SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

u mnie coś cebule nie ma życia .. taka stoi bo stoi macie jakieś rady na to ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

@ Adiss możesz jeszcze napisać w jakich dawkach stosuja te herbicydy ? i czy nie bedzie skutków ubocznych na cebuli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Na zachodzie jest również dostepna substancja czynna ze środka dozwolonego u nas na kukurydze. nazywa sie WING P 462,5 ec

 

 

Michalmeer

 

teraz to chyba potrzebna jest woda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Nie zebym robił reklame, usiadłem teraz rano i przekopałem strone Bayer'u z niemiec i mam tu całą ich gamę środków na cebulę:

 

http://agrar.bayer.de/produktsuche.cms

 

wybieramy tylko 1. Gemuse, potem 2. Zwiebel i mamy wszystko co można na nią (Cebulę) stosować, :)

 

Wiem, że niektóre nie są dostępne w polsce, bo to strona niemiecka,

ale można szukać w substancjach aktywnych odpowiedników w polsce ;)

 

teraz dalej, Emblem 20WP to to samo co Buctril, ta sama substancja aktywna, więc policzyć ile dawki dać i heja, tłumaczyć etykiety nie będę xD


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

@ Adiss możesz jeszcze napisać w jakich dawkach stosuja te herbicydy ? i czy nie bedzie skutków ubocznych na cebuli ?

kilka postów wyżej podawałem dawki .Kto jest przekonany do goalu może połączyć go ze środkiem :

CRIPTIC 400 EC

 

stosowanie zgodnie z etykietą

 

OSLINY ROLNICZE

a) cebula z siewu

Środek można stosować wykonując:

Zabieg jednorazowy

Opryskiwać po wschodach i po przejściu fazy flagi na początku ukazywania się pierwszego

liścia właściwego, gdy siewki cebuli osiągną wysokość 5 - 6 cm.

Zalecana dawka: 6 l/ha.

Zabiegi w systemie dawek dzielonych

Metoda 1

Zalecana dawka: 4 x 1,5 l/ha.

Terminy zabiegów: pierwszy zabieg wykonać po wschodach rośliny uprawnej, po przejściu

fazy flagi i ukazaniu się pierwszego liścia właściwego, gdy siewki cebuli mają około 5-6 cm

wysokości, następne zabiegi wykonywać co 5 - 7 dni.

Metoda 2

Zalecana dawka: 2 x 3 l/ha.

Terminy zabiegów: pierwszy zabieg wykonać po wschodach rośliny uprawnej, po przejściu

fazy flagi i ukazaniu się pierwszego liścia właściwego, gdy siewki cebuli mają około 5-6 cm

wysokości, następny zabieg wykonać po 5 - 7 dniach.

Metoda 3

Stosowanie łączne ze środkiem Galigan 240 EC lub Goal 240 EC zabieg trzykrotny w dawce

Criptic 400 EC 1 l/ha + Galigan 240 EC 0,1 l/ha lub Goal 240 EC 0,1 l/ha.

Terminy zabiegów: pierwszy zabieg wykonać po wschodach rośliny uprawnej w fazie

pierwszego liścia właściwego, następne zabiegi wykonywać co 5 - 7 dni.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

UWAGI:

1.Zabieg wykonać przed wschodami chwastów, najpóźniej w okresie ich wschodów, gdy

znajdują się w fazie liścieni.

Etykieta Criptic 400 EC, załącznik do decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Ja w ubiegłym roku stosowałem Galigan 240EC - 100ml /ha i Criptic 400EC - 1l/ha. Było to w 7 tygodniu od zasiania cebuli. W tym roku zielsko mocno wali i chcę zastosować Galigan w dawce 50 ml/ha. Ale wydaje mi się ze cebula jeszcze za mała jest. Panowie pryskaliście już cebulę po wschodach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

ja pryskałem goalem w fazie po przejsciu zgiętego kolanka czyli jakies 12 dni temu zastosowałem 20 ml/ ha, cebulę powyginało aż miło a ziele rośnie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dudek    1

Witam panowie ja stosuje Lentagran w 4 dawkach dzielonych efekt bardzo dobry nie uszkadza cebule w przeciwienstwie do goala

1}Lentagran 0.25kg +stomp 0.5l + criptic 0.5 l

2}Lentagran 0.25kg +stomp 0.5l + criptic 0.5 l

3}Lentagran 0.5kg +stomp 0.5l + criptic 0.5 l

4}Lentagran 0.5kg +stomp 0.5l + criptic 0.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

koledzy w tym roku cieżko zapanować nad chwastem w cebuli normalnie masakra jeszcze tak nie było nigdy dałem przedwschodowo stomp 4l/ha i teraz powtórzyłem 7dni temu stompem w dawce 3l i jest ślicznie teraz. Sąsiad pryskał goalem i troszke szczypiorek przytyrało a chwastu zostało dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja swoją opryskałem jak dotąd tylko raz herbicydem, konkretnie Pendiganem po siewie. Przyznam, że zielsko sie pojawia znacząco. Czym ja teraz potraktować na chwasty? Cebula schodzi bardzo nierówno. Gdzieniegdzie ma 7cm a w innych miejscach dopiero wychodzi. Pryskałem również od śmietki jakiś czas temu. Stosuję się do zaleceń z internetu, ponieważ jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z cebulą. Może cos podpowiecie co dalej robić? czym opryskać na zielsko i jakie zabiegi dalej wykonywać. Czy cebuli grożą jakieś grzyby? Jeśli tak to w jakim stadium rozwoju cebuli i czym ratować lub zabezpieczać? Słyszałem, że cebule można podsiewać saletrą podobnie jak zboża. Czy to prawda? Jeśli tak to w jakim czasie najlepiej? Dodam, że nie zasiałem cebuli z żądzą zarobienia niezliczonej ilości łatwych pieniędzy, tylko dlatego że mój biznesplan Młody Rolnik zakłada jej siew przez 5 lat. I w związku z tym, że już muszę ją uprawiać, to warto by się nią zająć jak należy i chociaż zarobić na nakłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Trochę głupio napisałeś ten swój biznesplan skoro sam się zmuszasz do uprawy cebuli nie mając w tym większego doświadczenia, ludzie to sobie lubią życie utrudnić :)

No i bezsensowna jest uprawa czegokolwiek nie nastawiając się na zysk z tej uprawy.

Ale każdy robi jak lubi a biznesplan możesz jeszcze za porozumieniem z agencją zmienić (zmodyfikować).

A co do wschodów cebuli to powodów może być wiele, słabe doprawienie roli, kiepski siewnik, sama gleba pH itp. Na to pytanie powinieneś sam sobie odpowiedzieć, przeanalizować wszystko itp, poszukaj jakiejś dobrej fachowej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja pryskam mieszaniną pedniganem i lentagramem i pole czyste fak że co tydzien ale małymi dawkami ... tak cebule mozna posiewac saletrą jak zboża .. kiedy ? najlepiej na wilgotna glebe po deszczu pod koniec przyszłego tygodnia bede posiewał .. tak cebule tez atakują grzyby ale jeszcze nie teraz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
Napisano (edytowany)

ile tego Pendiganu dajesz, to to samo co stomp, Mówisz że dzielisz dawki, jakie proporcje??

 

po pół litra/kilo czy jakieś inne??

 

 

 

-----------------------------------------------

 

Z innej beczki, może ktoś opisać wszystkie fazy rozwoju cebuli?? macie jakieś rysunki czy coś??

 

nie wiem np, kiedy ma pierwszy liść właściwy, są jeszcze takie jak załamana flaga czy coś?? czy zegięte kolanko?? to przy wschodzie na początku, ale byłbym wdzięczny za jakiś porządny opis. :)

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tak pendigan to to samo co stomp... dawki dziele tak najpierw pół litra pendiganu i 0,25 kg lentagramu na ha i tak 2 razy w odstepie tygodnia ... potem zwiekszam dawki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
Napisano (edytowany)

aha, no to chyba na poprzedniej stronie podobnie ktoś pisał, coś mi sie przypomina, u mnie też troche na raty wyłazi ta cebula, ale chwasty twardo cisną do góry, ja w środe przejade tym Stompem i Lentagranem, bo czekają :) w piątek dałem Fisilade, bo perz sie wypchał, a nie chce jej dawać za dużo wszystkiego, chyba że moge dzisiaj przejechać co myślicie, nie stanie sie Cebulce nic?? ;>

 

 

 

 

Następne pytanie, mam chyba problem, zauważyłem, że cebula zaczyna mi iść w kwiat, dzisiaj zerwałem trzy takie zgrubienia na szczypiorze, co zroić?? połamać szczypior na cebuli czy co??

 

mam zasianą Agre (ozima)

 

są jakieś regulatory wzrostu na cebule?? żeby szła w korzeń a nie szczypior

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dril    0

mam problem z siewką koncowki cebuli pozamieraly zrobily sie żółte wie ktos jaka to jest przyczyna

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

a pryskałeś czymś?? może złe pH??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dril    0

opryski BI 58 i Stomp przed wschodowo i bylo by tyle ph w granicy 5,5 <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

panowie mam problem z cebulka żółkną koncówki zwija się i wylatuje . (nie trzyma korzeń w gruncie) co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

zaprawiane i to dobrze

i jeszcze potrzebował bym środka na wiechline roczną w cebuli bo mam tego wysyp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

agil w dawce 1,5 na ha

 

 

a moze za duzo zaprawy dałes podczas zaprawiania.

Edytowano przez lampo 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Agil nie zwalcza wiechliny rocznej,kiedyś był Select i Perenal to najskuteczniejsze graminicydy na wiechline roczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj