Zaloguj się, aby obserwować  
SUZI

FENDT czy JOHN DEERE

Polecane posty

Adam1515    0
@Adam1515

Kolego nie spinaj sie tak, nikt Ci niczego nie wytłumaczy jak będziesz tu wyzywał ludzi od cwaniaków i debili. Przeczytałeś wszystkie posty Roberta że oceniasz jego wiedze na zero? Nie obchodzi mnie kogo znasz i ile ma lat, na forum reprezentujesz siebie a nie swoich znajomych, więc względem siebie oceniaj innych.

hmmmmmm....... inaczej tego nie mozna nazwac............................. jesli cos napisalem czego dokladnie nie wiedzialem to zaraz ktos wyskakiwal i zaczynam mnie obrazac w inny sposób (zastawnow co ty mowisz, ty chyba nie rozumiesz co ty wygadujesz)

i jak ty czlowiek moze byc spokojny.........???????????

ja moge traktowac ludzi powaznie ale niech mnie tez ktos szanuje forum jest po to żeby chyba wyrazac swoje opinie i czegos sie dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

z tą przekładnią to jak sie czepiac szczegółow to nie fendt był pierwszy bo pierwsze konstrukcje byly dawno temu i polegały na przekazaniu mocy przez dwa koła ustawione do siebie prospadle i jedna sie przesuwała zmieniając przełozenie...ale niech im bedzie w ciagnikach byli pierwsi.jakby ktos biegle znał niemiecki to by mogł to przetlumaczyc i by sie wstawiło do naszej wiki ale nikt sie tu nie chwali taką umiejetnoscią :huh:

@adam1515 wyjechałes odrazu z debilami itp a nawet ludzie zdenerwowani potrafią wyrazic w cywilizowany sposob swoje emocje


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Z fendtem, nie jest aż tak złe z roku na rok coraz więcej ciągników sprzedaje , w roku ubiegłym w germanii nawet JD wyprzedził, chyba te jego Vario aż tak bardzo od JD nie odstaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Z fendtem, nie jest aż tak złe z roku na rok coraz więcej ciągników sprzedaje , w roku ubiegłym w germanii nawet JD wyprzedził, chyba te jego Vario aż tak bardzo od JD nie odstaja

 

 

ojciec dzwonił do korbanka kilka dni temu i mu powiedziano ze fendt przyjmuje zamówienia na traktory do 10 marca bo potem już wyczerpią sie możliwości produkcyjne fabryki jeśli to prawda to fendt naprawdę w tym roku będzie miał dobra sprzedaż, ojciec zakupił rok temu fendta wiec raczej by go nie bajerowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
hmmmmmm....... inaczej tego nie mozna nazwac............................. jesli cos napisalem czego dokladnie nie wiedzialem to zaraz ktos wyskakiwal i zaczynam mnie obrazac w inny sposób (zastawnow co ty mowisz, ty chyba nie rozumiesz co ty wygadujesz)

i jak ty czlowiek moze byc spokojny.........???????????

ja moge traktowac ludzi powaznie ale niech mnie tez ktos szanuje forum jest po to żeby chyba wyrazac swoje opinie i czegos sie dowiedziec.

Nabierz troche dystansu a będzie dobrze. Kategorycznie unikaj wyzwisk. Temat Fendt vs JD jak zwykle jest burzliwy i wielu udzielają sie emocje :huh: A teraz trzymajmy sie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A teraz proszę wrócić do tematu :huh:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Nie bede sie powtarzał więc podam tylko link do mojej wypowiedzi o działaniu AP i tego skąd sie bierze spadek sprawności ~10% przez ułamek sekundy podczas zmiany przełożenia. Czyli to co zażucono orginalnej skrzyni AP w któryms tam nr profi.

Link: http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?s=&...ost&p=16593

 

No myśle że matematyki tłumaczył nie będę. Jak by tego nie liczyć to skrzynia Vario ma 33% większe straty, albo skrzynia S-matic ma 25% w stosunku do Vario mniej strat. Tak czy owak "kilkadziesiąt procent"

 

Co do tego że do firm usługowych idzie w większości Fendt to niezbyt udany argument. Wogóle to odniese sie do sprzedaży ciagników z Vario bo widze że duzo tu ludzi nie ma pojeciach o wielkosci produkcji.

 

Fendt wyprodukował od konca 96 roku do konca 07r 50 000 ciągników z skrzynią Vario (jak znajdę linka to wstawię, bo dosyć głośno o tym było) . I wychodzi że w ostatnich latach produkcja ta wynosiła 8 000 ciągników rocznie z skrzynią Vario, patrząc na wykres wzrostu sprzedaży oczywiście.

A teraz jak sie ma to do skrzyń innych producentów. Firma ZF pisze że rocznie do ciągników produkuje ~30 tyś skrzyń bezstopniowych (C-matik=S-matic,Eccom) do tego należy dodać skrzynie którą JD montuje w większych ciągnikach, czyli tak zliczona wg mnie z kilu artykułów ilości ~3000 rocznie. To jeśli chodzi o ciągniki z skrzyniami bezstopniowymi.

 

Z fendtem, nie jest aż tak złe z roku na rok coraz więcej ciągników sprzedaje , w roku ubiegłym w germanii nawet JD wyprzedził, chyba te jego Vario aż tak bardzo od JD nie odstają

 

A Jak sie ma produkcja Fendt ~15000 wszystkich ich ciągników rocznie do produkcji ponad 40 000 rocznie w samej fabryce Manhaim w Niemczech już o tej w USA nie wspomnę.

W skali światowej Fendt w porównaniu do JD to egzotyka. Do JD sie porównuje całą grupę AGCO w której jest kilka marek.

Co do rynku niemieckiego i ilości sprzedanych tam ciagników Vario to sie zgodzę że jest ich tam więcej niż ciągników JD z AP, bo to rodzimy kraj producenta i pozatym Vario kilka lat był jedyną skrzynią o której sie mówiło..

A teraz niech ktos porówna statystyki w USA. Na ile JD przypada 1 Fendt?

 

ojciec dzwonił do korbanka kilka dni temu i mu powiedziano ze fendt przyjmuje zamówienia na traktory do 10 marca bo potem już wyczerpią sie możliwości produkcyjne fabryki jeśli to prawda to fendt naprawdę w tym roku będzie miał dobra sprzedaż, ojciec zakupił rok temu fendta wiec raczej by go nie bajerowali

 

Tak sie składa że w tym roku taki problem mają wszystkie fabryki a nie tylko Fendt. W każdych grupach maszyn. Wiec to żadna wytyczna.

 

Dane które podałem są za rok 2006 i 2007. Bo ciezko sie doszukać jednolitych wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może mavowi :huh: chodziło o to kto będzie liderem w Niemczech a nie o to czy jest w AGCO.Tak na marginesie-leży przedemną tabelka z "ulubionymi" ciągnikami Niemców w 2007 r i na pierwszym miejscu całkiem nie jest JD czy Fendt a DF Agrotron 150 z wynikiem 785 szt,z kolei w pierwszej dwudziestce jest tylko 10 modeli JD i aż 5 Fendta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

he słuszna uwaga, z korbankiem mi sie pomieszała ta cała grupa AGCO :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
ale udajesz wielkiego cwaniaka moja wiedza podłóg twojej to jest zero ale tez nie udawaj takiego kozaka bo znam osobe wiecej od ciebie wykształconą i starszą i twoja wiedza podłóg jego jest zerem ty masz 23 a ja 16 wiec do ciebie nie mam startu ale nie jedz mi caly czas po krawedzi za miast to robic to bys mnie czegos nauczul lub wytumaczyl cos w tym stylu kieruje tez to do brzozaka

 

Miało być już na temat ale ponieważ nie było mnie w trakcie tej dyskusji dlatego coś jeszcze dodam :)

Ja udaje cwaniaka, a co ja takiego cwanego robie? :D I nie zakrywaj się że kogoś znasz mądrzejszego bo to nie ma nic do tematu :huh:

 

Przecież napisałem tylko że nie rozumiesz i poprawiłem Twoją wypowiedź. Jesteś nowy i poczytaj sobie forum dopiero zabieraj głos. To nie my powinniśmy Cię uczyć, tylko sam zabieraj się do roboty.

 

Jako moderator będę miał Cie na oko, jeszcze raz wyskoczysz z takimi podwórkowymi wyzwiskami to będziesz na straconej pozycji :)

 

No i mozna wrócić do tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Nie bede sie powtarzał więc podam tylko link do mojej wypowiedzi o działaniu AP i tego skąd sie bierze spadek sprawności ~10% przez ułamek sekundy podczas zmiany przełożenia. Czyli to co zażucono orginalnej skrzyni AP w któryms tam nr profi.

Link: http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?s=&...ost&p=16593

 

@mav masz może dostęp do opracowań naukowych i wykresów na temat sprawności przekładni bezstopniowej typu "AutoPowr" ?

 

Jestem zdania, że przekładnia zastosowana w JD ma podobny przebieg sprawności jak przekładnia Vario- czyli im wyższe przełożenie przekładni (wyższa prędkość) tym wyższa sprawność przekładni :) czyli 2,4 czy nawet 8 zakresów w Classie Xerionie ma na celu wymuszenie pracy przekładni przy wyższej wydajności pomp hydraulicznych.

Czyli spadek sprawności rzędu 10% nie był chwilowy i spowodowany zmianą zakresu tylko niższą sprawnością przekładni na II zakresie w tym zakresie prędkości :)

Spadek sprawności był badany na podstawie mocy uzyskiwanej na zaczepie i uchwycenie takiej chwilowej wartości przez ułamek sekundy jest mało prawdopodobne :)

 

Takie jest moje zdanie na powyższy temat :)

 

 

 

No myśle że matematyki tłumaczył nie będę. Jak by tego nie liczyć to skrzynia Vario ma 33% większe straty, albo skrzynia S-matic ma 25% w stosunku do Vario mniej strat. Tak czy owak "kilkadziesiąt procent"

 

Jeśli stoi przed nami pół szklanki wody to można napisać, że jest do połowy pusta lub do połowy pełna :) Jeśli przyjmiemy średnią sprawność Vario na poziomie 84% a S-matic na poziomie 88% to bardziej obrazowym stwierdzeniem dla większości forumowiczów będzie powiedzenie, że przekładnia S-matic ma wyższą sprawność od przekładni Vario o 4%

 

 

Fendt wyprodukował od konca 96 roku do konca 07r 50 000 ciągników z skrzynią Vario (jak znajdę linka to wstawię, bo dosyć głośno o tym było) . I wychodzi że w ostatnich latach produkcja ta wynosiła 8 000 ciągników rocznie z skrzynią Vario, patrząc na wykres wzrostu sprzedaży oczywiście.

A teraz jak sie ma to do skrzyń innych producentów. Firma ZF pisze że rocznie do ciągników produkuje ~30 tyś skrzyń bezstopniowych (C-matik=S-matic,Eccom) do tego należy dodać skrzynie którą JD montuje w większych ciągnikach, czyli tak zliczona wg mnie z kilu artykułów ilości ~3000 rocznie. To jeśli chodzi o ciągniki z skrzyniami bezstopniowymi.

 

Do 50000 Fendtów z przekładnią Vario należy jeszcze doliczyć MF serii7400 i 8400 oraz odpowiadające im Challengery, Agco oraz Fastrac 8250 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

A odnośnie tej sprawności to dużo zależy od prędkości jazdy.

Są momenty w których większą sprawność ma Vario, a są momenty kiedy jest na odwrót.

AP ma wysoki spadek sprawności na początku każdego zakresu, a poza tym zmiana zakresów pod obciążeniem obniża jej sprawność.

Vario ma też słabsza sprawność do okolo 3-4km/h

 

mav

 

Gdzie są te dowody na słabszą sprawność Vario niż AP?

Twoje domysły mi nie wystarczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Jestem zdania, że przekładnia zastosowana w JD ma podobny przebieg sprawności jak przekładnia Vario- czyli im wyższe przełożenie przekładni (wyższa prędkość) tym wyższa sprawność przekładni :) czyli 2,4 czy nawet 8 zakresów w Classie Xerionie ma na celu wymuszenie pracy przekładni przy wyższej wydajności pomp hydraulicznych. Czyli spadek sprawności rzędu 10% nie był chwilowy i spowodowany zmianą zakresu tylko niższą sprawnością przekładni na II zakresie w tym zakresie prędkości :)

 

a ja sie z tym nie zgadzam :)

 

Wystarczy przeczytać to : http://www.dazes.com/script/cz/aktual/Akt1...=20020417112105 i http://www.dazes.com/script/cz/aktual/Akt1...=20020604173634. Do tego pooglądać schemat dołączany do większości folderów reklamowych.

 

Porównać zasady działania i zobaczyć że Vario ma coś takiego jak wałek sumujący który zbiera dwie drogi razem już poza Przekładnią Planetarną(PP). I droga mechaniczna jest przekazywana przez koło słoneczne PP do wałka sumującego , hydrostatyczna z wieńca zębatego (PP) do wałka sumującego.

Podczas gdy w skrzyni ZFa droga hydrauliczna zaczyna sie poza przekładnią planetarną a kończy sie na napędzaniu (pchaniu) wieńca zębatego przekładni planetarnej. Czyli zupełnie na odwrót. Drogi te sumuje sie w przekładni planetarnej.

 

I tu jest meritum sprawy. Poprostu jest na odwrót, co skutkuje tym że Vario ma największe straty sprawności na początku przełożenia, a skrzynie Zfa na koncu przełożenia.

 

Spadek sprawności był badany na podstawie mocy uzyskiwanej na zaczepie i uchwycenie takiej chwilowej wartości przez ułamek sekundy jest mało prawdopodobne :)

 

Z tym możesz miec racje tylko wtedy jak by ciągnik jechał cały czas na granicy zmiany przełożenia (czyli pod jego koniec) pod pełnym obciążeniem. Wtedy spadek sprawnosci mugłby sie utrzymywac dłużej. Ale z doświadczenia wiem że przekładnia zmienia przełożenia na granicy co chwile. Takie coś mogło by byc realne chyba tylko w warunkach sztucznych.

 

"Při rychlosti 8 km/h je výkon motoru u převodovky Fendt přenášen ze 75% hydrostaticky a 25% mechanicky, přičemž hydrogenerátor i oba hydromotory jsou v činnosti.Na straně druhé se u převodovek Steyr a Claas používá pouze jeden hydrogenerátor pro rozdělení výkonu při této rychlosti.

 

Jeśli stoi przed nami pół szklanki wody to można napisać, że jest do połowy pusta lub do połowy pełna :) Jeśli przyjmiemy średnią sprawność Vario na poziomie 84% a S-matic na poziomie 88% to bardziej obrazowym stwierdzeniem dla większości forumowiczów będzie powiedzenie, że przekładnia S-matic ma wyższą sprawność od przekładni Vario o 4%

 

Napisałem "straty". A w tym wypadku straty wynoszą 12%i 16%. A stosunek różnicy jednych do drugich to własnie kilkadziesiąt procent :)

 

Z tego co mi wiadomo Fastrac ma przebudowana skrzynie Vario o podobnym działaniu, ale nie takim samym. Co do MFa to masz racje tam tez jest Vario... może ktoś wie ile ich tam rocznie trafia?

 

 

MF2007

 

Chętnie dałbym link do pierwotnych informacji jakie były jeszcze kilka lat temu dostępne w necie. Ale badania naukowe mają to do siebie że co roku znajduje coś, co po jakimś czasie znika. Rotacja?

W każdym razie dam ci argument za Vario żeby nie było że cały czas krytykuje :)http://www.fat.admin.ch/f/veran/praes/2001/lob3ef.pdf

Badania DLG z 2001 r czym sie w swoich folderach Fendt chwalił.

Z tego samego okresu były całkiem odmienne wyniki badan DLG które to obalały. No ale cóż nie wiem gdzie sie można ich doszukać.. wiec nie jestem wiarygodny. Wykresów widziałem kilka... co ciekawe to że za każdym razem jeden obalał drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ktoś powinien przetestować te wszystkie przekładnie żeby było wiadomo raz na zawsze która ma jaką sprawność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Tak jest, wreszcie byłoby wiadomo co i jak :)

Może mi ktoś wypisać które ciągniki mają jakie przekładnie bezstopniowe, tzn. JD ma 2 różne, tak? Jedną ZF w 6030 i 7030, natomiast od 7030 to już jest oryginał JD Auto Powr? I które mają przy mniejszych prędkościach większe straty bo jakoś się zamotałem :)

 

S-Matic Steyra ma Steyr CVT, NH TVT i Case CVX?

 

Byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
"Při rychlosti 8 km/h je výkon motoru u převodovky Fendt přenášen ze 75% hydrostaticky a 25% mechanicky, přičemž hydrogenerátor i oba hydromotory jsou v činnosti.Na straně druhé se u převodovek Steyr a Claas používá pouze jeden hydrogenerátor pro rozdělení výkonu při této rychlosti.

 

 

co to? Wersja po czesku jakby ktoś nie rozumiał? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj