piotrek28

Gotujący się olej hydrauliczny pronar 1221a

Polecane posty

UrsusCzesio    310

dokładnie pompa do wspomagania stwarza potencjalne zagrozenie ale to w tych z orbitrolem jak masz serwo to w hydraulike lej jaki odpowiada nie ma obawy bo wspomagania pompa ciągnie z serwomechanizmu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam bardzo podobny problem z olejem mam belarusa 952 układ zalany olejem lh 46 i po zaoraniu 1-1.5 ha olej się gotuje i z tego co tu wyczytałem wymiana oleju czy części w traktorze nic nie da zostaje założyć chłodnice oleju

 

tak się składa ze mam w garazu chłodnice od ruskiego tą spirale tylko jak ją podłączyć ?

 

w ten gruby wąż co wychodzi od monoblocku i idzie do filrta hydrauliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk21    2

jak to robicie że wam się olej w hydraulice gotuje, już kilkanaście lat pracuję ciągnikami i nigdy nie miałem takiego przypadku, czy do tego trzeba mieć jakieś specjalne zdolności


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Zapraszam do mnie :) jeśli masz układ zalany dobrym olejem hydraulicznym to godzinę wytrzyma, jeśli superolem pół godziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

u mnie w 952,2 nie ma żadnego problemu z olejem a jest zalany superolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pronara 1025a i tak samo mi się olej gotuje ;[ ale tylko przy cięzkich maszynach takich jak np. pług obrotowy <_< . Olej jest superol. Czy mam go wymieni??

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

za pszeproszeniem dali d*py ze tej chlodnicy nie ma jak by byla to czy olej hydrauliczny czy silnikowy napewno by sie nie gotowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek18    2

Mi w Belarusie 952 olej gotuje się zaraz jak wyjadę na pole przy każdej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielechl    0

niestety trzeba na własną rękę próbować jakoś zamontowac tą chłodnicę, bo u mnie w 1221 IIa olej hydrauliczny grzeje sie strasznie szczególnie w pługu obrotowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam ja widze ze chyba jestem rekordzista w wymianie pomp hydraulicznych mam pronara 1221A z 2009roku i mam przejechane 750 mth w ciagniku po zakupie przy orce po 3 ha padla pompa hydrauliczna pozniej wymienialem pompy co roku lecz w tym roku wymioenilem pompe rozdzielacz glowny i tylny zalozylem chlodnice oleju i po 10 ha orki pompa znowu wysiadla i moze mi ktos powiedziec jakim codem ja zmienilem juz 6 pomp hydraulicznych gdzie podczepiajac te same maszyny do zetora proximy 100 plus nie mam problemu z podnoszeniem a tym zlomie zmieniam pompy co chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1079    0

U mnie jak gotował olej i padła pompa, to przyczyna była w zaworku w rozdzielaczu głównym. często się on przyblokowuje gdyż ma otwór chyba o średnicy 2mm, lub przyciera w obudowie. Sprawdź go. Uważaj przy wymianie by był taki sam grzybek gdyż to ma znaczenie. Umiejscowiony jest po lewej stronie rozdzielacza od dołu. A pompa ci nie wyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej-or    0

mi też olej wywala w 1025 a mam zalany superoll a do tego nie chce mi cięgna opuszczać muszę stawać by pług opuścił nie wiem z jakiego powodu ludzie pomocy wymieniłem filtr oleju i nic to samo czy mogę gdzieś to ustawić i dokładnie gdzie szukać jakiejś regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1079    0

Masz zatkany reduktor pod siedzeniem. Tam też są malutkie otworki które się przytykają (kawałki oringów z rozdzielaczy i siłowników). Mówią że się go nie rozbiera. Ja swój rozebrałem, przeczyściłem i złożyłem i jest ok. Przy rozbieraniu uważaj na ustawienie zębatek do wałka który musisz wyjąc. Dobrze oznacz i pomorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perlas23    0

koledzy wystarczy przesunąć mocowanie cięgnach bliżej kul albo haków zależy kto co ma ja przesunąłem na ostatnią dzure ok 18 cm i problem skończony raz na zawsze w 1221 pług po całym dniu podnosi na wolnych obrotach a wcześniej więcej hałasu niz roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj