SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7570

Co roku mam cebulę ale na 0,50 ha  nasiona wsypuję w wiaderko i zalewam wodą i tak stoją 1,5 dnia  na sitko wylane woda ściekła  ale pojawiają się kiełki kiełkowania sienie siewnikiem  ręcznym taki ogrodowy w 3 osoby 6 godzin na luzie i posiane w pasy aby stopa weszła i cebula zawsze jest. Lepiej dopilnować pół hektara niż mieć 1,5 ha  i wyjdzie z tego też 0,50 ha dobrego na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Co roku mam cebulę ale na 0,50 ha  nasiona wsypuję w wiaderko i zalewam wodą i tak stoją 1,5 dnia  na sitko wylane woda ściekła  ale pojawiają się kiełki kiełkowania sienie siewnikiem  ręcznym taki ogrodowy w 3 osoby 6 godzin na luzie i posiane w pasy aby stopa weszła i cebula zawsze jest. Lepiej dopilnować pół hektara niż mieć 1,5 ha  i wyjdzie z tego też 0,50 ha dobrego na jedno wychodzi.

 

 

hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

No z tym siewem to dobre :)

Ja pamiętam jak babcia w zsiadłym mleku moczyła na dwa dni przed siewem :D  Spróbuj będziesz miał genetycznie modyfikowaną :blush:  Jak do tego sprzedajesz na sztuki to szacun

U mnie ok. ładnie wzeszła. Dobrze że siew opóźniłem . Tylko za mało dałem randapu  2 l Coś słabo podziałał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Wszystko sprzedaje w swym gospodarstwie cebula por kapusta główki groch jadalny  fasola tyczna karłowa ja już się sam Restrukturyzacje zrobiłem ale brak mi przechowalni . Przechowalnie potrzeba mi taką w ziemi jak piwnica jak wina są przechowywane to najlepiej  warzywa przechować , bo te sztuczne komory  nic nie warte tylko koszta wzrastają. Jabłka jak są zagazowane w komorze to jak by papier toaletowy jadł. Wolę sprzedać na kilogramy ni za darmo o dać jak cebule z pola sprzedajecie po 40 gr to śmiechu warte...Ale macie dużo  po 3 ha jak wychodzicie na tym mi cebula wychodzi na kila po 1 zł stale a plony mam bardzo dobre bo dopatrzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Pogadamy jak łapy po wyrywasz Tobie się wydaje że zarabiasz Ja sieje rok płaci rok traci Z torbowiczami typu 5 worków dawno skączyłem Z pola do magazynu i sąduje rynek jak cena pasuje to poszła Zależy jeszcze ile masz ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barca1    0
Napisano (edytowany)

U nas zasialiśmy w tym roku 16,17 kwietnia ( mazowieckie ) majka ok 40% na wierzchu ale niagara można powiedzieć że dobrze bo ok 70% i jeszcze gdzie nie gdzie się przebija. A co myślicie o tym jak by teraz zastosował Blackjack-a ? 

 

8-9 dni po siewie Criptik 2l/ha i reglone 2l/ha, no i zaczyna teraz rumianek się pokazywać.

 

 

Edytowano przez barca1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Black Jack? po co? Jak masz zamiar tym pryskac to wg mnie zdecydowanie za wczesnie, po za tym z mojego doswiadczenia ten srodek przynosi mizerne rezultaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barca1    0
Napisano (edytowany)

w tam tym roku zaraz po siewie buraczków daliśmy ten blackjack i później w okresie braku wody ( jeśliobrze pamiętam po 10 lipca ) i podziałał można powiedzieć na dobry z plusem.

 

Edytowano przez barca1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Witam.. w jakiej kondycji u Was cebula?jakie wschody itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mig_567854    1

po deszczach kondycja sie poprawi pewno ale jak na ta pore to cebulki lichutkie wedlog mnie  jak i z dymki i siewu po jakim okresie widac skutki po zastosowaniu bromotrilu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1986    0

Witam koledzy,koleżanki! macie jakiś dobry sposób na zwalczanie chwastów w cebuli po wschodowo,po siewie pryskałem stomp aqua 455cs.teraz jest już pierwszy właściwy liść ale zielsko się troszkę wali,trzebabyłoby coś na to zaradzić.Czytałem tutaj dużo postów na ten temat criptic z galiganem w dawkach dzielonych,pendigan 3l/ha,.Ma ktoś doświadczenie w tym cripticu z galiganem np.? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Można zaradzić jest spaniały oprysk co wszystko bierze zwie się motykol ale konkretnie jak będziesz lał cebulę to prędzej cebula padnie jak te chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

u mnie cebula ok, natomiast ci co siali wcześnie na wariata to wpadli w susze, dużo zniszczone. Musze dziadkowi flaszke postawić bo też chciałem siać w połowie marca ale mnie jakoś przerobił. odmiana amstrong

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

A jaki cherbicyd zawiera PROPACHLOR. Kiedyś to był Ramrod ale jest wycofany.

Cebule siane są kiepskie słabe niewyrównane wschody a obecnie bardzo słaba kondycja nawet druga dawka azotu ich nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

Witam koledzy,koleżanki! macie jakiś dobry sposób na zwalczanie chwastów w cebuli po wschodowo,po siewie pryskałem stomp aqua 455cs.teraz jest już pierwszy właściwy liść ale zielsko się troszkę wali,trzebabyłoby coś na to zaradzić.Czytałem tutaj dużo postów na ten temat criptic z galiganem w dawkach dzielonych,pendigan 3l/ha,.Ma ktoś doświadczenie w tym cripticu z galiganem np.? pozdrawiam

totril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

ja wjadę elblemem (bromotril) tylko zastanawiam się nad dawką w fazie 1.5 -2 liści.. cebule słabe nierówne.. wschody 70-80%

może ktoś coś doradzi odnośnie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6
Napisano (edytowany)

Skąd te problemy po środku satecid ? Kiedyś to był podstawowy właściwie środek na cebulę i nic się nie działo z cebulką . Jakieś trzy lata do tyłu też kupiłem "okazyjnie" od cwaniaka Satecid ale tamten nie działał wcale . Cebula rosła a zielsko jeszcze lepiej . Co do emblemu pojechałem 0,25 + criptc i fakt nie wygląda to dobrze . W późniejszej fazie dobrze znosi większe dawki ale zielsko niestety też ...

Edytowano przez adiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ja pryskalem ostatnio bardziej zachwaszczone paski goalem 0.03l/ha i przypalilem cebule takze ostroznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

U nnas jedziemy mieszanką  lentagram , criptik , i stomp , goalu nie uzywamy już bo nie działał , oprysk powtarzamy co 5 - 7 dni 4 może 5 razy powinno starczyć , no i raz na jednoliścienne

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Czym najlepiej zwalczyć ziemniaki wychodzące w cebuli? Czy lontrel albo criptic załatwią sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj