SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
dril    0

nie robilem jeszcze analizy gleby bo troszke za mokro ale zasobnosc w skaldniki bedzie raczej przecietna a ph okolo 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dril    0

jak myslicie jaka bedzie cena cebuli w tym sezonie pogoda bedzie miala na to wplyw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego musisz isc do hurtowni i zapytac ja kupowalem lawice po 15ozl kilo.red barona 580zl.a co do ceny cebuli w tym roku to najstarsi gorale nie wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja kupiłem polska złotą nie pamietam nazwy 170 zł kg .. a cena zalezy jak nie bedzie ilosci to cena bedzie ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Zapowiada się ciekawy sezon jeśli nie zasiejemy cebuli do 15 kwietnia ,to będą słabe plony i kłopoty z przechowywaniem,ale może i dobrze lepiej sprzątnąć mniej za lepsze pieniądze.Zawsze do 5 cebula już była w ziemi ,dziś 1 a w nocy spadło 25 cm śniegu,zanim to zleci ,ziemia przeschnie i będzie nadawała się do siewu minie ze dwa tygodnie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

ja w tamtym roku mialem zasiana 22marca ateraz lipa ale moze cena za to bedzie dobra.u nas na przemian pada deszcz z sniegiem woj swietokrzyskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

jak się uda wjechać w pole to może w sobotę będziemy siać ostatecznie po niedzieli w poniedziałek. A jakie odmianki siejecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Ja jak wjadę na pole za tydzień to będzie dobrze, mam nadzieję że przed 20 zdążę posiać.

Sieję 90% Rijnsburger 5 i na próbę trochę Red Barona i jeszcze jakąś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Ja pewnie jak większość z was zawsze siałem do 5 kwietnia ,może ma ktoś doświadczenia z opóźnionym siewem,jak z plonem i przechowywaniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayan    3

kolego w zeszlym 2012 roku mialem posaine 300ha cebuli najwiekszy areal warzyw w polsce posiadam... cebula na lepszych polach dawala nawet 60-70 ton cebule sieje siewnikiem Monosem a zbieram kombajnem Grimme Tectron w zeszlym roku zmarzlo mi okolo 12ha a w tym roku bedzie ciezko oj ciezko wszystko opuznione a gdzie inne warzywa tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek8884    2

To może być ciężki rok dla cebuli, oby nie było tak jak z pietruszką, w zeszłym roku, u nas mówiono "pietruszka słabo wzeszła w tym roku a wiec nie będzie pietruszki" no i jak niektórzy dosiali lub przesiali to się jesienią okazało że pietruszki na pewno nie zabraknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

kolego w zeszlym 2012 roku mialem posaine 300ha cebuli najwiekszy areal warzyw w polsce posiadam... cebula na lepszych polach dawala nawet 60-70 ton cebule sieje siewnikiem Monosem a zbieram kombajnem Grimme Tectron w zeszlym roku zmarzlo mi okolo 12ha a w tym roku bedzie ciezko oj ciezko wszystko opuznione a gdzie inne warzywa tragedia

TY posiadasz czy grupa w której pracujesz? Nie musisz pisać pod każdym tematem ile czego masz i rozpowiadać na około ze masz najwięcej warzyw w Polsce. A tak w temacie, sieje ktoś owsik?

Ja w tym roku postanowiłem dac sobie spokój z owsikiem i nie zakupiłem ;/ teraz myślę ze zrobiłem błąd bo owsik urósł by dożo szybciej i dał by większy plon, a zrezygnowałem z owsika bo co roku jest jakiś zarażony i szkoda ziemi oraz oczywiście na jego cenę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Lentagran 45 stosował ktoś ten środek w cebulce?. Był zakazany ale ponownie powrócił do łask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayan    3

tak stosowalismy go na cebuli

 

a do kolegi 2 posty wyrzyj chyba moge pisac co chce prawda niewiem w czt]ym masz problem ?? wgl napsiales nie na temat

Edytowano przez Rayan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Oficjalnie niczym , nieoficjalnie marshal, jak chodziły słuchy ,że go wycofają zrobiłem małe zapasy :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

U mnie zasiana dzisiaj , późno ale ziemia była była świetnie doszykowana i siew bardzo ładny,teraz trochę deszczu i oprysk na chwasty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj