KasiaB23

SGGW - Warszawa.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matus951    6

Witam Panowie i Panie :D

W przyszłym roku planuję się wybrać na zaoczne rolnicze.

Jak tam wygląda sprawa dostania się? Biorą jak leci czy trzeba coś umieć :D W LO jadę spokojnie na 3(Biola,Gegra). Polecacie coś dodatkowego zdać oprócz maty, polaka i obcego? Chciałbym zdawać właśnie geografie, bo leży mi ten przedmiot i go lubię, tylko jeszcze nie wiem czy rozszerzoną czy podstawową :)

A na studia chciałbym iść się czegoś nauczyć a nie tylko dla papierka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Witam,

Ukończyłem właśnie studia - rolnictwo zaoczne inżynierskie zaocznie na kierunku rolnictwo na SGGW.

Przyjmują po kolei wszystkich bo chętnych niedużo, ale jak chcesz z lepszym wynikiem to próbuj zdawać rozszerzone języki i to co jest punktowane na tym kierunku(chyba matematyka i biologia).

Ostatnio wprowadzili stua E-rolnictwo, prowadzone częściowo przez internet, zaleta to tylko kilka zjazdów mniej (3 lub 4), materiały na platwormie internetowej. Co do nauki w tym systemie to mi jakoś lepiej się studiowało starym systemem zaocznym, nie musisz robić tych wykładów na platwormie, czytać z komputera tylko masz notatki, no i część zaliczeń opiera się o testy na platwormie co nie jest czasem banalne.

Obecnie robie magisterskie w tym toku studiów, to myślę że korzyści jest niewiele, a czasu trzeba dużo poświęcić samemu na naukę w domu.

Co do praktyk na rolnictwie to odbyć trzeba 4 tyg w urzędach związanych z rolnictwem, 4 tyg praktyki roślinnej w gospodarstwie, 2 tyg zwierzęcej praktyki w gospodarstwie.

Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to masz szansę jeśli interesuje Cię to i pracujesz w gospodarstwie lub w czymś związanym z rolnictwem. Wiedzy praktycznej to tam niewiele się nauczysz, ale za to szerzej zobaczysz co to rolnictwo. Bo prawdę mówiąc pojęcie większości ludzi o tym czym jest rolnictwo jest żadne. Ja prowadzę gospodarstwo sam, także z rzeczy praktycznych to niewiele się dowiedziałem.

Jesli chcesz po tych studiach szukać pracy to tylko w gospodarstwie rolniczym albo ODR, ARiMR ARR lub w firmach związanych z rolnictwem. Pozatym ciężko.

Także dobrze się zastanów nad tym kierunkiem bo świata po ukończeniu to nie zwiedzisz :)

To jest kierunek dla pasjonatów, bo prawdę mówiąc zdobycie tego "papierka" nie jest takie proste jak np. marketing czy podobne, są ciężkie przedmioty i trzeba się czasem pouczyć.

Pozdrawiam


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Dzięki za twoją opinię ;)

Bardzo możliwe że będę przejmował w przyszłości gospodarstwo 30ha po wujku, nie z przymusu tylku z szczerych chęci i pasji, bo bardzo lubię prace w gospodarstwie. Co prawda na codzień mieszkam w mieście ale wychowałem się na wsi (nie na gospodarstwie) i chciałbym tam wrócić ale wiadomo jakie teraz czasy są, dlatego chciałbym iść na studia i do tego także pracować w tym kierunku + prowadzić gospodarstwo. Chciałbym zrezygnować z hodowli a w zamian wydzierżawić lub kupić do tego parę hektarów, i poprostu plony sprzedawać. Wtedy miałbym czas na prace poza gospodarstwem, bo wiadomo że najwięcej pracy odpada(hodowla), a zawsze z dodatkowej pracy kasa na inwestycje jest. Dzięki studiom myśle że dowiem się trochę teori na temat prowadzenia gospodarstwa, upraw itd. A może do gospodarstwa uda mi się jakiś własny interes dochodowy otworzyć zamiast pracować gdzieś w mieście. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

A ty chcesz z Lublińca do Warszawy jeździć? trochę daleko :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

No fakt, blisko nie jest, ale myślę że dam radę ;)

Chyba że gdzieś bliżej bym się dostał na podobny kierunek: wrocław/kraków/poznań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Koledzy składał ktoś dyplom w arimr z racji uzupełnienia wykształcenia ??

Czy trzeba umawiać się z osoba prowadzącą wniosek czy też na kancelarię się składa??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czy jest na AF ktoś kto kończył podyplomowe studia na SGGW Ekonomike rolnictwa? Jeśli tak to prosił bym o kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Czy ktoś może jest na kierunku: zarządzanie i inżynieria produkcji ?

Jeśli tak to proszę o informacje jak z dostaniem, jaką trzeba mieć maturę, ogólnie co najważniejsze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarpo16x    3

Mało osób coś tutaj się wypowiada, ale sądzę ,że chętni tutaj są. Jeżeli ktoś z was się wybiera na sggw, (dzienne, zaoczne) to proszę o kontakt na pw lub email perejropl@hotmail.com, dobrze jest się poznać.Ja idę na rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam dylemat TRiL Na SGGW Czy TRiL na UWM w Olsztynie, byłbym wdzięczny za wyrażenie swoich opinii na ten temat. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

Jak to jest panowie z tym WIP, czy to jest opłacalne i jakie są po tym perspektywy?

Sprawa wygląda tak: ciężko nie jest, nauki umiarkowanie (tril, teo) albo wcale (zip). Ale też po studiach nieciekawie. Ja osobiście rok temu skończyłem zip, ale że mam własne gospodarstwo (5000 tuczników rocznie w cyklu otwartym) to o pracę się nie martwię. Ale jak widzę kumpli z akademika jak nie mogą sobie pracy znaleźć to dramat. To było 5 lat picia i zabawy w akademiku (Eden rulez;), ale potem przychodzi szara rzeczywistość. Jak masz możliwość omijaj zip - tril bardziej ambitny choć mniej popularny (w tym roku nawet nie było wystarczająco dużo chętnych na utworzenie studiów magisterskich i inżynierzy po trilu szli na zip). Ogólnie z kadry może klika osób ma pojęcie czego uczy. Ja wspominam studia świetnie, ale jak już mówiłem poszedłem tam dla relaksu, robić mam co i gdzie. Nie jest to wydział którego dyplom w ręku da Ci pracę pewną, potrzebne będą znajomości albo szczęście. Jeśli jeszcze o coś chcesz zapytać to wal śmiało. Pozdrawiam

Edytowano przez LukaszBONQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to się głównie chcę zorientować na co iść bo po biol-chemie ma się dosyć spory wybór.

 

Bo rozumiem że po ZIL to raczej trzeba by szukać pracy w jakimś przedsiębiorstwie. Natomiast po TRIL jest się (przynajmniej teoretycznie) specjalistą od maszyn.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jak napisał LukaszBONQ. WIP = Wydział Intensywnego Picia ;) Ja jestem to TRiLu skończyłem w zeszłym roku, mi się udało znaleźć pracę w zawodzie. Jeżeli chciałbyś konstruować maszyny to tylko politechnika. TRiL i ZIP to kierunki o wszystkim i o niczym. Każdego przedmiotu po semestrze czyli takie tylko "liźnięcie" tematu. EDEN rulez ;)

Trzeba sobie odpowiedzieć co chce się w życiu robić i wtedy wybierać kierunek.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

siema Michał, z jednego rocznika widzę jesteśmy, Gdzie pracujesz można wiedzieć? Pewnie nieraz mieliśmy okazję przybalować, podejrzewam że nazywasz się Ch... Ja mieszkałem razem z pawłem co karnety na siłkę pisał

Edytowano przez LukaszBONQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory12    0

Siemano a może ktoś napisać coś o Profilu ochrona środowiska ??chodzi mi o wykładowców no i jaki jest ten profil Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam pytanie do studentów i absolwentów. Moze mi ktoś powiedziec co mam zrobić. zajade na uczelnie 1 pazdziernika i co dalej?? nikogo nie znam nie wiem co i jak. jestem zupelnie zielony. moze mi ktos cos powiedziec jak to wszysko przebiega i od czego zaczac :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivonka    0

mam pytanie do studentów i absolwentów. Moze mi ktoś powiedziec co mam zrobić. zajade na uczelnie 1 pazdziernika i co dalej?? nikogo nie znam nie wiem co i jak. jestem zupelnie zielony. moze mi ktos cos powiedziec jak to wszysko przebiega i od czego zaczac :huh:

 

 

tu uzyskasz pewnie przydatne informacje :

 

http://www.facebook....24720707566825/

 

 

http://esgiegiewu.pl...uguracja-12-13/

 

 

 

i tu duzo informacji masz : http://www.sggw.pl/r...tych-studentow/

 

powodzenia!

Edytowano przez ivonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziekuje duzo mi sie wyjasniło, :rolleyes: ale dalej nie wiem gdzie co i jak z jezykiem i wfami. Gdzie mam dostac indeks i kiedy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

nie przejmuj się.... ja mimo że jestem na 3 roku nadal jestem zielony jak jadę od czasu do czasu do warszawy na sggw :) pewnie dlatego że w ZOD studiuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lowca    0

Cześć! Ja jestem m.in. po obecnej Ochronie Środowiska SGGW. Polecam studiować międzywydziałowo, tzn. połączyć studia z Uniwerkiem i Polibudą. Tak zrobiłem i daje to o wiele lepsze rezultaty. I jeszcze jedno warto interesować się międzyuczelnianymi programami wymiany studentów. Ty jedziesz np. do Aberdeen, a ktoś z stamtąd tu. Łapiesz bezcenne kontakty. Pierwszaki, będzie dobrze :) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory12    0

Teraz z Międzywydziałowego Studium Ochrony środowiska przeniesli nas na wydział budownictwa i inzynieri środowiska ( dawny wydział inzynieri i kształtowania środowiska). Teraz nie jest juz tak łatwo , mocny przesiew jest nadal na Geologii u Falkowskiego a w tym roku przesiew robi też Chemia ogólna i analityczna ( na dzień dzisiajszy nadal ma jej nie zaliczone 50 osób na 80 osób które zosatły na kierunku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saperka91    0

Nie bardzo wiem co oznacza na TRiL a studiuje na SGGW 3 rok...

czy łatwo to zależy ja jestem na FiR na SGGW i jedne przedmioty są prostsze inne trudniejsze.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj