Skocz do zawartości
cwaniak15

siema jakie jest stanowisko po kukurydzy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cwaniak15    0

siema jakie jest stanowisko po kukurydzy? dobre czy złe? prosze o odp dzienki

Edytowano przez cwaniak15

Thomas2135    1222

Kolega chyba nie do końca zrozumiał pytanie. Cwaniakowi chodził chyba o to jakie stanowisko zastawia po sobie kukurydza?

No i tak co do stanowiska, to kukurydza jest wymagającą rośliną jeśli chodzi i nawożenie(spore wymagania nawozowe). Mimo tego kukurydza nie ma ujemnego wpływu na glebę, dlatego może być uprawiana w monokulturze(choć nie powinna) przez wiele lat bez drastycznych spadków plonu. Dzięki temu może ona stanowić przedplon dla każdej rośliny.

Wiadomość z agroFakt.pl

majzol    0

no i zazwyczaj suche. jesli nie pada dłuższy czas podczas wegetacji to wypije całą wode, ponieważ posiada mocne korzeni. ( jedne z najsilniejszych).

Wito    0

Kolego Thomas ; )

Kolega jacus bardzo dobrze zrozumiał pytanie ; ) I pisze wyraźnie że zależy co chcemy uprawiać na stanowisku po kuku i zależy czy owa kukurydza był koszona na ziarno czy na kiszonkę ; )

Pzdr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez keeway
      Witam czy oplacalne jest 3 ha jesli tak to ma co sie nastawić.
    • Przez lukowiag
      Witam, pogoda nas nie rozpieszczała.Tak więc mamy 15 maja a około 2 ha nie obsiane. Prognozy są optymistyczne i są szanse że do końca tygodnia (20 maja) będę mógł wjechać siewnikiem, tylko czy jest jeszcze sens? Dodam że w grę wchodzi TYLKO OWIES więc proszę nie piszcie o jęczmieniu, kukurydzy czy innych zbożach.

Jeżeli na owies jest za późno, to co proponujecie zasiać, tylko po to by zaorać na jesień i użyźnić glebę?
    • Przez jarekvip99
      Mam gospodarstwo 17 ha produkcja tylko roślinna tzn rzepak, pszenica, burak. Czy opłacałoby mi sic kupić 20 ha na kredyt? środków własnych raczej nie posiada więc całość byłaby w kredycie. Cena za hektar to około 25 tys. Czy dałbym radę spłacić kredyt i jakoś godnie żyć? Maszyny posiadam na taki areał ciągnik 120 koni wszystkie maszyny do niego i oprócz tego c360 do lżejszych prac. Ile lat bym musiał taki kredyt spłacać? ile rocznie łącznie z odsetkami na jaki kredyt się skusić z jakiej linii? moglbym skorzystac tez z premii dla młodego rolnika jakby były nabory i całość przeznaczyć na tą ziemie. może ktoś miał podobno sytuację albo po prostu coś podpowie mądrego.
    • Przez emilko
      W moim regionie wiele osób w bieżącym roku nie zebrało plonów z pól. Sam zostawiłem 10ha pszenicy, której nie udało się pokosić. Pod koniec października pogodziłem się ze stratą i zacząłem planowanie  najbliższej przyszłości tego kawałka. Mimo wielokrotnych prób nie udało mi się stalerzować  tej pszenicy - efekt był zawsze ten sam - ciągnik się topił. Ostatnio nawet nie ujechałem 5m i musiałem po szwagra z koparką dzwonić. Pytanie do doświadczonych - czy  przy około -2 stopni można wjechać w pole z talerzówką bez ryzyka uszkodzenia sprzętu  oraz kolejnego utopienia ciągnika, czy to ma sens? Dodam, że na wiosnę szansę na uprawę tego pola zmaleją do zera.
    • Przez jarekvip99
      Mam okazje wziac w dzierzawe 15 ka ziemii glownie klasa 3. Wzamian musialby oddawac doplaty ale placenie podatku spolki wodnej itp mnie nie obchodzi. Czy oplaca sie? ile z kazdego hektara mogloby zostac siejac 6 ha rzepaku, 6 ha pszenicy i 3 ha buraku. wszystko na sprzedaz nic pod krowy by nie szlo