Maatiii

Obora na 50 sztuk opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maatiii    8

Witam , chciał bym wybudować oborę na 50 lub 40 sztuk opasów . Chciał bym się dowiedzieć ile by to kosztowało ?. I wyglądało by to tak po lewej i po prawej stronie opasy a po środku wjazd do paszo wozu . Obora bez BOKSÓW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zalezy jak chcesz to zbudować, chcesz zrobic cos podobnego do hali ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatiii    8

Tak to będzie coś podobnego do Hali . Nie nie Opasy będą chodzić luzem ale nie będą w boksach :D.

Edytowano przez Maatiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Wujka kolega robił obore wolnostanowiskową ale boksy po ok. 10 sztuk byków i muwił ze ona jest na 50 sztuk ale tam było więcej. po jednej stronie miał mamki z cielakami a po drugiej odsadki. Muwił ze kosztowało go to 100 tyś a po odliczeniu 80 tyś. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatiii    8

A jeśli są boksy to nie utrudniają wywalania obornika ? obornik był by wywożony turem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Boksy czyli tzw. klatki rozumiem. nie pamiętam ile cm miał zwierzęta poniżej stołu paszowego ale miał tak zrobione że obornik bedzie wyrzucał po sprzedaniu byków. Belki przegradzające klatki się ściąga i wywozisz turem. Tylko zrób tak żeby dało się wyciągnąc je na zewnątrz np. przymocuj je śrubami tylko nie spawaj po nie wyniesiesz ich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Temat :blink: :blink: , nie napisane czy ściany maja być murowane czy z blachy taka wiata, ocieplenie dachu czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Raczej tak. :rolleyes:

 

Zrób sobie kosztorys

Wykop

pustaki

cement

i te inne duperele wykop itd. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ma 2 razy kopac ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Jak chce to moze jak mu sie ziemia osunie :lol:

przeciez kazdy wie o co chodzi mała pomyłka :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatiii    8

Chodzi mi o taką oborę jak ma użytkownik wasyl75 tylko, że na około 50 sztuk opasów. Sorry, że tak odswieżam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam. chcem wybudować oborę na 50 sz byków wolnostanowiskowa taką sama jak ma marian892 i mam do was pytanie, obora ma być stawiana na działce rolnej, czy muszę ją przekształcać? jak tak to ile to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Temat mi zamkneli odesłai tutaj więc tutaj liczę na pomoc ;)

 

Witam

 

Od dłuższego czasu już czytam o opasach, co muszą i ile jejść, o budynkach ale jakos nie moge znalesc odpowiedzi na moje pytania no może chodzi mi o pomoc czy to się uda??

 

Mam teraz koło 16h ziemi w tym jest kolo 3-4h łąk z czego polowa jest na torfowiskach i czasami ciezko ze zbiorem i reszta czyli kolo 12h to orne tylko 3h jest piaskow 4-5klasa reszta to glina dochodzaca do 2klasy wiec ziemia nie jest zła ale na ile opasow to wystarczy??? siejac nawet na okolo 4 h 2x do roku zeby zbierac na kiszonke np. zyto i pozniej kuku lub jakies inne "zielska". może nawet na 6-8h siac na kiszonki a reszte na zboże żeby na pasze mieć?

 

W tej chwili "chlew" a raczej obora jest w starej technologii wiec wsio trzeba recznie robic co jest meczące i pracochlonne i nie pozwala trzymac wiekszej ilosci sztuk

 

Mam konstrukcje stalową 14m na 18m(można by zwiększyć do 21m długości) i myślałem o postawieniu obory na rusztach i tam trzymac opasy a w starym budynku jako ze jest murowany trzymac mlode cielaki i tam jest trzymac az skonczą pić mleko i będą odpowiednio duże żeby wstawić na ruszta.

Tylko na ile mi wystarczy ta nowa obora??(14mx18m kolo 260m2) 40,60 sztuk? chcial bym jak najwiecej... ale co z wyzywieniem

Myślałem o ruszach słyszałemm ze lepsze no i przedewszytkim nie trzeba martwić się o słome. Chciał bym byczki trzymac po obu stronach a na środku mieć ganek paszowy i do przepedzania zeby nie marnowac miejsca. Tylko lepsze miejsze boksy po 5 sztuk? czy lepiej troche wieksze??

Wiadomo blacha na sciany i dach ale narazie nie o tym bym chcial rozmawiac tylko o kosztach betonu ile wyniosą?? bo pod rusztami musi byc beton no i fundamenty musza byc pewnie konkretne plus szklanki pod konstrukcje bo nie jest za wysoka i na tych szklankach chcial bym podniesc jak nawyzej no na tyle zeby nie bylo problemu z wjazdem traktorem do obory :D Ganku paszowego całego narazie nie licząc bo może być piasek na początku no tylko tam gdzie bedą jadły będzie musiał być beton ale na początku chciał bym jak najmniejsze koszty. hm... chyba mnie zrozumiecie ;)

 

pzdr. mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Witam forumowiczów .
Zoatanę posiadaczem 16 ha z dzierzawami (12ha swojej ziemi) i chcę ubiegaç się o wsparcie dla młodych rolników . Myślałem nad zakupem ciągnika no ale w przedziale 100 tyś nie ma nic specjalnego a zadnego zlomu kupić nie chce . Myslalem nad sprzetem rolniczym ale to bez sensu by kupic skoro nie bedzie sie mialo odpowiedniego ciagnika i najchetniej bym postawil obore na 50 sztuk dla bydla opasowego z korytarzem paszowym po srodku z mysla o adaptacji pomieszczenia na bydlo mleczne . Do czego zmierzam, wiadomo , 100 tyś to w sumie nie jest nic i czy jak zglosze ze np chce budowac obore to bede musial ja postawic na gotowe czy wystarcza po prostu same faktury od zakupionego materialu ? Zamierzalbym budowac sam , tzn nie brac zadnej firmy tylko znajomych itd . Co myślicie o tym ? Mialoby to sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj