traktorzystaJakub7211

Wiecie że w Lublinie Mają produkować "ursusy"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7973

nie weim ale sie domyslam do tej pory byl skladany walsnie z podzespolow z tych krajow a ursusy 3 cylintrowe to chyba nawet w pakistanie skladali z indyjskich czesci wiec napewno te nowe nie beda skaldane z niemieckich

ile bedzie kosztowal tez nie wiem ale wczesniej kosztowal tyle co "zachody" <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

panowie jest jeszcze nadzieja że Ursus wróci do gry i że będzie jesnym z najczęściej kupowanych ciągników w Polsce :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co jeszcze się podniecać zobaczymy jak pojawią się pierwsze egzemplarze i co będzie produkowane i niech nazwa URSUS chociaż zostanie a nie Pol mot Ursus ;) osobiście życzę jak najlepiej zobaczymy co z tego wyjdzie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ma być ursus a nie jakieś pol mot ursus

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Tia.

Warfama ma 140konny ciągnik, wstrzymywała się z wprowadzeniem go na rynek i pewnie wprowadzi go pod marką URSUSa.

Poza tym ma dostęp do chińskich ciągników (stary foton) oraz nowszych polmotów z Turcji o ile się nie mylę. Jeżeli prawdą jest że ma dostęp do licencji na perkinsy jak wspominają w linku powyżej to sami przyznacie że wybór silników do ciągników jest całkiem spory ;)

Pozostają skrzynie biegów i hydraulika, te z URSUSa są trochę archaiczne ale mogą się na coś przydać bo mimo prostoty są dosyć trwałe. Pytanie jak bardzo warfama może ingerować w tureckie fotony i jak tanio wyjdą im te siniki perkinsa.

 

Druga sprawa to to że warfamie Lublin sie spodoba bo blisko do lubelskiej SIPMY a ciekawe jakie ma plany względem tej firmy (warfama to nie tylko maszyny rolnicze).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Te zdjęcie z nowym designem to fotomontaż ;[ . Czyli przejęli cały dorobek techniczny Ursusa, może w końcu oni zmodernizują te "polskie MF-y"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Co do maski, to jest podobna to tych montowanych w ciągnikach TYM...

Edytowano przez paul7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

"Lubelski ursus o mocy 110 KM ma kosztować ok. 115 tys. zł." cytat z jednego z linków z waszych postów... 115 tys, chyba netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj