SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
ZF9641    22

Kilku moich sąsiadów zasiało cebule we wtorek 11 03 , rekord jak na nasze strony , ja czekam cierpliwie do normalnego terminu czyli około początku kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Jak wiadomo już nie ma środka do zaprawiania cebuli actara z siewu wiec moje pytanie znacie jakis środek do tego celu ?

 

 

Ja zaprawiam Marshalem 250 DS, nadal mam do niego dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dzięki muszę poszukać czy go znajdę


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam actare ale już nie idzie załatwić .. ostatni raz tak szło ..

 

a pytanie jak zwalczacie chwasty w cebuli od siewu ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

A to na pewno jest marshal?

 

Tak kolego, data jaka widnieję na pudełku to 2008 rok, nadal mogę kupić każdą ilość.

Edytowano przez szpeniek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

I ty wierzysz, że to jest faktycznie marshal z 2008 roku?Sześć lat od zakończenia produkcji? To jakie musiały być jego zapasy.Rozumiem rok, dwa lata, ale nie sześć.A nie jest to czasami przepaczkowany sarfun, albo zabarwiony talk? A jak jest popyt, to jest i "marshal".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Miał ktoś z was cebule Dacapo ? Jakie macie o niej opinie?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

I ty wierzysz, że to jest faktycznie marshal z 2008 roku?Sześć lat od zakończenia produkcji? To jakie musiały być jego zapasy.Rozumiem rok, dwa lata, ale nie sześć.A nie jest to czasami przepaczkowany sarfun, albo zabarwiony talk? A jak jest popyt, to jest i "marshal".

niektóre sklepy sprzedają ten środek nieoficjalnie, nakupili za dużo a że im nie schodziło to tak sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Wiem o tym, też tak mogę go nabyć, ale się boję. Przecież to był w zasadzie jedyny środek owadobójczy do zaprawiania skutecznego nasion cebuli i nie tylko.I tak na cjłopski rozum po prostu ciężko mi uwierzyć, że to jest prawdziwy marshal.A to oczym pisałem wyżej to są fakty, a nie jakieś przypuszczenia.Niedawno zakończyli produkcję któregoś betanalu,znajomy kupił taki betanal "nieoficjalnie".Betanal okazał się pokostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztofb    0

może ktoś pomoże w uaktualnieniu tematu , na chwilę obecną siałem tyklo marchew , pietruszkę i burak czerwony , oraz sdzimy ziemniaka , wszystko w areałach ok 0,5h ilości które potrafię sprzedać w własnym zakresie , ale w tym roku chciałbym zasiać dodatkowo cebulę i posadzić selera bo jest mi to potrzebne do uzupełnienia oferty , może ktoś będzie tak miły i w kilku punktach napisze ,

-jaki nawóz i dawki stosoawć przed siewem,

-jaką odmianę cebuli polecacie ( raczej nasiona polskie , holendry wychodzą dość drogo ),

-czy stosuje sie po siewie dodatkowe nawożenie nawozami ,

-na co stosować opryski: chwasty , grzyba , jakieś zarazy owady i ewentualnie jakie

- jak wygląda sprawa obcinania szczypioru przed kopaniem ,czy po kopaniu i zbiorze, ręcznie ,

-Może jeszcze coś pominełem , będę wdzieczny za jakiekolwiek wskazówki , cebulę chcę siać na polu po marchwi i pietruszce , w areale ok 0,5 h ,

Wysiew planuję zlecić siewnikiem pneumatycznym .

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Co do odmian to preferuję polskie, nasiona tańsze i cebula nie taka twarda łykowata. Mi najbardziej podchodzi Sochaczewska, Supra, Wolska (wada słaba delikatna łuska), ewentualnie Wola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Posadziłem dymke, jaki oprysk mogę zastosować na chwasty po wschodach dymki... Chcą ją przeznaczyć na pęczki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

nawożenie wyjściowe npk 120-80-180 odmiana zależy jaką cebule potrzebujesz, czy masz możliwość nawadniania , kupujący itp. herbicyd najlepiej roundup przed wschodami zaś galigan, criptic, lentagran zależy jakie chwasty są na danym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nawożenie ja dałem obornik pod cebule i do tego 360 kg na ha npks 8 20 30 3 i pod korzeń 150 kg saletry do tego pogłownie jeszcze jak już troche podrosnie drugie 150 saletry


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Żadna tajemnica -Nuprid albo Super Homai . Niestety dostępne tylko w zaprzyjażnionych hurtowniach ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Jakie rejony polski sieją już cebulę do przechowywania/obierania?

W zeszłym roku siew opóźniony mocno a jak w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam zasianą zasiałem w sobote .. teraz ziemie ładnie zmoczyło i jest ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

nuprid w jakiej dawce?

Daje 100/10kg

Ktoś ma doświadczenie w stosowaniu substancji -prosulfokarb ?

Edytowano przez adiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztofb    0

w jakich odstępach należy siać cebulę , i czym jeśłi nie ma sie pneumatycznego siewnika punktowego (sprawy się skomplikowały )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

W zaleceniach jest napisane że pendimentaline stosować bezpośrednio po siewie, czyli ile max? dzień, dwa, trzy:)?? Chciałbym rano posiać cebulę a w południe opryskać. Po południu zapowiadają już deszcze... Może lepiej zrezygnować z 1 oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj