SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
adiss    6

Co ta odpowiedź ma wogóle znaczyć???

Nie spinaj się . Pewnie przeczytałeś na etykiecie że jest dopuszczony do stosowania w cebuli z dymki . Z siewu nie radze i nie wiem czy ktoś praktykował . Przejrzyj temat było kilka ciekawych porad różnymi środkami .Opatów piękne strony mam tam rodzinkę . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Panowie założyłem temat ale tam odpowiedzi brak ;) Stosował Ktoś pyramin w dymce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

Witam czy posiał Ktoś teraz cebulę bo u nas zaczynają czy nie za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

panowie a zastosowanie polifoski 6 czy 8 pod cebule na wiosnę to dobry pomysł czy może zastosować siarczan potasu plus fosforan amonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Mam pytanie, jako że w tym roku będę siał pierwszy raz cebule z dymki, nie mając specjalnego siewnika czy moge ją pisiać w rzędy tak po prostu "na leżąco"? Chodzi mi o to, że na ogórdku zawsze babcia czy to mama sadziła tą dymke, że tak powiem dołem, gdzie wypuszcza korzenie w ziemie, a góre skąd wybija szczypior lekko przykrywała. Chodzi mi o to, czy jak posieje tak "na leżąco" to nie będzie potem jakiś krzywych tych cebul jak będzie wypuszczać do góry? Planuję to sprzedawać na pęczki. Wybaczcie, za brak profesjonalizmu, ale dopiero w tym roku zaczynam z cebulą z niewielką skalą tylko na zielone pęczki.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

Kolego jeżeli chodzi o dymke sprzedawana na penczki później to myślę ze posada tak jak robiła to twoja babcia wtedy masz pewność ze szczypuor będzie prosty ja osobiście tak robię parę lat i nie mogę narzekać o jakość szczypioru i później cebuli niewiem jaka ilość wysadzasz ja w tym roku wysadzilem 100 kg jest trochę pracy przy takim sadzeniu ale warto moim zdaniem

Edytowano przez wilczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Panowie a ja mam pytanie z innej beczki. Jakiś czas temu nabyłem siewnik do cebuli Gaspardo V20. I już jakiś czas walczę z ustawieniem dziada. W tej chwili ustawiłem wysiew na 7,1 cm. Nie wiem czy nie za rzadko. Wychodzi +- 3kg (znaczy się 3 paczki). wydaje mi się za rzadko! Doradźcie coś, Jak wy siejecie tzn w jakim odstępie?


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

7.1 jeden to moim zdaniem super odległość. narysuj sobie 4 kropki w tym rozstawie i narysuj na nich kółka o średnicy 7cm (ładna cebulka od 5.5 do 8 i więcej cm ) i zobaczysz jak wyjdzie ci gęsto cebulka w rządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

patekkw ja mam weremczuka i sieje na 7,2 i jet ok tez mi wychodzi okolo 3 kg mysle ze ten rozstaw jest ok jak nasiejesz gesto to i nie ma plonu wiec mysle ze dobrze go ustawiles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Aha dzieki panowie czyli jest ok. A powiedzcie jakie odmiany w tym roku siejecie. Ja w tym roku na 2 ha kupiełm odmiane Rijjsburger 5. Tak sie nazywa.

Ale chciałem też na 1 ha jakaś super wczesną, w sklepie wciskali mi odmianę polską "Tęcza" z firmy Spójnia czy jakoś tak. Odmiana ma 105 dni wegetacji. Doradzćie cos wczesnego.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Wilczek dzięki za info. tak też zrobie, na początek wysadze 25 kg a potem zobacze;) Jak wygląda to pęczkowanie? 3szt. zakładasz gumke recepturke i robisz następne tak, że w pęczku jest 10 pęczków po 3szt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

Oczywiście jeżeli jest juz większy Szczypior i cebula to 3a jak mniejszy to więcej tak na wyczucie w ręku i później w 10 tak dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Co powiesz na odmiane Sturon? Dużo da się zarobić siejąc tego 10a? Jakbym w piątek posadził, to pod koniec maja mogę powoli to wyrywać, pęczkować i wywozić na rynek?

 

Pozdrawiam

Wojtek

Edytowano przez wojtekman16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Jeszcze takie pytanie. Czy jak sadze tą dymke to musze ją jakoś przykrywać? Dodam, że chciałbym ją opryskać zaraz po posadzeniu na chwasty Stopm 330 ec. Czy może ją jakoś uszkodzić? Czy polacacie jakiś inny oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak wiadomo już nie ma środka do zaprawiania cebuli actara z siewu wiec moje pytanie znacie jakis środek do tego celu ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj