SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Plagrafi    23

Miejscowi obieracze ktorzy jeszcze przez  posrednikow odstawiali po 10-15 gr mniej, najbardziej nas w ciula robia ci wielcy co odstawiaja tirami do chlodni bo oni placa za luske najmniej a za biala dostaja najwiecej. Skupuja biala i zarabiaja na samym odstawieniu po 10 gr na kg a ta co obieraja to wiecej zarobia niz rolnikowi zaplaca.

Moze nie teraz bo cena bialej spadla ale w grudniu oni placili po 35 gr obieranie 40 gr a dostawali 1,20 zl

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

jak u was na giełdach cebula w łusce? kraków ok 50 gr za ładną,słabsza 30-40gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mundek84    0

u nas cena podobna jak w Krakowie. Koledzy mam pytanie odnośnie oprysków po posianiu, co roku pryskam stompem po siewie póżniej po wschodach idzie goal albo lontrel , na jednoliścienne fusilade i  co roku jadę motykolem :( npiszcie jak pryskać żeby wyelminować ręczne plewienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie np z goalu całkowicie zrezygnowaliśmy. obecnie pryskamy lentagramem i po siewie stompem .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Musze znaleść rozpiske zabiegów ogólnie jest 5 , i napewno sie nie pryska w fazie prostowania sie kolanka


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

czyli uważasz , że dają nam gorszy sort... a może zaprawy inne ? orientowałeś się czy zgodnie z prawem można przewozić ?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Ja sieję Kverneland Miniair Nova, średnio jestem zadowolony z tego siewnika. Jak na sprzęt za taką kasę mógłby być bardziej precyzyjny, chyba że źle go ustawiam...

Odmiany jakie sieję to Rijnsburger 5 i jakąś jednostkę holenderskiej na próbę.

Podstawowe opryski to stomp po siewie i glifosat przed wschodami, później to lentargan, galigan lub coś innego według potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

a ten kverneland ile ma sekcji i ile lini wysiewu robi ? na każdą linie wysiewu przypada jeden aparat wysiewający czy na dwie linie aparat ? z jaką prędkością ? jakie tarcze a jaki kaliber nasion ? kółko dociskowe pośrednie masz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mundek84    0

z glifostaem trzeba ostrożnie, szwagier kiedyś opryskał i miał czyste pole ani chawastu ani cebuli :) , jak prawidłowo określić kiedy dać glifostat ? słyszałem ,że na cegłach kładzie się szybkę wtedy ziemia jest bardziej dogrzana co powoduje szybsze wschody, gdy cebula pęka pod tą szybą to znak że trzeba dać rundup.Powiedzcie czy jest to doby sposób na okrślenie czasu zabiegu czy może jakieś inne metody znacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

twierdze ze nasiona ktore ida na polske sa gorszej jakosci od tej co sa sprzedawane w holandii niemczech

 

zgadza się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja glifosat stosuje w cebuli dzien lub dwa przed wschodami.I nic z cebula sie nie dzieje. W czasie zabiegu nawet kilka procent jest juz nad ziemia,wliczam to w straty ale chwastów duzo mniej.

W czasach jak siewałem ogórecznik pryskałem glifosatem w trakcie deszczu.Wschody były dzien pozniej i nic sie nie stało.Moze to nie był ulewny deszcz ale siaczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

a ten kverneland ile ma sekcji i ile lini wysiewu robi ? na każdą linie wysiewu przypada jeden aparat wysiewający czy na dwie linie aparat ? z jaką prędkością ? jakie tarcze a jaki kaliber nasion ? kółko dociskowe pośrednie masz? 

 

Rozstaw kół na 150. 4 sekcje każda po 2 rzędy.

Jeden aparat na 2 linie, każda linia ma własną regulację.

Prędkości różne próbowałem: 2,3,4,5km/h, większej różnicy w precyzji nie widziałem...

Tarcze nie pamiętam jakie tam są, 1.6 albo 1.8. Nasiona jaki mają kaliber to jeszcze sprawdzę. A duży wpływ mają różnice? jak odpowiednio powinno być dobrane?

Koło pośrednie też jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

A w 1,5 m nie powinno byc 5x2?

 

Moze byc 5 ale nie musi. Kaliber nasion trzeba dostosowac do tarczy(otworów). I pamietac trzeba o kolejnosci tarcz(nie zamieniac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Hmm to ciekawe czemu tylko 4x2  ja tak samo sieje tylko na 1,3m wiec to troche marnowanie pola i plonu a korzysci z tego jakie maja niby wynikac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

tak pytałem o siewnik bo zamówiłem kvernelanda miniair ale każda sekcja wysiewająca na linie wysiewu a to według mnie duuuża różnica.. pamiętajcie praktyka nie teoria :) plagrafi ma racje lepsze równomierne rozmieszczenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Tylko jak te tarcze dobrać jeżeli rijnsburger nie jest precyzyjnym siewem a holenderskie odmiany tak (jeśli dobrze pamiętam), więc już to ma wpływ na wielkość oczek.

To zamówiłeś ten jakby na 8 sekcji?

W praktyce to widziałem jak holendrzy sieją w 5 sekcjach na 150, ja mam już na 6. Tutaj ważna jest obsada na m2, Kiedy będzie za gęsto nie uzyskamy takiej cebuli jaką sam miałeś w tym roku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Prosze o podpowiedz, pole pod cebule ma bardzo wysoki fosfor, nawet 30-40 mg. Dać w tym wypadku polifoske pod korzeń czy sypac sam kamex? pole po pszenicy i zaorana facelia na zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mundek84    0

koledzy mam pytanie czy ktoś sosował pod cebule obornik ? zastanawiam się nad zastosowaniem preparatu rosahumus lub humistar , który ma niby dać kwasy i substancje zawarte w oborniku, czy jest sens takiego działania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj