zorak

Pronar czy Belarus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PronarekP5    67

moje zdanie jest takie jak chcesz cos co wygląda dość nowocześnie to kup PRONARA a jak chcesz robola do pola to kup sobie białorusa a przecież ciągnik nowy nie powinien wyglądać jak te starsze modele np. pronara z daleka poznać że to nowe jest a z białorusów to dawno takie produkują np.82TS


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Moje zdanie jest takie, że jeżeli belarus 820.3 most carraro synchronizowana skrzynia chydraulika bosh kosztował w plastiku 80 kilka tysi już nie licząc gwarancji to pronara 82sa można było kupić za niecałe 100 tysi czyli różnica w cenie nie większa niż 15 tyś a może i jeszcze mniejsza różnica, więc brał bym pronara, no ale po nowym roku jak będzie można rejestrować tylko euro 2 to jednak różnica w cenie pomiędzy pronarem a belarusem jest już duża i to około 30 tyś (może nawet więcej nie uwzgledniając rabatów na pronary) więc wybór chyba prosty, bo za tą przestarzałą technike i archaiczną skrzynie biegów to płacić 120 tys sobie nie wyobrażam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ja wolałbym pronara. Są u mnie 3 letni pronar i 2 letni Belarus i po rozmowie z właścicielami, chyba wnioskuję, że lepszy jest pronar, choć są tam jakieś drobne wycieki :) Po chwili obcowania z obydwoma wydaję mi się że pronar jest bardziej cichy w kabinie, a Belarus miał już trochę awarii co uniemożliwiały prace aczkolwiek nie zbyt kosztowne ale zawsze to strata czasu :rolleyes: W Belarusie odrzuciło mnie to, że po roku przepalił się tłumik-wiem, że to drobnostka ale daje trochę do myślenia. Oby inne elementy były trwalsze, a może akurat temu gościowi trafił się zły model.

Nie chciałem tą wypowiedzią urazić posiadaczy belarusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja wolałbym pronara. Są u mnie 3 letni pronar i 2 letni Belarus i po rozmowie z właścicielami, chyba wnioskuję, że lepszy jest pronar, choć są tam jakieś drobne wycieki :) Po chwili obcowania z obydwoma wydaję mi się że pronar jest bardziej cichy w kabinie, a Belarus miał już trochę awarii co uniemożliwiały prace aczkolwiek nie zbyt kosztowne ale zawsze to strata czasu :rolleyes: W Belarusie odrzuciło mnie to, że po roku przepalił się tłumik-wiem, że to drobnostka ale daje trochę do myślenia. Oby inne elementy były trwalsze, a może akurat temu gościowi trafił się zły model.

Nie chciałem tą wypowiedzią urazić posiadaczy belarusa ;)

Tłumik to nie wszystko ojciec w nowej c330 zmieniał co roku tłumiki nawet częściej a w mf 255 16 lat chodził i do dzisiaj spawany chodzi w c330 20 lta wytrzymuje wiec jak to świadczyło by o mf 255>? :) , to jakie awarie byly w tym belarusie, ale za pronara II to bym nie dał tyle kasy nawet ile wołają za niego po upuście bo poza fajną kabiną to dalej stary jumz z tą samą skrzynią i całą resztą

 

ps ma ktoś na forum wogóle pronara 2 poza jednym 6cio garowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

W belarusie na pewno chodziło o coś z podnośnikiem,ten właściciel wydał chyba na to z 200 zł, ale ja nie znam się na tych sprawach i nie pamiętam dokładnie. Obrotomierz się popsuł, i coś w elektryce, i paliwo schodziło chyba z przewodów tak jak w zetorach czy coś w tym stylu, nie pamiętam bo ta rozmowa była na początku wakacji :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Moje zdanie jest takie, że jeżeli belarus 820.3 most carraro synchronizowana skrzynia chydraulika bosh kosztował w plastiku 80 kilka tysi już nie licząc gwarancji to pronara 82sa można było kupić za niecałe 100 tysi czyli różnica w cenie nie większa niż 15 tyś a może i jeszcze mniejsza różnica, więc brał bym pronara, no ale po nowym roku jak będzie można rejestrować tylko euro 2 to jednak różnica w cenie pomiędzy pronarem a belarusem jest już duża i to około 30 tyś (może nawet więcej nie uwzgledniając rabatów na pronary) więc wybór chyba prosty, bo za tą przestarzałą technike i archaiczną skrzynie biegów to płacić 120 tys sobie nie wyobrażam

 

 

wiesz ale ja zauważyłem że ciągnik bardziej hu**wy to ma most carraro


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek411    0

widze ze wiekszosc tu nie ma racji i sie kompletnie nie zna moze znacie jakies bajki ale ja mam mtz 80 rocznik czyli 27 lat i do tej pory ma ponad 10 tys mtg silnik ma niedotykany w zaden sposob poza wtryskiwaczami poprostu uwazam ze te silniki sa udane i nie do zajechania przy normalnym uzytkowaniu jak do tej pory raz byla robiona skrzynia 4 lata temu tylko temu bo wybijalo czasami wsteczny bylo robione raz sprzeglo i tyle i mtz jak sie dba to nie ma mowy o wyciekach ale jak patrze jak niektrzy robia jakikolwiek remont i np przy spolawianiu partacze bo inaczej nie mozna mowic nawet nie wytra oleju a juz daja silikon.Ludzie u was nic nie bedzie chodzic nazeacie na mtzty czy nowe belarusy a kolega ma i pronara 82tsa i belarusa 130km i pronarem w ciagu 2 lat nakrecil prawie 2 tys mtg i nic sie nie dzieje a w belarusie przez rok zrobil ponad 1 tys mtg i tez bez awarii.A i ma 18 mies gwarancji na belarusa.Powiem tak niektorym z was to najlepiej dac c 360 i jesli tam sie skrzynia nie psuje czy jest mocny silnik to jestem swiety bo ten ciagnik to ani nie ma dostatecznego momentu obrotowego ani nic.W 60-tce juz nie wspomne o wyjacych zwolnicach i wiecznych zgrzytach a to jest tak zachwalany ursus w czym ona jest taka dobra?? w tym ze ciagnie z baka jak mtz 80?? w mtzcie przy prasie mozna zejsc do 6l na mtg a przy orce z plugiem 4x30 spalanie siega zaledwie 8 litrow.wiec jak nie macie pojecia sie nie wypowiadajcie bo jak to sie mowi o mtz to sa woly do ciezkiej pracy tylko kwestia odpowiedniego dociazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Stare MTZ napewno, są nie do zajechania, ale to nie jest to co dzisiejszy pronar i belarus. 20 lat temu nie zwracało się uwagi na rzeczy, które dziś są absolutnym minimum. Nikt nie narzekał na traktory, tylko się cieszył, że wogóle go ma. Stare MTZ pomimo wycieków i problemów z podnośnikami W NIEKTóRYCH, są jak najbardziej godne polecenia, ale dzisiejsze pronary i belarusy to nie licząc fotonów itp. najniższa klasa ciągnikowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Stare MTZ napewno, są nie do zajechania, ale to nie jest to co dzisiejszy pronar i belarus. 20 lat temu nie zwracało się uwagi na rzeczy, które dziś są absolutnym minimum. Nikt nie narzekał na traktory, tylko się cieszył, że wogóle go ma. Stare MTZ pomimo wycieków i problemów z podnośnikami W NIEKTóRYCH, są jak najbardziej godne polecenia, ale dzisiejsze pronary i belarusy to nie licząc fotonów itp. najniższa klasa ciągnikowa.

Fotonów itp. czyli co co to jest to itp? Kiedyś i dzisiaj ludzie zwracali uwage na szczegóły, mtz/belarus kiedyś już odstawał technicznie a teraz to nawet nie ma o czym wspominać, na wyposarzeniu do belarusa można zamówić przystawke na pas transmisyjny do maszyny do młucenia czy śrutownika :) , nowy zetor to już troche przestarzała konstrukcja (zdanie dielerów więc się nie czepiajcie), a konstrukcja belarusa jest właściwie nie zmieniana od chyba 48r? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czemóż to mtz lub Pronar to najniższa klasa?W cenie to może na pewno ale które wartosci ma od nich lepsze Ursus bądz Zetor w przedziale mocy 80km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Pronar niech polski przemysł zarobi ;). Pronar dlatego że fajnie wygląda ma wzmocniony podnośnik jesli bierzemy pod uwagę jeszcze II generacje Pronarow to komfort większa masa a co do belerusów to tez dobre sprzęty ich dużym atutem to cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Jeśli zdecydowałbyś się na Belarusa to najlepszy jest sprowadzony przez Pronara, bo nie warto kupowac Belarusa od firm które reklamują się na Allegro, ostatnio czytałem o tym w tygodniku rolniczym.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Jeśli zdecydowałbyś się na Belarusa to najlepszy jest sprowadzony przez Pronara, bo nie warto kupowac Belarusa od firm które reklamują się na Allegro, ostatnio czytałem o tym w tygodniku rolniczym.

no ja tez czytałem -calkiem zmieniłem podejście do nowych belarusów :rolleyes:

a co Ty myslisz ze pronar sprowadza lepsze?? a może z innego źródła?? :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Tez czytałem ten artykuł z Tygodnika Rolniczego, po prostu sprzedawca wykorzystał pewne braki w umowie, i sprzedał gościowi tańszą wersje. A co do awarii, to nic poważnego tam nie było tylko kominy się przepalały, ale Pronar chyba ma takie same!


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Tez czytałem ten artykuł z Tygodnika Rolniczego, po prostu sprzedawca wykorzystał pewne braki w umowie, i sprzedał gościowi tańszą wersje. A co do awarii, to nic poważnego tam nie było tylko kominy się przepalały, ale Pronar chyba ma takie same!

jesteś w Bledzie -pisze tam wyraźnie ze mechanik zaproponował by załozyc polski tłumik (czyli od pronara) :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Możliwe, mój jak na razie sie trzyma. hehe (zobaczymy co będzie dalej)

 

Wśród użytkowników AF posiadających nowe Belarusy, też jeszcze nie słyszałem aby się skarżyli na komin! Może tamten po prostu był wadliwy jakiś!


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Możliwe, mój jak na razie sie trzyma. hehe (zobaczymy co będzie dalej)

 

Wśród użytkowników AF posiadających nowe Belarusy, też jeszcze nie słyszałem aby się skarżyli na komin! Może tamten po prostu był wadliwy jakiś!

ja sie skarzylem na komin :rolleyes:

przywieźli mi wzmacniany i luzik :rolleyes:

u mnie cos nie tak jest bo jak dam mu takie obciążenie ze pod nogą zpasu mocy nie ma to sie robi czerwony korektor i moze dla tego puszczał na zgrzewach :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

"Pronar czy Belearus". Hmmmmmmmmmmmmm po krótkim zasatnowieniu odpowiadam: ANI JEDEN ANI DRUGI> ZŁOMY NA ZŁOM A NIE NA POLE. To moje mało wazne dla niektórych zdanie. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
"Pronar czy Belearus". Hmmmmmmmmmmmmm po krótkim zasatnowieniu odpowiadam: ANI JEDEN ANI DRUGI> ZŁOMY NA ZŁOM A NIE NA POLE. To moje mało wazne dla niektórych zdanie. :rolleyes:

Chyba szanowny kolega sie trochę zagalopował :angry:

 

Jesteś nowy i nieźle zaczynasz!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a ja zauwazylem ze krolikNH chwali tylko co ma! taki spamer tylko...

 

ja bym wybral belarusa


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
a ja zauwazylem ze krolikNH chwali tylko co ma! taki spamer tylko...

 

ja bym wybral belarusa

 

Chwale dobre rzeczy czyli NH w moim przypadku. :rolleyes:

 

robertbara!! Ja się nie zagalopowałem, takie mam po prostu poglądy. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

bizon tez jest idealny nowoczesny itp? bo chyab tez sie wypowiadales o bioznach?

 

 

 

spamer z ciebie nic wiecej juz paru ludzi zaobserwowalem takich to dlugo niebyli na af


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
bizon tez jest idealny nowoczesny itp? bo chyab tez sie wypowiadales o bioznach?

 

 

 

spamer z ciebie nic wiecej juz paru ludzi zaobserwowalem takich to dlugo niebyli na af

 

Tamto o Bizonie to żart był, ale jak sie na żartach nie znasz to już trudno. :rolleyes: I nie nazywaj mnie spamerem, bo słowo sie odwraca i do właściciela wraca. :angry: A, że nie umiesz przyjąc do wiadomości, że ktoś może miec odmienne poglądy na pewne sprawy to wielka szkoda. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Koledzy pogadajcie sobie na gg lub gdzie indziej !! Tutaj jest temat do wyrażania swoich opiń !!! Według mnie dla mnie lepszy jest pronarek jest trochę bogatszy w komfort, na Belarusa też nie będe narzekał ale z Tymi ciągnikami różnie bywa!! Ja mam starego mtz i mogę powiedzieć że jest maszyna nie do zajchania :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj