Daniel89

Problem z Siatką w Metal-Fach Z562

Polecane posty

Daniel89    7

Mam taki problem z owijaniem śiatką

Jak zaczyna owijać siatka to boki belli schodzą do środka i bela nie jest owijana po brzegi ,

 

Cy robię coś zlę

 

Proszę o Pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zieja224    0

I jak tam problem z siatką rozwiązął się już?? Mam taką samą jak chcesz to dam Ci numer do eksperta od tych pras :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel89    7

-- połączono --

 

Witam

Mam problem z owijaniem siatki w Prasie Metal-Fach .

Po owinięciu Belli bella wychodzi luźna i nie jest ściśnięta

co mogę zrobić aby belle były dobrze ściśnięte, i nie miały rozmiaru 150 x 120. :D

Dziękuje za pomoc z góry .

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Hmm no chyba musisz ją bardziej zbić lub zwiększyć ilość owinięć siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel89    7

zbite to one są wazyłem to po niżej 600kg nie ma belli

A owinięcia tez zwiększyłem i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Może łańcuch masz któryś luźno od napędzania walców ja tak miałem jak tylni łańcuch nie był dobrze naciągnięty .

Edytowano przez SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A ile razy owijasz siatką? Początek siatki jest zagłębiony trochę w materiale? 600kg to sianokiszonka jak sądzę? te luźne bele tylko w sianokiszonce?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel89    7

nie jak słome prasuje to się tak rozpadają prawie , jak byś nie owijał i z komory wyzucił.

tak kiszonki to nie mam ponizej 600kg.

no a siatke dawałem tak normalnie to po 3,5 4 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To aż za dużo nawet ,jeśli rolka siatki jest prawidłowo dociśnięta prętem to zostaje tylko to że początek siatki za mało jest zagłębiony w materiale według mnie , jak zacznie owijać to trzeba jeszcze chwilę jechać zanim się zatrzymasz .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

nie trzeba wcale jechać można na postoju owijać, mam tą prasę ale takie rzeczy mi się nie zdarzają no czasem tylko przy słomie nie chce siatki łapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

jak z siatką i wszystko jest ok to nie trzeba siatki w materiał zagłębiać . znajomy też miał problem i cięższy pręt dorobił na siatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Jak otworzysz osłone boczną to na tylnej klapie jest sprężyna co naciąga cały łańcuch ten najdłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Co ma piernik do wiatraka ? Myślisz, że słabo naciągnięty łańcuch od tylnych bębnów jest przyczyną słabego naciągnięcia siatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dla tych co uważają że nie trzeba zagłębiać siatki proponuje proste doświadczenie ; postaw belkę owiniętą sznurkiem i spróbuj owinąć ręcznie siatką bez przytrzymywania początku siatki


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

no ale w prasie masz trochę inaczej chyba bo siatka zachodzi za walec i to ją trzyma , ja nie wyobrażam sobie jazdy i jednoczesnego puszczania siatki ponieważ żeby ładnie była owinięta to muszą być małe obrotu wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Myśle że ma i to duże znaczenie poluzuj łańcuch to się przekonasz co się stanie sam tak miałem i mówie na swoim przykłasdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Miałem luźny łańcuch i żadnej różnicy nie widziałem...

 

@Adik92 :huh: To do jakich obrotów Ty schodzisz ? Ja zazwyczaj przy owijaniu siatką trzymam wysokie obroty tak jak przy prasowaniu - 1600/1700 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Może nie dobijałeś bel bo mi aż przeskakiwał mometami na walcu i przez to nie pobierał jej dalej albo kreciło się z przeskokami, a czy obroty tu mają jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nie dobijałeś bel ? Człowieku ciągnik 75km zdycha mi przy tej prasie i Ty twierdzisz, że ja bel nie dobijam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

hmm no a siatka nie schodzi Ci do środka przy tak wysokich obrotach?? , ja tam zdejmuję z gazu do 1000 obr i wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

a robiłeś jakieś modyfikacje przy całym aparacie ?? przy suchym materiale to się zgodzę ale przy mokrym nie ma szans żeby ładnie wyszło i ja swoją trochę przerobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj