zorak

Pronar czy Belarus

Polecane posty

krolikNH    56
Koledzy pogadajcie sobie na gg lub gdzie indziej !! Tutaj jest temat do wyrażania swoich opiń !!! Według mnie dla mnie lepszy jest pronarek jest trochę bogatszy w komfort, na Belarusa też nie będe narzekał ale z Tymi ciągnikami różnie bywa!! Ja mam starego mtz i mogę powiedzieć że jest maszyna nie do zajchania :rolleyes:

 

Stary MTZ to piękna maszyna tak jak mówisz tylko dobrze używać a będzie służył i służył... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8
no ja tez czytałem -calkiem zmieniłem podejście do nowych belarusów :rolleyes:

a co Ty myslisz ze pronar sprowadza lepsze?? a może z innego źródła?? :rolleyes:

Myślę że lepsze, bo w Agromie w Wągrowcu mają Belarusy sprowadzone przez Pronar, bo znajomy ma kupił takiego Belarusa (1025), ma go 1,5 roku, i narazie pracuje bez awarii, a ma co robic na 100 ha. Tylko że one są droższe od tych z firm na allegro.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

Mam MTZa starego jak świat w tamtym roku zrobiłem mu kapitalke po 12 latach i chodzi jak nowy ale warunki pracy straszne.

A teraz ponary nowe ale jakość nadwozia gorsza. słyszałem że szyby sie odkleja kominy łamiom az strach kupić nowy

Edytowano przez marcin974

moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe ze w Tygodniku Rolniczym sprzedawcy tłumaczyli spadającą jakość MTZ kooperacją z JD i rozpoczęciem szukania oszczędności na jakości użytych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja rowniez mialem dylemat co wybrac. belarus 920 czy pronar zefir. wybralismy z tata ruska glownie dlatego ze czesci sa tanie i ogolnie dostepne a poza tym to ciagnik dobrze znany. jestem zadowolony z tej maszyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja mam Pronara z 2001 roku i mam 1300 mth i nie mialem z nim zadnych problemow, przeciekow nie ma i ciaga plug 5X40 na 1 klasie ziemi i jak dla mnie to jest ciagnik naprawde dobry i nie za duza kase, tylko ze o ciagnik trzeba dbac, dobrze dotrzec anie oderazu z dupe mu dawac!!! A pozniej co do czego to Pronar to zlom bo sie lasuje!!! Jak sie nie dba to tak bedzie i nie ma co nazekac. Mam tez zetora z 2004 roku i brame sasiadowi nim rozwalilem bo jak chcialem zachamowac to chamulcow nie bylo!! Wyparowaly i zetory to palatyle co smoki!


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

on ma 82A. 5x30 ten zwykly to idzie spoko a 40stki to na 4 skiby. nie chce mi sie wierzyc ze ten jego plug bierze 2 m!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
nowy pronar 82A kosztuje 85 tysiecy

ale ma most stożkowy, a chyba teraz 82a na krzyżakach nie da się kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
teraz wszystkie pronary maja krzyzakowe mosty

a właśnie że 82A ma spowrotem stoiżkowy :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

ferdek teraz juz nie robia pronarow 82a z mostem storzkowym bo wszystkie na krzyrzakach mosty maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
a właśnie że 82A ma spowrotem stoiżkowy :angry:

jak w agromie sie pytalem na jesieni to stozka nie bylo. ale niewykluczone ze masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jest fota mojego Pronarka z plugiem na af i jak niewierzycie to zobaczcie i filik tez jest na youtube jak oram na innym polu po buraczysku


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

ja jestem za pronarem poniewaz moj sasiad posiada pronara 82A i jeszcze nie widzialem zeby przy nim cos robil od kupna to bylo 2 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Ja bym wziął Pronara ceną duż o się nie różni od belarusa a na pewno jest ładniejszy i bardziej wygodny!

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

kolego zwracaj uwagę na literówki <_<

Edytowano przez marcin974

Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Ja bym wziął Pronara ceną duż o się nie różni od belarusa a na pewno jest ładniejszy i bardziej wygodny!

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

kolego zwracaj uwagę na literówki <_<

rozni sie 15 tys. a wygoda przeciez taka sama moze siedzenia ma pronar troche lepsze ale poza tym to gdzie taka wielka roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek540    0

ja kupiłem BELARUSA 920 i jest super


Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Różnią się tylko wyglądem, no i może troszeczkę komfortem, chociaż ja na niego nie narzekam w moim 820! Zbudowane są one z podobnego materiału, wiec teraz pozostaje tylko pytanie czy warto dopłacać te 15tyś.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

Witam szanownych kolegów, jak to mówią każda sroczka swój ogon chwali.. , wiec i ja sie pochwale, od prawie dwóch lat pracuje w moim gospodarstwie belarus 952.3 czyli silniki d-245 s2. wersja full wypas bez klimy :P, ma na dzien dzisiejszy około 800 mtg i nie sprawił przez ten czas żadnych większych problemów. Olej nie tryska z niego z każdej możliwej strony w kabinie podczas pracy normalnie można słuchać radia, "a kształty jak by toporkiem wyrobione"...i tu sie nie zgodzę na początku miałem tez takie wrażenie, ale biorąc pod uwagę to że te cieniutkie plastyczki w pronarze po paru latach przestaną sie tak świecić zaczną gdzie niegdzie pękać i co za tym idzie zaczną drżeć produkując irytujący hałas, kiedy w belarusie przyjemna miękka czarna tapicerka która z bliska wygląda lepiej niż na zdjęciach będzie cieszyć oko i ucho nie jeden sezon. Ogólnie nie żałuje że kupiliśmy ten model, wiadomo ideałów niema, ale za tą cenę i prawie dwu krotnie wyższą nie ma praktycznie ciągnika który może sie z nim równać. Jak by miał ktoś jakieś pytania to służę pomocą i zdjęciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Ja wybrabym bialorusa. Jest sporo tanszy od pronara, a w sumie to jedno i to samo, no moze bialorus nawet jest pod tym wzgledem lepszy bo jest to oryginal a nie przerobka ze zmienionymi niektorymi cześciami. Traktor ma pracowac w polu wiec nie zwracalbym az tak duzej uwagi na wyglad, w koncu to nie pokaz mody


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj