paawlik227

sipma clasic- sterowanie rozdzielaczem

Polecane posty

paawlik227    14

witam i pytam czy moze ktos to przerobił tak zeby nie wysiadac z ciagnika i nie wajchowac tylko załatwic to w inny sposob by nie biegac tam i spowrotem...! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

W galerii jest zdjęcie jak do wajchy uczepione są 2 sznurki i jeden puszczony w lewą stronę, tam gdzieś przez jakąś dziurkę przewleczony i do kabiny i z drugim to samo tylko że w prawo i tylko pociąga się za sznurek i bez wychodzenia się przestawia. Mam nadzieję że dobrze ci wytłumaczyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

W czym problem żeby wysiąść przed rozpoczęciem belowania,a potem na koniec?Takie małe pólka masz,czy może

hemoroidy ;)? Jak nie jeżdze po wertepach to na przejazdy też nie podnoszę.Zresztą i tak kilka razy zawsze musisz

zejść z ciągnika sprawdzić ile sznurka itp.itd.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobioną taką przeróbkę i żałuje, że nie zrobiłem tego od momentu zakupu prasy. Jest do duże udogodnienie ponieważ przywożę codziennie świeżą lucerne do bydła i wiecznie musiałem wsiadać i wysiadać, jak prasujesz i podbieracz jest za nisko to podnosisz sobie z kabiny i nic nie gnie sie. Jak znajde jutro chwile to zrobie fotki i Ci prześle jak chcesz. Mnie ta modyfikacja kosztowała 25zł i zajęło mi to ok 0,5 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma co najmniej 3 wyjścia hydrauliczne w ciągniku który współpracuje z prasą, można do prasy podłączyć trzeci wąż hydrauliczny podłączony do siłowników podbieracza. Wtedy zamykamy-otwieramy klapę jedną wajchą w ciągniku a podnosimy opuszczamy podbieracz drugą wajchą. Podpiąć do hydrauliki prasy możemy się na kilka sposobów. Możemy wstawić trójnik w wąż od podbieracza za zaworem klapa-podbieracz. Możemy całkiem wyrzucić zawór komora podbieracz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Dzeki za odp. kolego majsterpopsuj88 jakbys mogłb to wyslij mi te fotki i tez sobie przerobie:)jak cos to pisz na gg. kolego darkos795 nie mam hemoroidow;p ale widze ze ci niezbyt przszkadza jak taki podbierak drze łake i sie gnie przy tym to ok bo watpie zebyc miał wszystkie łaki równe jak stół... a tym bardzej w tym roku jak jest mokro i czasem taka belarka włokiem idze za traktorem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Zwracam honor,ja latam tylko w słomie u siebie i na usługach,a wtedy podbierak tylko muska rżysko.A trawę mam sianą

na polu,więc faktycznie jest równiutko.Zyczę powodzenia w przeróbkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Po co się bawić w rozdzielacz gdy masz 3 wyjścia. Można podpiąć 3 przewód i już. Jest miejsce na 3 przewód zaślepione


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam prase sipme clasic i problem jest taki ze w sianokiszonce bele są słabo zagęszczone ,wskazówka dochodzi do niebieskiego pola do końca a i tak nie jest zbita , ciagnik pracuje z nia o mocy 90 koni jest na to jakas skteczna metoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj