SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
Soulshakin    82

Nie no aż takiego znacznie nie ma ale nie można zbytnio zwlekać bo można uszkodzić później cebule.

Ważniejsze jest żeby dostosować dawkę do gleby i nie pryskać przed deszczem - przemieszczenie pendimetaliny w głąb gleby może spowodować zahamowanie kiełkowania i wschodów.

 

w jakich odstępach należy siać cebulę , i czym jeśłi nie ma sie pneumatycznego siewnika punktowego (sprawy się skomplikowały )

Zależy od odmiany od 5 do 8 cm. Można mechanicznym siać to już zależy co masz do dyspozycji.

 

czy uprawiał ktoś odmiane grabowska i co może o niej powiedzieć czy polecacie

Na prowadzonych doświadczeniach osiągała zawsze dobre plony i dosyć dobrze wyglądała.

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robmarkar    0

Witam, z tego na ile dokładnie śledziłem temat to wiem, że takie pytanie się już pojawiło, jednak brak odpowiedzi skłonił mnie do ponownego zapytania. Chciałbym wiedzieć czy istnieje jakiś chemiczny sposób na zwalczenie samosiewów rzepaku w cebuli po wschodach? Mam tego trochę na kupionym polu i się zastanawiam czy ktoś znalazł na to sposób, jeśli tak, byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się i poradę. Jeśli nie na forum może być priv. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

http://doradztwowarzywnicze.pl/lentagran-45-wp-nowa-strategia-ochrony-cebuli-przed-chwastami/

 

"Szczególnie kłopotliwe są samosiewy rzepaku. W czasie zbioru tej rośliny straty nasion mogą wynosić nawet ponad 0,2 tony na hektar, co odpowiada około 4 tysiącom nasion na metrze kwadratowym! Rzepak pozostawia dobre stanowisko dla cebuli. Jednak jej uprawa po tej roślinie jest ryzykowna, gdyż rzepak nie jest zwalczany przez żaden z herbicydów zalecanych dla cebuli. Na skutek zniszczenia pozostałych chwastów, na polu pozostaje cebula w towarzystwie znacznie szybciej od niej rozrastającego się rzepaku. Dlatego, gdy nie ma możliwości niszczenia rzepaku mechanicznie i ręcznie, trzeba rezygnować z uprawy cebuli. - prof. dr hab. Adam Dobrzański"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robmarkar    0

Ja wiem o tym ile rzepak pozostawia po sobie nasion, nie jestem samobójcą, nie zasiałem w pierwszym roku po rzepaku, był na tym polu pewnie z 8 lat temu ale nadal jest go stosunkowo sporo. Myślałem, że ktoś po prostu może coś na to zaradził. A lentagran który jest w linku nie zwalcza rzepaku, jest też tam drobny błąd moim zdaniem, bo jeśli chodzi o ten środek to rzepak jest na niego średnio- wrażliwy, przychamuje ale nic poważnego nie zrobi, stosowałem go w tamtym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robmarkar    0

Też właśnie o starane myślałem. Kiedyś nawet pryskałem cebule tym środkiem tylko nie pamiętam dawki, znasz może dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mig_567854    1

teraz to goalem delikatnie ja bym gnebil a puzniej starane jak cebula bendzie wieksza ja takie dawki dawal jak starego goalu 240 w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

goal za duzo stosowany hamuje wzrost cebuli ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mig_567854    1

ale mikrodawkami np 25ml na ha jak cebula mala cebuli nic nie powinno zrobic a rzepak przytrzyma zbielec mu powinny troche liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

witam. chcialem zapytac czy stosowal ktos protector przed zabiegiem herbicydowy w cebuli?daje to cos czy sciema?mam zamiar sprobowac ten srodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jak u waz cebula siana na wiosnę już,wschodzi bo u mnie tak już pokazała białe kiełki i wzrasta siana 3 tygodnie temu.

 

Pryskam cebulę fosiladą jak ma 1 zgięcie po białym 0,60 l h ładnie bierze jedno lisciene i 2 lisciene hamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak rośnie cebula u mnie ma już 10 cm wysokości i jest czysta bo były tylko jednoliścienne chwasty i padły 2 liśc kiełkujące chwasty jest ok aby tak dalej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojanow    1

witam mam pytanie czy orientuje ie moze ktos jaki dobry srodek na chwasty dwuliscienne w cebuli dymce cebula ma 2-4 lisci po sadzeniu pryskalem stomp teraz lantragan+ criptik+stomp ale bardzo slabo skutkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko opryskaj cebule goalem w dawkach dzielonych prosty przelicznik ja stosuje 30 l wody i 7 mil oprysku mierze strzykawką a 30 l wody starcza mi opryskać 20 ary bo na żółtych rozpylaczach, a na dymkę możesz dać nawet 11 mil na 30 litry bo dymka ma na pewno 2 lub 3 listki.taka moja praktyka i nigdy mnie nie zawiodła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak będą deszcze a jest ciepło to spokojnie można siać cebulę tylko jak podejdą suche dni zanim zejdzie może być różnie ale można zawsze zaryzykować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Jaką dawką teraz pryskać cebulkę Goalem? Chodzi o dawkę środka na ha. Bo wody wychodzi mi 270l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Powie mi ktoś jaki jest w miare tani fungicyd o krótkim okresie karencji, bo muszę opryskać szczypior, który chcę przeznaczyć na handel a mam na końcówkach mączniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja całkowicie zsze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dłem z używania w cebuli goalu .. prawie zero elektu na chwastach a tylko wzrost cebuli hamuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj