Zaloguj się, aby obserwować  
mlody5674

Krone 125

Polecane posty

wertus    0

Mogę Ci podesłać na maila.

Edytowano przez wertus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja chce ja kupic do c-360 da rade? bedzie belowala siano i sianokiszonke na torfowych lakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja miałem zestaw Krone KR130B 05r baloty robi 120x130 i MF255 47km i powiem tyle, że traktor się mi gotował i musiałem za każdym nowym wałkiem siana odczekać bo bym zamęczył silnik a i w chłodnice tak wszystko lazło i zapychało, że szok za każdym przejazdem. Potrafił nawet zawisnąć na wałku czasami bo to traktor bez napędu niski. W sianokiszonce mogłem do oporu dobijać i nie czuł traktor tak ale w słomie tylko do 1 góra na upartego 2 i czuł bardzo mocno opór. Obroty zawsze miałem na max 1800 czasem 1900 bo trudno utrzymać. KR125 też dobra maszyna bo Krony są lekkie. Człowiek robi nią słome po bizonie i nie narzeka na wąski podbierak. Koledzy C330 nadaje się tylko do zagrabiarki a C360 jakoś tam można kr125 ciągać na upartego lecz będzie czuć opór traktor a i trzeba go wysoko w obroty gonić bo to nie 3P. Minimum to 66km a podstawa to 75-90km 4x4 na prasy rolujące łańcuchowe czy to polskie czy zagraniczne. Bo jak robić balot to w miare komfortowo i dobijać do końca by ekonomia była a traktor nie czuł tak przeciążenia w upale czy na łakach mokrych, miękkich. Pamiętajcie, że słoma daje opór 2-3razy taki jak siano bo jest sprężysta. Jak ktoś chce kupować Krone to uważajcie bo ich wada to na bokach komory brak ciągłego spawu i tam pęka na górze i dole a i lubią zasać materiał pod osłony i sodomy narobić poważnej

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek145    0

od kiedy kr 130 robi bele 130x120?

w sianokiszonce lżej niż w słomie?

robię takim samym sprzętem i mi się nic nie gotuje, chłodnica musi być u cb zapchana

a c330 można kr 125 robić do 2 w sianokiszonce ale więcej nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Panowie kupiłem krone 155 i mam kilka pytań z uwagi na to iż nikt nie odpowiedział na nie w moim temacie (155 to prawie to samo co 125):

1. Gdzie kupujecie łączniki łańcucha w komorze zwijania? Czy ten łańcuch od szczebla do szczebla podejdzie od jakiejś innej maszyny ( pytam się o to żeby w razie awarii nie czekać na łańcuch z zamówienia tylko może od razu bym dostał jakby pasował od czegoś innego).

2. Gdzie można dostać koła zębate napędzające komorę- zęby w moich są troszkę ponaciągane, może ten rok wychodzi, ale lepiej wiedzieć gdzie to można szybko dostać (szukałem na necie po numerach katalogowych, ale nic nie wyskakuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kamilek145 Krone KR130B Classic Line robi baloty 120x130 sprawdz miaro sam jak nie wierzysz. I na ile dobijasz słome i sianokoszinke i jakim biegiem śmigasz, że Ci się nie gotuje traktor w lato?. Ja 2 redukcyjna bo 3 to już brak mocy. Grzepo w Podlaskim to serwis jest Śniadowo i tam ściągno w Euro do jakiegokolwiek modelu myślę tylko trzeba mieć tabliczne znamionowo bo na niej są dane maszyny. Jeden tryb napędowy żeliwny co zwykły łańcuch ciąga kosztuje min. 500zł. i nie radze konbinować tylko brać oryginały lub zamienniki bo zwalisz maszyne wkładając od innych maszyn cześci

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

ja chce ja kupic do c-360 da rade? bedzie belowala siano i sianokiszonke na torfowych lakach

 

Spokojnie da rady, ja już kilka lat beluje takim zestawem. W mojej okolicy jest sporo takich belarek i wszyscy ciągają c360 niektórzy mają ciągniki po 80KM a belują sześdziesiątkami.

 

Wielkośc komory to 120x125, w sianie nawet są takie bele ale w słomie to potrafią spuchnąc 120x135 :)

 

Ja przeważnie jeżdżę w słomie 3-2 szosową a dobijam 1 szosową, w sianie podobnie zależy od wielkości wałka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

A w lubelskim jest jakiś serwis (sklep z częściami) do tych maszyn?

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj