzie obiara znacznie mniej niz dobrego towaru wiec albo liczysz to dla 1kg albo dla zysku 

 

a te odsorty ktore bylo mi dane zobaczyc to 9/10 mialy ubytki na poziomie 40-50% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Mówisz 20 groszy. Podam Ci przykład na 10 tonach

10 ton za 70 groszy masz 7000

odpad 20%

oddajesz 8ton po 1.2zł to masz 9600zł

25groszy za kilogram jak płacisz to masz 2000zł

już masz 9000 a gdzie pracownik do załadunku i paliwo do chłodni,ogrzewanie, kawa herbata. To tak z grubsza

300zł zarobku z 10 ton super zysk. Nie wiem czy obierasz cebule, ale podejrzewam że nie, i masz myślenie żeby drogo sprzedać a jak nie możesz to szukasz ofiar i piszesz że obierają syf. Jeżeli obierają to chyba się opłaca no chyba że u ciebie na okolicy robią dla zasady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Jak Ty dostajesz za cebule 1,2 to albo robisz minimalne ilosci albo masz problem spory 

 

i nie zrozumiales co mialem do przekazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

2.5-3 tony na dzień w tym tygodniu. Cebule kupuje i mam od 1.1 do 1.35netto. Jeżeli to mało to zacznij obierać i pochwal się wydajnością. To ty nie zrozumiałeś tego co ja napisałem że jak Polak chce 70 groszy to nie ma sensu jej obierać tylko kupić taniej z Holandii bo jest taniej i jest większa więc ludzie też wyjdą. Jeden co u mnie obiera 300kg holenderskiej mówił że Polskiej 130kg bo mała. O jakim problemie mówisz? I gdzie płacą więcej? I co mi chciałeś przekazać bo chyba tylko to że mam kupować Polskie bo niby lepsze a nie to że mam robić tak żeby najwięcej zarobić.

Edytowano przez Kamil1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ktoś może wie jaka cena cebuli na giełdach w Wielkopolsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Witam jakie będziecie siać wczesne odmiany ? mówię o wczesności około 105 dni ( tyle ma majka i faktycznie parę dni wcześniej była od póżnych dla porównania lorenzos był w tym samym czasie co armstrong ) choć znajomy miał exacta  ( 105 dni ) a i tak zbierał w pażdzierniku... jak u was wygląda termin zbioru wczesnych ? może jedynie ozima lub dymka gwarantują wcześniejszy zbiór ? mówie tu o zbiorze do końca sierpnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Miałem Supre ale tylko w jednym sezonie i z niej zrezygnowałem. Ogólnie wyszła nieciekawie, cebula była drobna, słabo załamywała szczypior. Była gorsza na tym samym polu od innych odmian typu rijnsburger.Co nie znaczy, że to zła odmiana, może przy innych warunkach byłaby lepsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

a jak u was chlopaki z odmiana suprin z bejo na wczesny zbior i odmiana rejnsburger 5 z syngenty na sredniopuzny zbior?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj