Zaloguj się, aby obserwować  
ZeWsi

Deutz DX 90 czy Belarus 952

Polecane posty

ZeWsi    0

Co lepsze Deutz DX90 używany z 1982 roku czy nowy Belrarus? Deutz cena 38.700 Belarus zależy gdzie zakupie.Po zakupie Deutza nie ukrywam że można by było kupić osprzęt zamiast pożyczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam belarusa i nie narzekam, nawet jak coś ci się popsuje to idziesz do byle jakiego sklepu i dostaniesz części za śmieszną cenę, natomiast do deutza nie dostaniesz wszędzie części no i będą droższe nawet o połowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

ja mam belarusa i nie narzekam, nawet jak coś ci się popsuje to idziesz do byle jakiego sklepu i dostaniesz części za śmieszną cenę, natomiast do deutza nie dostaniesz wszędzie części no i będą droższe nawet o połowę...

Zależy co ci się popsuje... Jak jakaś nietypowa część to tylko w Narwi możesz ją zamówić a coraz więcej nowych podzespołów w Belarusach. Np posypał mi się zaworek od wom i nie szło tego dokupić nigdzie tylko w Pronarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nowe belarusy mają most krzyżakowy na licencji carraro ( niedawno wymienialiśmy simering w przednim napędzie ( tu gdzie wychodzi wałek półosi i tym różni się ten most od carraro że carraro robi wałki 35mm bodajrze a ruskie 38.... mtz mają kapcie z przodu 360 a na tyle 460 także uciąg to swój ma + jego spora masa dochodząca do 5 ton bynjmniej mój 1025 tak ma ale ja go troszki obciążyłem z przodu jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
ja mam belarusa i nie narzekam, nawet jak coś ci się popsuje to idziesz do byle jakiego sklepu i dostaniesz części za śmieszną cenę, natomiast do deutza nie dostaniesz wszędzie części no i będą droższe nawet o połowę...

tia, bajki piszesz.

Najbliżej to mam 30km do sklepu gdzie mają cokolwiek do MTZ/Belarus ale do tych nowych modeli wszystko jest na zamówienie, mogę skoczyć 60 km dalej i coś niecoś dostanę tak więc nie jest tak jak piszesz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

yhy to może na jakimś zadupiu za przeproszeniem, a ja np do deutza nie mam w obrębie 50km części, a po 2 cena... u mnie w obrębie 50km to jest sklepów z częściami do mtz a ze 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0
Deutz wygląda kusząco ale stary trochę <3 Belarusa ma sąsiad przy 56 ha często się psuje :/ ma z 2001 roku jak się nie myle Edytowano przez ZeWsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mój ma obecnie 106 mtg i żadnych poważnych awari ( jedynie wymieniłem simering) od 2001 roku się dużo zmieniło do dziś, a nawet niech tam coś się psuje to części są tak tanie że śmiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

Oni też sami naprawiają tydzien a 2 c 360 zapierniczają ... Tak było na żniwach ostatnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

predziej czy później przyjdzie ci zrobić remont silnika Deutz a to nie będzie mały koszt, wiem coś o tym bo mam silnik Deutz w kombajnie i byle gówno to leci po kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tia, bajki piszesz.

Najbliżej to mam 30km do sklepu gdzie mają cokolwiek do MTZ/Belarus ale do tych nowych modeli wszystko jest na zamówienie, mogę skoczyć 60 km dalej i coś niecoś dostanę tak więc nie jest tak jak piszesz.

60 km od siedziby FARMTRACa, obok parę dealerów takich jak JD, CASE no i AGROMA SZNAJDER który ma chyba Classa.

Tak więc nie jest do dziura, do ursusa i zetorka mam wszystko w najbliższym mieście ;)

Z belarusem tak kolorowo już nie jest bo albo jest na zamówienie i trza czekać albo jest w necie.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a u mnie jest odwrotnie mtz, ursus, zetor na miejscu wszystko a resztę nie dostanę od ręki tylko na zamówienie.... zależy od miejsca zamieszkania,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

Bym brał deutza 1.niemiecki 2. silnik deutza 3.Mocny w budowie.4. Inaczej będą patrzeć a tak to belarus to taki tam a deutz to deutz

 

Kolejnym razem formułuj jakieś bardziej przekonywujące argumenty, a nie "deutz to deutz"!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Poszukaj jakiejś fajnej Agroprimy. Piękne ciągniki. Rocznik 94 można znaleźć w przystępnej cenie. Starsze ciągniki są robione z innego materiału... Jak widzę co się u sąsiadów z nowymi NH, Zetorami dzieje to mi się niedobrze robi. Jak nie sprzęgło to popa albo przód rozleciany... Chyba z ciasta są robione :/ nie mówię że wszystkie złe ale jak będę zmieniał ciągnik to się zastanowię czy starszego nie brać...

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

4 i pól koku temu mieliśmy podobny dylemat: kupic za gotówkę poczciwego Dx'a czy wziąc kredyt na nowego MTZ 820 i postawiliśmy na Deutz-Fahra Dx 4.50 jak do tej pory nie można za bardzo narzekac :)

Sąsiedzi mają nowe Belarusy (952.3 i 1025) twierdzą iż zielony staruszek jest bardziej komfortowy, zwrotny i bardziej przemyślany...

 

Na + Belarusa można zaliczyc cenę części, jednak z drugiej strona wiele elementów szybko się zużywa ponieważ są produkowane ze słabej jakości materiałów <_<

Niemówię oczywiścię że 20paroletni DF jest "och i ach" bo wiadomo że przez te lata nie stał w garażu, ale patrząc na problemy jakie sprawiaja NOWE Belarusy nieżałuje swej decyzji

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

wiesz to wszystko zależy jeszcze od tego jak się popadnie... jedni mają skłądane po pijaku ( gorzej) i inni na kacu lepiej :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

Teraz czekać aż chlodnia zapłaci 40.000 bo podobno rok czekają ludzie i nie płacą a jak nie zapłacą teraz to i figa z makiem z ciągnika nawet na zabawke nie będzie ;[ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj