SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
chemik112    1

witam mam do was pytanie czy mogę dać dawkę azotu a na drugi dzień pokropic na chwasty galiganem 100ml z dodatkiem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

nie widze przeciwwskazan :D

Sadzi ktos z Was dymke albo sieje zimowke? Jakie sa plony w porownaniu do wiosennej?

Zawsze myslalem ze z dymki to 60 ton z ha max a niedawno ktos mi mowil ze ponizej 70t nie schodzi a bywalo kolo 90, czy to realne?

Ja w tamtym roku mialem wiosennej 65t (straszna susza,14 razy podlewana) a on mowil ze mial dymki 75t

I jeszcze jak by ktos znal jakas dobra odmiane dymki to ile kosztuje i ile na ha sie sadzi (2-3 tony)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Dymke to musisz do września sprzedać bo potem nikt tego nie bierze przynajmniej na giełdzie, 90 ton to on może ma na pęczki ze szczypiorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyu05    5

Panowie poradzcie cos na rzepak w cebuli, tylko nie reczna robote :)

 

Nie ma nic .Rzepak to kapustny ,a panida można pryskać kapystę .Ja sieje cebule tam gdzie nie było rzepaku sianego. Też kiedyś miałem ten problem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

A czy ktoś mogłby pomóc mi z tym ziemniakiem??

Cebula ładna, ale ziemniak jeszcze ładniejszy w tej cebuli. sprawdzałem juz lontrel i nie działa. Zastanawiam się jeszcze nad Criptic lub lentagran. Miał ktos podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Sąsiad miał kiedyś cebule na polu gdzie kilka lat wcześniej grad wytłukł mu rzepak , masakra pielili ręcznie a i tak zarosło .Jak się sieje cedule to lepiej na tych polach zrezygnować z rzepaku .Jak ładna cebula to w tym roku za wszelką cenę piel i ratuj plantacje , na pewno się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek9335    1

Cebula w miare ladna, mam ja na nowym polu i nie wiedzialem ze zepak tam byl. Bedzie trzeba dziabac.  Z ziemniakami tez mam problem ale w porze na przemysl siany tak jak cebula, pryskalem galiganem i troche te ziemniaki przypalilo te male to calkiem uschly ale pytanie czy nie odbija jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

nie widze przeciwwskazan :D

Sadzi ktos z Was dymke albo sieje zimowke? Jakie sa plony w porownaniu do wiosennej?

Zawsze myslalem ze z dymki to 60 ton z ha max a niedawno ktos mi mowil ze ponizej 70t nie schodzi a bywalo kolo 90, czy to realne?

Ja w tamtym roku mialem wiosennej 65t (straszna susza,14 razy podlewana) a on mowil ze mial dymki 75t

I jeszcze jak by ktos znal jakas dobra odmiane dymki to ile kosztuje i ile na ha sie sadzi (2-3 tony)?

 

Dołączam się do pytania. Jaki jest koszt zakupu dobrej odmiany dymki na powierzchnię 1ha oraz jakie średnie plony uzyskujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robmarkar    0

@

janek9335, jeśli chcesz coś na rzepak w cebuli to zgłoś się do mnie na priv. Sam miałem ten problem w zeszłym roku w cebuli (nowe pole, gość uprawiał wcześniej rzepak, nie wiedziałem i zasiałem cebule). Łąka nam sie zrobiła i niestety, przez moją niewiedęgrakotex+ babopiel. Jednak dołożyłem wszelkich starań i twraz już uż wiem jak zwalczyć rzepak w cebuli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

koszt dymki:od 3zł ok6zł za 1kg dymki . na hektar wysiewamy od ok 400kg do nawet 1200kg. wszystko w zależności od kalibru dymki . drobnej wysiewamy mało a grubej więcej :) u mnie dymka 5-6liść wysokość prawie po kolano.. odmiana:rumba. jak u Was cebule z siewu? w małopolsce ogólnie słabe wschody,teraz ostro popadało ale jest chłodno.. wydaje mi się że za cebule bedzie lepsza kasa niż w ubiegłym czy tam bieżacym sezonie


plonu nie znam,pierwszy rok mam dymkę.. obsada ok 40 szt na 1m kw. jeżeli cebula śr zrobi masę 150g to dało by nam ok 60t z 1ha. zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. w ubiegłym sezonie najgrubsze cebule z siewu miały 300-420g. (cebula z siewu cięższa-więcej suchej masy,bardziej "ubita")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster1204    0

Witam. Chciałbym zapytać czy miał ktoś takie objawy a mianowicie po poschodzeniu cebuli, zaraz nad powierzchnią ziemi pojawia sie taki biały nalot.Cebula w tym miejscu chudnie, załamuje sie i usycha. Przychodzi wam do głowy co to może być? możliwe że jest to od środków herbicydowych typu satecid?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

podobno w tym roku ci ktorzy użyli satecidu z importu musieli siać cebule drugi raz bo wypaliło. okolice warszawy maja  z tym duzy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Witam. Chciałbym zapytać czy miał ktoś takie objawy a mianowicie po poschodzeniu cebuli, zaraz nad powierzchnią ziemi pojawia sie taki biały nalot.Cebula w tym miejscu chudnie, załamuje sie i usycha. Przychodzi wam do głowy co to może być? możliwe że jest to od środków herbicydowych typu satecid?

 

Ja tak mialem na kawalku bo ja przypalilem herbicydem bo bylo tam samo zielsko i opryskalem jak byla malutka ale wiekszosc odbila i puscila 2 lisc

Caly czas jakas ta cebula byla taka slaba ale od tygodnia ruszyla i teraz wyglada to calkiem calkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster1204    0

No dobra, ale największy problem w tym, że mam 3 ha cebuli w kawałku idealnie proste, identycznie wszystkie zabiegi wykonywane i na jednej stronie gołe pole a na drugiej  części 60 procent zostało  i teraz dopiero na niektórych pojawiają się te objawy... I jak złapie cebule już ''to coś'' to nie zostaję nic, nie ma żadnych szans na odbicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

w tym roku herbicydy strasznie fitotoksycznie działają na cebule w regionie małopolski.. zwłaszcza na jasnych ziemiach.. chyba za dużo wody..


ogólnie to jak wyglądają cebule w Waszych regionach?wschody,kondycja itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster1204    0

Wszystko zależy od tego kto kiedy siał, w moim przypadku na około 4 ha miałem wschody na poziomie 90%- niskie pole(dawna łąka) reszta w granicach 80 % na chwile obecną nie wiem czy zostało 50% i cały czas spada... Nie wiem co to się dzieje ale jak tak dalej pójdzie to nie zostanie nic. A odnośnie jasnych ziemi to masz racje jeżeli jeszcze na czarnej coś zostało to na np: glinach już jest puste pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebsad    0

Czy zastosowanie saletry wapniowej kilka dni po opryskaniu cebuli Goalem 480SC nie spowoduje żadnych skutków ubocznych?  :) 

Serdecznie Pozdrawiam! :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

ja dwa dni przed opryskiem posypalem saletry amonowej 150 kg/ha teraz czekam na druga dawke oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj