SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
xbingox90    0

Bardzo kiepsko ją widać,wschodzenie tez nie było za dobre ze względu na susze w okresie wschodów ale co zrobić. Natomiast wcześniejsza zeszła można powiedzieć idealnie i odbiega od tej na zdjęciach bardzo.Różnica około 2 tygodni.

Orka była zimowa.

Nie stosowałem nigdy basagramu i bromotrilu,będę musiał rozeznać sie cenowo i zadecydować który użyć ;D

Czas pokaże rezultaty,natomiast motyka(gracka) tez zapewne pójdzie w ruch ;d

Jak uda sie zrobić kolejną sesje zdjęciową to postaram się wstawić po zastosowaniu środka ;D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

wiechlina rośnie tam gdzie " niższe " pole  ; wilgotne.. z tego co wyszukałem to jedynie dual lub panida ale to wczesne fazy ma ktoś doświatczenie z takimi 4-6cm pacjentami ?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

select super 120 ec na wiechline

 

Basagram wyjdzie taniej bo sa sladowe ilości na hektar. polecam obejrzec

 

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Stosował ktoś z Was Bandur na chwasty? 

Kolega wspominał że niektórzy stosują i jest skuteczny. U nas nie jest w sprzedaży, ale przywożą go z Niemiec gdzie jest dopuszczony do użytku w cebuli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyu05    5

Dobre pytanie ,też mam to w cebuli.Będę próbował Fastac albo Cyberkil Max.

 

Edytowano przez krzyu05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Zgadza się. chodzi mi o wciornastki. Ja zastosuję Sumi-Alfę, Decis lub Bulldock.

 

A dokarmiacie jakoś dolistnie cebulkę NPK + jakieś mikroelementy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

Witam, czy pryskacie już na mączniaka cebule?

Poniżej przedstawiam aktualny stan moich zasiewów...

post-154267-0-74018200-1434366894_thumb.jpgpost-154267-0-77379400-1434366925_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mam problem z taką rośliną co to jest i czym to zwalczyć ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo234m    0

mam problem na swojej plantacji cebuli ze skrzypem polnym, doradzi ktoś jak sie pozbyc tego dziadostwa? zwalczał go już ktoś dodam ze pola wapnuje regularnie co roku ale to nie jest skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

mam problem na swojej plantacji cebuli ze skrzypem polnym, doradzi ktoś jak sie pozbyc tego dziadostwa? zwalczał go już ktoś dodam ze pola wapnuje regularnie co roku ale to nie jest skuteczne.

 

Podobno głęboszowonie pomaga. Ale dobry efekt daje duża dawka chwastoxu plus rundap. W samej cebuli starane ale tylko powstrzyma wzrost skrzypu na jakiś czas ale go nie zwalczy. Stosowałem starane w dawkach dzielonych najpierw 0,4l/ha, po kilku dniach drugi raz 0,4l/ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Skrzyp polny jest objawem nieuregulowanych stosunków wodnych w glebie, a nie kwaśnej gleby. Jak się domyślam to w miejscach gdzie rośnie ci ten skrzyp często stoi woda, więc polecam sprawdzić melioracje albo wykonać i będzie po problemie.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

co do tego skrzypu to z kolegą wyżej się nie zgodzę w kwestii melioracji  i mokrego terenu u mnie na polach o dość dużym nachyleniu skrzyp rośnie w górnych partiach pól woda tam praktycznie nigdy nie stoi, Chyba że w tym miejscu są płytko wody gruntowe chodź w to tez mi ciężko uwierzyć będzie gdyż w przydomowej studni lustro wody znajduje się 11m od powierzchni gruntu.

 

Wracając do cebuli wie ktoś po ile chodzi młoda cebula zimówka w łusce lub na biało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14thekamil14    783

Potrzebuję szybkiej pomocy.Mam pytanie czym zwalczyć marchew zwyczajną w cebuli?Na internecie wszystkie środki są przed wschodem cebuli a teraz cebula już jest dużo nad ziemią.A co do skrzypu to na zakwaszonych glebach występuje a wilgoć tylko zwiększa intensywność wzrostu.Proszę o szybką pomoc jeżeli ktoś zna jakiś środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zarosła mi odrobine cebula, przejrzałem ten temat i wyczytałem że stosujecie Bromotril 250 SC, do tej pory pryskałem gailganem i nie przyniósł jakiś rewelacyjnych rezultatów, teraz miałem jeszcze lentagranem prysnąć ale zastanawiam się czy nie spróbować opryskać tym bromotilem, ale nie wiem jaką dawke dobrać i to jest moje pierwsze pytanie, a drugie to do kiedy pryskacie u siebie cebule na zielsko, w zaleceniach do 6 liści a wy jak sie do tego ustosunkowujecie?

Edytowano przez jestemkimjestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Jeszcze sie trzyma zeszloroczna cebula?

Chyba juz czas na dymki

apropo co sie zbiera pierwsze dymke czy zimowke?

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

teraz idzie zimówka pierwsza bo dymka jeszcze nie urosła ponieważ zimno jest  i dymka jeszcze nie wystartowała do zbioru. A Plagrafi masz coś z tych upraw?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

nie ale zastanawiam sie nad dymka moze na probe machne z 2 ha w przyszlym roku 

znajomy buduje jakas super precyzyjna sadzarke do dymki dla kogos wiec mam nadzieje ze on bedzie robil uslugi 

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj