mlodyrolnik21

NH T5040, DF Agrofarm 410, JD 5090R, Case IH JXU 85, Claas Axos 320

Polecane posty

Jaki ciągnik polecicie do pracy z ładowaczem czołowym , polską belarką , i kosiarką dyskowa mam do wydania na cały zestaw max 250 000 brutto.

 

Myśle nad

 

NEW HOLLAND T 5040 lub TD 5040

 

DEUTZ-FAHR AGROFARM 410/420

 

JOHN DEERE 5090R

 

CASE IH JXU 85 / 97

 

CLAAS AXOS 320/330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Polecił bym ci TYM-a T903. Silnik Perkins dobrze wyposażony (ehr, klima, siedznie pneumatyczne,rewers elektroydrauliczny działa świetnie), do tego bardzo zwrotny przedni most jak w kubocie, duża i przestronna kabina ,przystosowny do tura bo dżojstik ma wbudowanyw konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecił bym Ci STEYRA 9095 MT. Jest To odpowiednik Case CS PRO. Maszyna nie do zatarcia. Nikt jeszcze na niego nie narzeka. Znajomy ma Takiego tylko że 4110 profi z bezstopniową skrzynią biegów. Fajna maszyna jak na razie bezawaryjna. Jak masz blisko dilera Case to on powinien mieć też Steyra i sobie nim się przejedź lub Case CS i osądź sam. A mógłbyś podać ceny wszystkich wymienionych przez ciebie traktorów?

Edytowano przez MarekDFagrofarm410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

Dla odmiany zetor proxima power 100, rewers elektrochydrauliczny, mocy podnośnik, 40/h, zwrotny, tani w eksploatacji i wbrew pozorom oszczędny, powershift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ja ci polecam John Deere 5090R ponieważ jest oparty na pełnej ramie i to jest najlepsze do tura, ehr, klima, elektrohydrauliczny rewers i okno dachowe ułatwi ci pracę z turem i ciągnik naprawde polecenia i w cenie sie także zmieścisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

jeśli podałeś te modele które cie interesują, to wez wszystkie materiały z neta lub dealerów i porównaj: Moc<KM>, waga, moment obrotowy, pojemność, skrzynia biegów, udźwig, bliskość serwisu, dostepność częsci i koszty eksploatacji, wyposażenie(ew. doposażenie). Elektronika jest dobra ale do czasu, lub jak jest na gwarancji, a potem to wielu płacze jak ma do kieszeni siegnąć, to są fakty których nikt nie zaprzeczy.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A ja ci radzę pojeździć tymi ciągnikami, bo przy jeździe próbnej zobaczysz w którym się najlepiej "czujesz".


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A ja polecił bym Ci STEYRA 9095 MT. Jest To odpowiednik Case CS PRO. Maszyna nie do zatarcia. Nikt jeszcze na niego nie narzeka. Sąsiad ma Takiego tylko że 4110 profi z bezstopniową skrzynią biegów. Fajna maszyna jak na razie bezawaryjna. Jak masz blisko dilera Case to on powinien mieć też Steyra i sobie nim się przejedź lub Case CS i osądź sam. A mógłbyś podać ceny wszystkich wymienionych przez ciebie traktorów?

 

 

Ale za przeproszeniem pi***olisz o tym Steyr'erze sąsiada. W jednym temacie pisałeś że ma silnik Volvo a teraz że ma bezstopniową skrzynię biegów, już po wieczorynce, nie pisz bajek więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

A ja na twoim miejscu z tych ciągników zastanowiłbym się nad JD bo jest zwrotny i wygodny a zmieścisz się nawet w 6230 a ten jest stabilniejszy (większy i cięższy) od R-ki. http://allegro.pl/jo...1777371586.html Ale jeśli nie potrzeba ci stabilnego ciągnika to R-ka byłaby w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

ja doradzał bym ci:

1 miejsce: JD 5090R jest na pełno ramowej konstrukcji moim zdaniem przy dobrej eksploatacji jest ciągnikiem mniej awaryjnym od jakiegokolwiek innego.Niektórzy mówią że Jelonki dużo palą a to wcale nie prawda JD może łyknie z 2 litry więcej na hektar jak fendt a myśle że jest od niego o wiele lepszy.

2 miejsce: Case IH JXU 85/97 jest to ciągnik elektryczny a za to jego "brat" JX jest ciągnikiem mechanicznym chodzi mi głownie o rewers i inne rzeczy załączane elektrycznie lub mechanicznie.Jest to ciągnik równie dobry mało awaryjny.

3 miejsce: Na tym miejscu obsadziłbym resztę ciągników które wymieniłeś

 

Niektórzy mogą powiedzieć że mam obsesje na punkcie Amerykańskich ciągników lecz ja po prostu wiem że te ciągniki są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podajcie ceny tych ciągników bo ja znam tylko jd 5090 r to cena 200 000 b + ładowacz 35 000 rama + osprzet i jakies ładowacze czołowe do tego ciagnika

 

 

 

 

Nie interesuja mnie ciągniki takie jak tym ,steyer , ursus ,zetor, pronar i belarus

 

 

 

 

A czemu nie piszecie o najbardziej popularnym ciagniku w polsce czyli new holland i o claasie

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@MarekDFagrofarm410 Temat otwarty, więc mam takie samo uprawienie do odpowiadania w nim tak jak Ty.

 

Co do wyboru ciągnika wyposażenie dobierałbym z naciskiem na ładowacz czołowy, ponieważ ciągnik na pewno najwięcej czasu będzie z nim pracował.

Jeżeli wybierzesz JD z oryginalnym ładowaczem będziesz miał sterowanie półbiegami w joysticku ładowacza, okno dachowe, promień skrętu 3,48m, JD chwali się najcichszą kabiną w swojej klasie.

Claas również oferuje okno dachowe, jednak promień skrętu producent podaje 4,3m

DF w wersji GS i wzwyż posiada regulację czułości rewersu, dobry promień skrętu na poziomie 3,5m oraz okno dachowe.

NH T5000 i Case JXU charzkteryzuje promień skrętu 4m ale za dopłatą posiada najmocniejszą hydraulikę [80l/min, gdzie konkurencja posiada pompy od 56-65l]

 

Jeszcze dopytałbym się o koszty serwisowania tych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie nad ciagnikach grupy AGCO czyli Fendt , Valtra , Massey-Ferguson czy są wytrzymałe i czy się mało psują i jaką mają cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z góry mówię że na Fendt'a to Ci kasy nie starczy, ale Valtrę N czy MF 5400 to powinieneś się zmieścić, a MF ma bardzą fajną skrzynię, Dyna-4, wsumie wszystkie biegi bez sprzęgła, regulacja czułości rewersu no i super niska maska pod ładowacz, ale ciągnik jest trochę większy od NH czy JD.

 

W Valtrę N można pochwalić za rozbudowane funkcje automatyki półbiegów, funkcję parking w rewersie oraz funkcję AutoTraction która super się sprawdzi w ładowaczu i w belarce. <skrzynia Valtra N> poczytaj ;)

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tematów o ciągnikach o mocy około 90 km jest na tym forum cała masa. Po co było zakładać nowy. Na fendta z turem nie stearczy ci kasy. Co do mf np 5425 napewno mniej spali niż jd 5080r. Jak byś zadał sobie trochę trudu i poczytał niektóre tematy to znajdziesz linki gdzie ktoś zamieścił test w którym były ciągniki w podobnej mocy. Miedzy innymi mf jd valtra nh i df.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Albo by szło też się zastanowić nad tą nową serią MF 5420 albo 5430. Ale nie wiadomo jak z ceną będzie wypadać :/

Edytowano przez F1traktors

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

KUBOTA ME9540 - idealny do tura, promień skrętu najlepszy w swojej klasie 3,8m. niezawodny silnik o bardzo dobrej kulturze, dobra przekładnia z biegami pod obciążeniem, rewers elektrohydrauliczny, szybki, zwinny, mocny ciągnik jak na swoje gabaryty za mniejsze pieniądze niż jego odpowiedniki z Europy! Gdybym to ja miał coś wybierać, to dla mnie byłby to prosty wybór ;) Moja opinia jest oparta na doświadczeniach z podobnym modelem przez 4 lata, 2000mth, nic się nie dzieje, a dostaje mocno po d*pie w 50ha gospodarstwie gdzie połowa to ziemniaki.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
promień skrętu najlepszy w swojej klasie 3,8m

a to ciekawe

@MarekDFagrofarm410 Temat otwarty, więc mam takie samo uprawienie do odpowiadania w nim tak jak Ty.

 

Co do wyboru ciągnika wyposażenie dobierałbym z naciskiem na ładowacz czołowy, ponieważ ciągnik na pewno najwięcej czasu będzie z nim pracował.

Jeżeli wybierzesz JD z oryginalnym ładowaczem będziesz miał sterowanie półbiegami w joysticku ładowacza, okno dachowe, promień skrętu 3,48m, JD chwali się najcichszą kabiną w swojej klasie.

Claas również oferuje okno dachowe, jednak promień skrętu producent podaje 4,3m

DF w wersji GS i wzwyż posiada regulację czułości rewersu, dobry promień skrętu na poziomie 3,5m oraz okno dachowe.

NH T5000 i Case JXU charzkteryzuje promień skrętu 4m ale za dopłatą posiada najmocniejszą hydraulikę [80l/min, gdzie konkurencja posiada pompy od 56-65l]

 

Jeszcze dopytałbym się o koszty serwisowania tych marek.

To jaka marka w końcu ma mniejszy promień skrętu bo ja już się pogubiłem? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja podałem promienie podane w prospektach, często też producenci nie piszą o tym że ten promień jest osiągalny przy załączonym hamulcu.

 

Bo np. Agrofarm na polskiej stronie podaje że promień skrętu bez hamulców wynosi 3,5m, ale na niemieckiej już jest napisane że te 3,5m to jest najmniejszy promień zawracania, a najmniejszy promień osiąga się przy wyłączonym napędzie, blokadzie, maksymalnym skręcie kół i przy wciśniętym hamulcu na jedno koło, tak to powinno się rozumieć?

 

 

Ale fakt faktem, Kubota ma rewelacyjny skręt, bo miałem ją u siebie na po pokazach i to było widać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

własnie wszedzie tylko JD, NH, DF, SDF, MF, zetor, a nikt nie interesuje się japońskimi rozwiązaniami!

przypominam to nie CHIŃSKA podróbka, lecz zrobiony od podstaw ciągnik przez JAPOŃSKICH inżynierów. Myślę że naprawdę warto przyjrzeć się mu bliżej chociażby ze względu na ciekawy silnik, oraz układ skrętny.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj