zorak

Pronar czy Belarus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zorak    2

Jak szukałem ciągnika to zastanawiałem się na nowym pronarem lub nad belarusem i ni cholery nie moglem się zdecydować. Pronary składane u nas - kupe wycieków (z tego co sie dowiadywałem). Ponoć bardzo dobre są sprowadzane z za wschodniej granicy Belarusy i cenią się ok 64 tyś (81km) ale dzwoniłem do gościa co sprowadza to nie udziela na nie gwarancji :(. Może ktoś się już zetknął z Belarusami i Pronarami - co o nich sądzicie, a póki co kupiłem fortschritta 323A ale w najbliższych planach jest nowy pronar lub belarus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u nas bylo to samo :P

ojciec stwierdzil ze musimy w koncu cos kupic - stwierdzil mam 40tys i szukam cos prostego:

5letni belarus z niemiec, inne podobne

lub 10 lat zetor/ursus

 

pozniej stwierdzil ze moze nowy belarus 80km za 64 tys, jednak nie bo za slaby

wiekszy belarus ok 80tys - za duzo takiej kasy nie damy rady uzbierac a o kredycie na ciagnik matka wogole nie chciala slyszec.

 

jezdzilismy szukalismy, przekrecilismy Matule na 60tys bo akurat udalo sie wieksza partie swin sprzedac i trafilismy ladnego zetorka 100km,

 

powiem tak - pronary jak dla mnie wykonane bardziej ergonomicznie, ale sa niedorobione, znajomy ma 1025a i co chwile ma serwis na podworku bo gdzies cieknie, nie wydaje mi sie zeby belarus byl duzo lepiej zrobiony, a o gwarancje w Polsce na nie to cholernie trudno bo Pronar ma z nimi umowe i wiekszego oficjalnego dealera nie ma :(

mi koles powiedzial jak cos nawali to bedziemy sie martwic, ale te ciagniki sie nie psuja

no to sorry ale padlo na uzywanego zetora :P

 

pozdrawiam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem w akcji Belarusa 1025.3 jak orał czterema skibami z Uni Grudziądz z zabezpieczeniami resorowymi. Powiem krótko- traktor miał 4 miesiące i żadnych awarii nie miał, ani jednego przecieku z pługiem spoko sobie dawał rade a i gość wziął sobie elektryczną blokadę mostów (przód i tył). Mówił że praca tym traktorem to sama przyjemność i nie wyobrażam sobie roboty bez tego ciągnika.


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

co mozna mowic o ciagniku ktory ma 4miesiace? przeciez tam nawet silikon nie zdazy wypasc :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

tak masz racje yacenty ale co powiesz o ciągniku który ma 2 lata ale ma tylko 300mth i właściciel mówi że nic mu sie nie psuje :P Takie też sie zdażają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

To znaczy że przez te cztery miesiące zrobił 900 mth.

To chyba był czas wzmożonych prac polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

mój szwagier mam pronarka tego 100km bardziej go sobie chwiali mówi ze bajka...mam go dwa lata prawie 2500mth i jak narzazie nic nie robił przy nim


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

znajomy tez ma 1025a chyba juz bedzie 3 lata i co chwile sie leje, cieknie co chwila gdzies jakies uszczelniacze padaja,

niestety nie wiele sie poprawili od czasow mtzta :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas    0

witam!!! Mój post nie pasuje do tego tematu ale nie miałem go gdzie umieścić: poszukuje zdjęć ciągników mtz w środku tzn wykonanych w kabinie, jeśli macie to zamieście na agrofoto. Pozdro dla wszystkich forumowiczów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Do lukas... umieściłem kilka fotek PRONAR-a P5 w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

tanie ciągniki ale jak już Ktoś pisał NIEDOROBIONE

mam 3 traktorki tej marki w rodzinie i wszyscy wujkowie na nie narzekają

odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Tej marki tz jakiej?? Belarus czy Pronar??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk    0

macie link www.slazak.pl

tam są Belarus i gosc daje na nie gwarancje

pronara nie polecam o niebo lepszy jest oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Wiesz co te pierwsze pronary faktycznie nie była najlepsze :/ Ale jak teraz oglądałem tego P5 to tam już nic nie ma z MTZ wszystko z części renomowanych firm. Ale jak sie bedzie sprawował to dopiero wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

właśnie cena

pronary tak ładnie sie sprzedawały bo były najtańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Mtz 82 ma zgrzyty przy zmianie biegów ja mam z 1995 roku i uważam że nie są one takie dobre. nie jest on stary a już się sypie np. nie mogę włączyć przyspieszacza i sprzęgło przekaźnika się ślizga a to wkurzające przy prasie.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

jak wiedzieliście mam MTZ82 produkcja PRONAR NAREW jak narazie spisuje sie lux maszyna z 1999roku....zero wycieków itp porostu lux wszystko zależy jak ciągnik się trafi i to wszystko


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5
wszystko zalerzy jak ciągnik sie trafi i to wszystko

tylko jakoś strasznie dużo trafia sie felernych egzemplarzy


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Fakt trzeba dobrze trafić ale o ciągnik trzeba też zadbać :) wszyscy narzekają na pronary, ja nie wiem ile w tym prawdy że ciekną że hydraulika do d*py ale jak widzę jaki do niektórych ciężar podczepiają to nic dziwnego że hydraulika siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

zorak masz racje niektórzy przesadzają z obciążeniem i nie dbają o maszyny, ale pronary naprawdę są kiepsko wykonane

 

jeden znajomy kupił 82SA pracuje z 4-skibowym sztywnym plugiem z którym na naszych ziemiach nie ma co robić, na początku znajomy strasznie go chwalił, bo uciąg ma naprawdę znakomity, ale po roku zaczął narzekać, co chwile sie psuje no i wycieki

 

drugi przykład : facet miał mtz 82 sprawował się bardzo dobrze a że był stary sprzedał go i kupił 1025A i teraz żałuje, a ciągnik pracuje z tymi samymi maszynami co mtz82 (ponad 20KM różnicy)

 

itd...........


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil    0

ja rowniez odradzam pronara czy mtz bo sa to poprostu zlomy,mój kolega ma pronara 82 i serwis od jego z podwurka nie wyjezdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biskup    0

Witam

Posiadam Pronara 82 TSA (90 KM) co do wycieków to jest jeden i to malutki (jak się robi to się poci) serwis był raz i to do niego. Mam go 2 lata i sobie radzi (pług 4 na ciężkich ziemiach). Oceniam go na -5.

Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj