SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
e2visionamd    18

witam uprawiam cebule w pasach od koła do koła 180 cm. Przy wysiewie 750 tys nasion/ ha w 6 podwójnych rzędach , według teori w każdym rzędzie na metr bieżący powinno być 11 cebul a ja mam średnio 6... rozumiem cześć nie skiełkuje, część wypadnie przez herbicydy ale aż taka różnica? co prawda siana w dość wilgotną glebę a opryski panida 330 ec 1, 25 l i pożniej przed wschodami znów panida 1,25 oraz reglone 2,5 litra następnie opryski od 1 listka.

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

reglone ? niegdy nie stosowałem tego .. u mnie idzie lentagram , panida i i coś jeszcze nie pamietam nazwy .. dużo zależdy od fazy w jakiej stosujesz środki . panidą nigdy nie pryskaj na suchą ziemie bo spali siewki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Miałem propozycje po 23 gr Jak sam by wykopał i pozbierał morze bym sie zkusił Cebula przeciętna aż dziw że na 3 klasie Opryski panida 4 l ha + galigan dodaję do panidy 0.05 l lepiej działa i przed wschodami reglone i pużniej goal lub pochodne

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Przy moim plonie cebulki w tym roku koszty to 22gr.Ponizej nie sprzedaje,wole zmarnowac dla zasady.Mam obsiane 5%areału wiec sie nie martwie.Najbardziej mnie denerwuja posrednicy ktorzy chca kupic towar bez faktury,jest bich 90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

benek-ale te 5% to tak mało czy tak dużo?gdyby była cena to bys trochę zaszalał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Z dostawą na podwórze z Holandii mogę mieć dymkę za 35gr/kg . Cena skupu na obieranie max 35gr. Ale po niedzieli to będzie już historia.

Obierasz ? Kupujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Robertkujawy napisz tu nam wszystkim jakie plony uzyskiwaliście na Kujawach co roku , a jakie macie w tym roku . Mnie znajomi mówili że siewek nie będą kopać , bo nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja innych lat zbierałem około 50 ton,w tym roku jak zbiore 20 w kal.4-6 to bedzie juz super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

cebula złapie cene ale bliżej wiosny.. ja raczej z plonu będe zadowolony .holenderskie odmiany , non stop padające deszcze plus 8 zabiegów fungi zrobiły swoje. tylko ten plon został osiągnięty zbyt wysokim kosztem. . powierzchnia 9ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Robretkujawy tak kupuje i obieram.

Plon u nas na kujawach słaby, brak wody . No i grzyb zrobił swoje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Ok 25-30 t jest grubawa na górkach bryndza Jeżdze przez radziejów i widzę Ja miałem farta zasiałem na dołach A grzyb mam jeszcze zielony szczypior i dyskutowalem z tym co siał Ci na kącu kolejki maja lepsze plony i mniej mączniaka Jaka cena z pola

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Wiesz tu chodzi o fakt ty swoja marze masz firmy sie od kuja a nam zostanie ból w plecach Daj cene za cebule a obieraj za 10 gr 3 lata do tyłu wyrzuciłem za 10 gr nie oddałem i żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Za 18 gr jak zaorzesz to pszenica jak na oborniku

Nie zaorze sprzedałem w porę jak była po 34gr. Ale faktycznie zdarzyło już mi sie zaorać kiedy za białą czyli taką w białej łusce kupujący zaproponował psie pieniądze . Efekt zdecydowanie lepszy jak po oborniku . Pszenica to się dwa lata na tym kawałku wykładała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Robert ja też jestem gospodarzem i też sieję cebulę. I obecna cena cebuli mnie nie zadawala również. A obieranie cebulki to dodatkowe zajęcie. A jak jest tego spora ilość to zebrać i sprzedać chociaż za środki niech Ci się wróci byle wyjść na zero. A jak masz możliwość to do magazynu i niech leży do grudnia może cena skoczy do góry. Chyba że nie masz jakiegoś magazynu to ustawić słomę w literę U i zasypać w środku cebule (pamietając o tunelach do napowietrzania) Przykryć słomą na to folia i do grudnia poleży śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego tu jest problem taki ze ci co obieraja zaczynaja namawiac do taniej sprzedazy(nawet za zwrot czesc kosztów) a sami musza zarobic odpowiednia kase.W tym roku wywale albo oddam bezrobotnym na obieranie jesli nie dostane za luz po30gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Mam magazyny i nie mam problemu z przechowaniem Cebule sieje od 20 lat po 2 ha co roku i nie zwiekszam jak rok podpasuje Znam gigantów co nigdy nie sieli a w tym roku po 2 ha i więcej W 2013 poszła do rumuna i na lokalny rynek i chodzi o to ze dość że nie wyrosła to jeszcze nie ma ceny Sprzedać sprzedam tylko trzeba szanować swą pracę ; ci co sieją z doskoku będą cenę psuć bo panika cena leci za te pare groszy nie będę się zrywał Rzucę na magszyn i niech leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

U mnie w okolicy Kalisza dużo nasiali dymki, i słyszałem że w Sieradzu też i to popsuło cenę, teraz wszyscy upychają na siłę, a siewka urosła drobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Skupy już ruszyły i rynek czyszczą , za grosze ale z rynku schodzi . Na Litwę , Białoruś i dalej do Ruskich tiry jadą . Wszystkie warzywa są tanie i każdy jest głodny grosza , tylko czerwona cebulka jest na topie i parę groszy można uskubać . W piątek ładuję tira w big begach po 70gr gotówka

Siewki to nie są słabe , tylko tragiczne i gniją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Na litwie cebula po przeliczeniu 50 gr i ma tędęcje wzrostu ale trzeba tam zawieść ? Rumuny biorą narazie ziemniaka o cebuli nie chcą słuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Dziś na giełdzie w Broniszach było kilkadziesiąt (30) tirów na białoruskich rejestracjach po towar , jak tak dalej będą czyścić rynek na wiosnę sami będziemy głodować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj