Zaloguj się, aby obserwować  
akmaly

Fahr M900 Problem z koszeniem niskich zbóż

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    703

Witam. Mam pytanie ponieważ od kilku lat nie mogę sobie poradzić z takim problemem jak zatrzymywanie się zboża szczególnie jęczmienia (niskiego i bez owsika) na kosie.
Parametry mojego koszenia to przeważnie:
- 2 bieg i wariator tak na połowie (raz szybciej raz wolniej)
- Heder 3,15 (2,95 cięcia) nowszy typ, nagarniacz całkowicie cofnięty do kombajnu
- Te sprężyny (druty czy palce nie wiem jak nazwać) nagarniacza też mniej wiecej na połowie ale kręciłem w różne strony i wiele nie pomaga.
- Nagarniacz na samym dole.
Jak koszę to ścina zboże i odkłada na podłogę hedera ale nie dostaje do ślimaka i tak narzuca aż uzbiera się więcej i dopiero ślimak to zabiera wszystko od razu aż maszyna zawyje i tak znowu zbiera.
Oczywiście co jakiś czas ale przyznam ze często co kilka minut.
Koszę nisko, minimalnie nad ziemią aby nie ryło tylko.
Może to wina bagnetów bo kilka mam kiepskich. Kosa poprawiana dużo nowych stalek więc to raczej nie z nią problem. Ogólnie ścina ładnie tylko to zatrzymywanie.
Może ktoś miął taki problem jak ja i sobie poradził a może to ja robię jakiś błąd. Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam podobny problem ale tylko z lewej strony. Probowalem juz slimak ustawiać ale nic nie daje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

musisz sobie motowidłami nagarnąć nic innego się nie zrobi. Motowidła są w Fahr M900 sterowane hydraulicznie w pełni z pomostu (oprócz obrotów)więc ja tu problemu nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Mam M922 i też się z tym spotkałem, podczas koszenia owies zostaje ścięty, ale ślimak go nie pobiera tylko zostaje na podłodze z powodu swojej wysokości. Co prawda próbowałem jak najniżej żeby motowidła mogły dalej podać do ślimaka, ale czasami się nie dało i po prostu zbierało się na podłodze aż w końcu zebrało się więcej i dopiero złapało. A na jakich obrotach bębna kosiłeś? Pszenicę pobierało mi super, takie coś zauważyłem tylko w niskim owsie. Mi to nie sprawiało problemów, jakoś sobie z tym radziłem i nie przejmowałem się. :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

musisz sobie motowidłami nagarnąć nic innego się nie zrobi. Motowidła są w Fahr M900 sterowane hydraulicznie w pełni z pomostu (oprócz obrotów)więc ja tu problemu nie widze

Nie prawda ze są sterowane wpełni z pomostu. To zależy od wersji i w większości przypadków tak jak u mnie jest tylko podnoszenie i opuszczanie hydrauliczne. Przesuwanie przód tył ręczne (zapadki mechaniczne i to się robi stojąc przy motowidłach) no i prędkość ich czyli obrót z pomostu za pomocą pokrętła (linki)

Chodzi mi o to że mam ten nagarniacz i tak na maksa i nie nic to nie zmienia przy niskim zbożu takim jak jęczmieni ok 20-30cm (pochylony kłos do dołu)

Wymienię te bagnety może będzie lepiej to dam znać

 

Mam M922 i też się z tym spotkałem, podczas koszenia owies zostaje ścięty, ale ślimak go nie pobiera tylko zostaje na podłodze z powodu swojej wysokości. Co prawda próbowałem jak najniżej żeby motowidła mogły dalej podać do ślimaka, ale czasami się nie dało i po prostu zbierało się na podłodze aż w końcu zebrało się więcej i dopiero złapało. A na jakich obrotach bębna kosiłeś? Pszenicę pobierało mi super, takie coś zauważyłem tylko w niskim owsie. Mi to nie sprawiało problemów, jakoś sobie z tym radziłem i nie przejmowałem się. :)

Obroty bębna 1040 obr/min jeśli ci chodzi o młocarnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

To jak zmienisz i kiedyś sprawdzisz to napisz jaki jest tego efekt, bo u mnie każde zboże dobrze cięło tylko owies zostawał, ale to chyba przez to, że był niski. A zbierało Ci się na całej szerokości hedera czy z którejś strony wyraźnie więcej?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To jak zmienisz i kiedyś sprawdzisz to napisz jaki jest tego efekt, bo u mnie każde zboże dobrze cięło tylko owies zostawał, ale to chyba przez to, że był niski. A zbierało Ci się na całej szerokości hedera czy z którejś strony wyraźnie więcej?

W sumie więcej po prawej ale czasami na całym. Kupiłem kilka nowych w trakcie żniw i założyłem od lewej tzn 3 szt. bo mi bardzo trawę łapało i nie szło kosić i powiem że pomogło trochę, tzn na tych 30 cm nie zostawało tyle. Dlatego moje podejrzenia padły na te właśnie bagnety. Zobaczę po żniwach a swoją drogą to próbował może ktoś od bizona wsadzić. Rozstaw śrub taki sam, długość podobna na pewno wejdzie kosa tylko że trzeba chyba wymienić wszystkie bo z tymi oryginalnymi nie pasują. Sprawdzę jak teściowi zakoszę parę z Bizona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

witam ja jako operator kombajnu pracowalem w tym roku pierwszy raz ale u mnie tez tak jest ze zostaje na stole a potem beben lapie az maszyne slyhac bylo tak w niskim owsie lub jesli bylo duzo ziela mam jedno pytanko do czego jest 4 dzwignia od siedzenia kierowcy kombajnu w df m 900 u mnie jej nie ma ale na allegro znalazlem taki tkury ja mial nowsze modele tez ja maja jesli ktos wie to prosze o odpowiedz z gury dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jeżeli Ci chodzi o dźwignię, która znajduje się w grupie dźwigni, którymi podnosisz heder, przyspieszasz kombajn i podnosisz motowidła to ta 4, której brakuje może być od wysuwu motowideł.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

ale nie możesz kosić szybciej jak kosa nie nadąża ścinać :P Powodem tego jest krótka słoma, w długiej tak się nie dzieje, natomiast z krótką jest tak, że położy się, ale do ślimaka nie sięga i dlatego zostaje. A motowidła mamy ręcznie ustawiane, więc nie przestawisz ich podczas jazdy.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Jeżeli Ci chodzi o dźwignię, która znajduje się w grupie dźwigni, którymi podnosisz heder, przyspieszasz kombajn i podnosisz motowidła to ta 4, której brakuje może być od wysuwu motowideł.

witam to wiem ze dzwignia od rozdzielaczy to moze byc od tego mam w planach zrobic wysuwanie motowidel za pomoca silownika bo mam drugi rozdzielacz muj stary ale nie ota dzwignie mi chodzilo o ta ktura jest za tymi od regulacji klepiska przy shodkach pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

odkopuję temat. Sprawdziłem bagnety od Bizona i pasują :) Jutro jadę po 20 szt. na cały heder i nowe nożyki na kosę które też pasują od bizona. Cena bagnetu do Bizona z stalką ok 20zł/szt a bez 15 zł. Cena bagnetu do Fahra ok 35-40 zł szt wiec się opłaca. Dam znać po żniwach jak to działa i czy coś pomoże na to zatrzymywanie zboża. Znajomy kombajnista twierdzi że to wina przyrządu tnącego bo jak twierdzi zboże po ścieciu powinno "podskakiwać" i spadać na ślimak a nie wychylać się do przodu tak jak u mnie. Po żniwach dam znać co i jak. Pozdrawiam

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Do Fahra pasuj stalki od bagnetów kosiarki konnej trzeba tylko trochę przeszlifować ząbek

Odnośnie zatrzymywania małego zboża w hederze to trzeba przyspieszyć jazdę albo zwolnić motowidło

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Teraz mogę powiedzieć że się kosi jak należy. 2 na pełnym przyśpieszaczu idzie aby trzeszczy:) Oczywiście nie koszę tak bo od razu bym siał ale idzie. Bagnety od Bizona ze stalką na 17,90 zł i nowe nożyki również od Bizona, trochę pracy ale za to jaki efekt.

kolego GoRAL 1 - masz rację, teraz mogę tak robić ale wcześniej nic nie pomagało jak kosa kiepsko ścinała. Ale uwaga słuszna:)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Teraz masz założone bagnety ze stalkami od Bizona i stalki na kosie każda w tym samym położeniu? A wcześniej jak miałeś stalki w kosie ustawione?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Tak teraz mam takie klasyczne ze stalką z Bizona. Kosa nożyki również. Położenie nożyków nie zmienia się, już wcześniej uzupełniałem kosę nożykami z bizona i może są 1mm z tyłu dłuższe ale to w niczym nie przeszkadza. Chociaż ja miałem identyczne nożyki tzn i te dłuższe jak polskie jak go kupiłem a że prosto z Niemiec przyjechał to raczej to Niemiec zakładał. Śmiało kupuj polskie. U mnie kosa się tak poprawiła że i zboże już nie staje, tak jak kolega wyżej pisał jak szybciej jadę to i wrzuca to na ślimaka. Tylko wcześniej nie mogłem szybciej bo kosa nie dawała rady a teraz idzie aby trzeszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Pytam, bo w Bizonie z tego co pamiętam stalki kosy były ułożone tak samo jedna obok drugiej, natomiast w tym kombajnie mam jedną normalnie, a drugą odwrotnie (do góry nogami) i tak na przemian jest, może to też od tego zależy.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

A może masz system szumachera? Tylko tam są chyba inne nożyki, tzn nacięte z dwóch stron. Przy tych bagnetach z fahra to miałoby to sens, ale przy tych bizonowskich ze stalka to napewno lepiej tak normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

A Ty nie masz Schumachera? Bo ja właśnie mam, ale kosa ma stalki z jednej strony nacięte, z drugiej strony płaskie, tak samo mam w zapasowej kosie, którą dostałem.

 

BTW. Kosa będzie chyba do wymiany, bo gdzieniegdzie na polu znajdują się pojedyncze dłuższe łodygi samej słomy nie ścięte.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Przekładnia jest Schumachera ( na pasek) ale bagnety i stalki jak w zwykłej. Znajomy w classie miał bagnety takie jakby z blachy które mocowane były do hedera z góry i z dołu tzn, nie tak jak zwykłe np w Bizonie tylko z dołu. Stalki miał z takimi dwoma wycięciami na środku i nacięte ząbki z góry i z dołu. Jeśli masz bagnety takie że ta szczelina na nożyk jest równa tzn na końcu i początku bagnetu taka sama a nie rozchodzi się ku górze to taki układ nożyków jak u ciebie ma sens. Jeśli natomiast masz standardowe bagnety takie że z przodu bagnetu jest mniejsza szczelina niż z tyłu to wg mnie lepiej aby nożyki były ząbkami do dołu. Ale jak dobrze Ci tnie to jest ok i nie zmieniaj:) Ja teraz mam bagnety ze stalką wymienną i kosi super. Kosiłem mały jęczmień tak ok 20 cm ( kłos pochylony do dołu ) i kosiło super, mogę przyśpieszyć nic nie pcha.

 

 

Marcin, już dowiedziałem się jak ma być z tymi stalkami. Tak jak masz czyli na przemian jedna do góry druga do dołu ząbkami to ma być przy typowych bagnetach przekładni Schumachera tj.:

http://www.sklep-gre...0b0f69e042dd662

Przy zwykłych bagnetach jak np. w Bizonie ma być normalnie czyli ząbkami do dołu.

Teraz kwestia jakie masz bagnety.

Widziałem u Ciebie na filmiku, masz typowe Schumachera wiec dlatego masz tak stalki na kosie. Ja miałem zwykłe bagnety.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Właśnie mam takie bagnety jak w linku. W te żniwa udało mi się nawet jednego połamać, całe szczęście dostałem 2 sztuki zapasowych, więc tylko wymieniłem i dalej kosiłem. Dzięki za info.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mateusz7745
      Witam po zimie próbowałem odpalić Deutz fahra agrotrona 4.90 i tutaj powstal problem ciągnik nie może odpalić, psikalem starterem zaczął zalapywac i zapalił klekoczac mocno zaraz zgasł . Dodam że rozkręcałem pompkę paliwowa ta napędzana paskiem i zmieniłem zawór zwrotny na nowy, ciągnik odpowietrzalem i nic to nie daje nie może bez plaka załapać nawet nie zadymi 
    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez kumix
      Witam
      Chciałem się zapytać czy ktoś posiada taki ciągnik na śląsku w promieniu do 200 km od Częstochowy ? 
      Chciał bym się z kimś spotkać pogadać na temat tego ciągnika.
      Pozdrawiam 
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez MarcinWoos
      Witam, problem jest taki że jak ciągnik (df agrolux)  jest zimny to odpala lecz jak się rozgrzeje to nie chce zapalić jak go zgasze. Przekrecam kluczyk, kontrolki się zapalają i dalej nic odczekam z godz aż ostygnie i pali normalnie. Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj