SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
ZF9641    22

Ten wysiew to w siewniku punktowy ,siewniczkiem ręcznym siejesz na rozstaw 28 jak się nie mylę , 4 redlinki pod c 330.Problem jest taki .że nie zmniejszysz wysiewu bo i tak sieje się na małe otworki w tarczy ,a wysiew i tak jest duży. Najlepiej poszukać kogoś z punktowym siewnikiem co robi usługi nawet jak daleko warto dopłacić za dojazd , opłaci się na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego skoro masz przekonanie to stosuj,ale ja nie widze sensu dlatego ze  nie niszczy wszystkich chwastów tak jak glifosat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

tak tylko że niektóre chwasty wychodzą również razem z cebulą albo i później więc juz nie opryskasz glifosatem a goal by już działał doglebowo na siewki tylko pytanie czy nie uszkodzi cebuli podczas kiełkowania


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Tylko że goal działa również doglebowo 

  

 

Tak serio -już próbowałem . Dawka 0,5 doglebowo załatwiła wschodzące siewki cebuli . 

 
Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Po siewie a tydzień przed wschodem 3 l glifosat + 0,1 goal lub galigan tylko na glebach ścisłych zawsze działa

U nas cena 30gr luz 45 gr worek dużo dzwoniących mało konkretów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

rumba-4.45 zł zaprawina

sturon-4.25   zaprawiony

bez zaprawy taniej 0 20gr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Jak się zapatrujecie na ceny holenderskich F1 po 800-1000 złociszy za jednostkę w stosunku do cen rynkowych produktu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Jaka cena na biało? Mój odbiorca ostatnio coś mówił że jeszcze ma iść w dół ewentualnie bez zmian. Chyba zakończymy współpracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

85-90 gr nieopłacalne obieranie... małopolska. dla przebicia rzędu niecałych 10 gr szkoda sobie du... zawracać.. 


adiss... wysoka cena- w relacji tegoroczne ceny do ceny nasion..ale, myślę że warto "przepłacić" za holenderskie f1. panowie z jakich firm siejecie cebule (bejo,seminis ,nickerson,polskie,czeskie itd...) u mnie bejo wyższe plony,natomiast seminis lepsza zdrowotność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Wiem że warto tylko ceny niektórych firm zaczynają sięgać absurdu . Takiej relacji nie był nawet jak euro stało ponad pięć 5zł . Po za tym trzeba wiedzieć że te nasiona chociaż holenderskie to na Polskę nie idzie "pierwszy sort ". Na przykład niemiecka firma która robi mi rozsadę nie chce słyszeć o nasionach holenderskich firm kupionych w Polsce . Zaopatrują się u siebie lub w Holandii chociaż u nas było by sporo  taniej . Mają płacone od sztuki więc jakość nasion dla nich się liczy . Pewnie cebule też było by warto kupić nie z partii krajowej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie prognozy co do ceny? Ktos cos wie? Ja wiem tylko ze chlodnie w wielkopolsce kupuja biala po 0,95-1,05 (netto)  duze dostawy. A za luske 35 gr daja ... 

A co do odmian to ja sieje Armstronga F1 od Bejo i narazie jest ok w przyszlym roku chce zasiac 1ha  Bratko F1 od Syngenty do sprzedania z pola wiec zobaczymy :D

 

Edytowano przez KrzysztofPlaskota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Co do prognoz to trudno przewidziec,rynek jest nieobliczalny.Faktem jest ze gruba cebula juz sie konczy.Została cebula 4-6 w wiekszosci.Sam mam taka odsortowana po obcinarce i czekam na kupca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja mam 5-9 przy czym wiekszosc 6-9 i nie wiem co robic czy czekac na lepsze czasy? Ale skoro mowisz ze zostala sama mala to cena automatycznie bedzie mniejsza tylko czy kiedy wszedzie mala docenia moja duza :D? I czy chlodnie skupujace na bialo beda placic mniej za mniejszy kaliber czy nie koniecznie? 

Edytowano przez KrzysztofPlaskota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mundek84    0

ja mam jescze z 10t ale kaliber 35+ do 65mm , narazie zainteresowanie małe a cena jaką proponuja to 30gr :( , jkak myślicie co będzie w przyszłym sezonie ? mam pytanie odnośnie cebuli Sherpa i legergold?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mundek84    0

czy te omiany nie są bardzo piekace w smaku , i czy nadja się do spożycia ? pytam bo kolega posiał jakąś odmianę , która jest tak jakby "plastikowa" i ma problem ze zbytem. i jeszcze jedno jakie jest plonowanie? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Co z ta cena Panowie? Podobno w Holandii ceny troche sie podnosza, a jak u nas? Bo moi odbiorcy jakos nie sa zbyt laskawi i mowia ze biala tanieje i nie moga dac wiecej niz 35 gr za kaliber 5-8.

Jak to u was wyglada?

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Nic nie drożeje. Też skubie, ceny na biało bez zmian. Podobno na lepsze ceny widoków brak... W tym roku chyba będę sial same polskie odmiany i 1 holenderska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj