SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
ziomalek0    6

Witam Koledzy mam takie pytanie czy ktoś pryskał cebulke środkiem reglone? Chcialem przyspieszyc jej zasychanie i jednoczesnie zniwelowac niewielkiego chwasta przed kopaniem. co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Nie wiem jak inni , ale ja myślę że bardziej skuteczny może być tylko napalm ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

witam.. jak w Waszych okolicach prezentuje się cebulka? w małopolsce zero wydajności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wielkopolska okolice poznania narazie ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Jak kształtują się ceny cebuli na hurtowym rynku Wielkopolski, Kujaw i woj. łódzkiego?

 

 

Już w zeszłym tygodniu widać było, że w centrum kraju zaczął się poważny trend spadkowy dla cen cebuli. Początek nowego tygodnia przyniósł potwierdzenie tegoż trendu. Cebuli na rynku przybywa (w tym importowanej na potrzeby obieralni), a jej ceny idą w dół.

Woj. łódzkie:

- okolice Kutna - cebula w łusce pakowana w worki 15 kg 0,60 - 0,70 zł/kg,

- okolice Łodzi - cebula młoda w łusce, pakowana w worki 0,75 - 0,85 zł/kg,

- okolice Łęczycy - cebula młoda w łusce, pakowana w worki 0,65 - 0,70 zł/kg,

- okolice Łowicza - cebula młoda z łuską 0,65 - 0,75 zł/kg,

Woj. wielkopolskie:

- okolice Kalisza - cebula młoda w łusce, pakowana w worki 0,70 - 0,80 zł/kg, cebula na obierania 0,40 - 0,45 zł/kg,

- okolice srody Wlkp - cebula młoda w łusce, pakowana w worki 0,70 zł/kg,

- okolice Poznania - cebula z łuską pakowana w worki po 15 kg 0,70 - 0,80 zł/kg,

 

Woj. kujawsko-pomorskie:

- okolice Inowrocławia - cebula młoda z łuską 0,50 - 0,60 zł/kg, cebula na obieranie 0,45 zł/kg,

- okolice Złotnik - cebula młoda z łuską 0,50 - 0,55 zł/kg,

- okolice Radziejowa - cebula młoda z łuską 0,55 zł/kg,

- okolice Żnina - cebula młoda z łuską 0,55 - 0,60 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Główny Urząd Statystyczny opublikował coroczną informację pt. „Wstępny szacunek głównych ziemiopłodów rolnych i ogrodniczych”.

 

 

Według szacunków rzeczoznawców GUS oraz informacji o zakupie nasion, łączna powierzchnia upraw warzyw gruntowych w bieżącym roku jest nieco większa niż w roku ubiegłym. Zanotowano duże zainteresowanie zakupem nasion, szczególnie kalafiorów i brokułów.

Siew warzyw gruntowych niemal w całym kraju rozpoczął się wcześniej niż przeciętnie i dużo wcześniej niż rok temu. Do połowy kwietnia wegetacja przebiegała w zasadzie bez zakłóceń. Później jednak warunki agrometeorologiczne w poszczególnych rejonach kraju mocno się zróżnicowały. Pogoda poprawiła się w czerwcu i warunki warzyw gruntowych stały się korzystniejsze i tak jest obecnie. Jedynym zagrożeniem może być obecnie porażenie przez choroby, zwłaszcza grzybowe. Ciepło i dostateczna ilość wilgoci w glebie zapewniają jednak doskonałe warunki do plonowania zarówno odmian wcześniejszych, jak i późniejszych. Oczywiście zbiory warzyw późniejszych uzależnione są od przebiegu warunków pogodowych podczas dalszej wegetacji, na razie zapowiadają się jednak bardzo dobrze.

Łączna produkcja warzyw gruntowych w 2014 roku szacowana jest wstępnie na 4,2 mln ton, czyli o 5,4 procent więcej niż w roku poprzednim. Jest to natomiast o 7,6 procent mniej niż średnia z lat 2006 – 2010. Przewiduje się, że w porównaniu do 2013 roku wyższe będą zbiory większości gatunków warzyw, a zwłaszcza kapustnych. Nieco niższa może być tylko produkcja warzyw ciepłolubnych z uwagi na zagrożenie chorobami.

średnia 2006 - 2010 2013 2014(a) w tys. ton 2013=100 2006 - 2010 =100 Ogółem 4565 4004 4219 105,4 92,4 kapusta 1195 975 1057 108,4 88,4 kalafiory 220 210 245 116,5 111,2 cebula 649 551 575 104,4 88,6 marchew jadalna 853 743 746 100,5 87,5 buraki ćwikłowe 336 298 314 105,3 93,5 ogórki 269 254 252 99,3 93,5 pomidory 254 270 262 96,9 102,9 pozostałe 787 703 768 109,3 97,5

 

a - dane wstępne

pozostałe - pietruszka, pory, selery, rzodkiewka, sałata, rabarbar, szparagi, koper i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Dziś gadałem z ludźmi z Radziejowa , ponoć siewki nie będą wcale kopać bo nie ma co . Owsiki większe na wiosnę sadzili niż siewka jest teraz . Tylko u nielicznych coś się uda zebrać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a teraz cebula poprawiła sie ? bo cos kiepsko mówią że z nią jest

 

w cenach prosto z pola orientuje sie ktoś ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

na giełdzie w kraku teraz 50 groszy jest, holendrzy dostali embargo to pewnie będą na potęgę to wypychać gdzie się da, to taka prosto z pola nie wiem czy pokryje w tym roku choć połowę nakładów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Embargo tylko szału narobiło na chwilę . Na wieprzowinę też swego czasu wprowadzili i podobna panika była , po kilku tygodniach embargo dalej było a tuczniki zaczęły bić rekordy cenowe wszech czasów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

chwila chwila ale embargo nie dotyczy cebuli poza tym na rosje szły śladowe ilości cebuli - wiec to nie wina embarga tylko pośredników chcąc nakupić jak najwiecej za jak najmniej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Z dostawą na podwórze z Holandii mogę mieć dymkę za 35gr/kg . Cena skupu na obieranie max 35gr. Ale po niedzieli to będzie już historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

przywozili do obierania cebule z holandii w polsce to sie na gnój wywala taki szajs a oni przywieźli do polski na obieranie .. .. o cebule sie nie martwcie w grudniu podskoczy cena tylko spokojnie nie dajcie sie naciągnąć znowu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Już szukają cebulki na Ruska , tylko że najpierw na Białoruś musi pojechać . Od przyszłego tygodnia ma jechać auto za autem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

witam.. jak sie u Was przentuje cebulka? kopiecie już z siewu? jaka cena u Was? jest zainteresowabie tym towarkiem czy też du*a jak z większością warzyw? pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Byłem dziś w samym Radziejowie i okolicach i powiem że widoki niebywałe . Siewki są w kalibrze od 1 do 4 . W zasadzie grubszej jak 5 nie istnieją , najwyżej z dymki . W tamtych okolicach mają gleby klasy 1i2 a ja mam trochę 3 i przewagę 5i6 , mimo to moja kukurydza jest dwa razy wyższa jak u nich . Jeśli kuku nie mogła sobie poradzić z tą suszą jaka tam była , to cebula tym bardziej . Podjechałem specjalni do jednej z plantacji na której miesiąc temu byłem . Sieweczka jeszcze zielona ale już leży , kaliber max 3 z przewagą 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

przeciez teraz zaczynają sie zbiory cebuli , poczekamy do listopada


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

To jak zwykle przejściowa sytuacja, kto musi ten sprzeda. Później będzie stabilizacja ceny.

Jak u was szczypior wyłożony? U mnie jakieś 30-40%, do kopania pewnie będzie po 7 września.

Północ polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj