Zaloguj się, aby obserwować  
SUZI

FENDT czy JOHN DEERE

Polecane posty

deutzfahr    0

Jak masz kase to niezastanawiałbym się tylko brałbym Fendta. A jeśli myślisz o czymś tańszym to ja bym wziął deutz fahra, bo to jest podobny ciągnik, tylko ma inną skrzynie biegów i fendt ma troche więcej elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1515    0

zdecydowanie JD mozna by duzo tu polenizowac kabina komfortowa dobrze wywazony ciagnik bdb uciag mocny silnik , wytrzymala maszyna elegacka a odnosnie fenda tez mozna cos o nim powiedziec to samo co o JD ale fendt jest malo komfortowy nie wygodny ten joystick nie lezy w dłoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do czego to doszło, żeby Fendt nie był komfortowy...

Cały temat chyba jest już nieaktualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety nie, ale Fendt ma większy komfort od John Deera. Więcej bajerów i mniej wyciszona kabina.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1515    0

kolego tym mniej bajerow tym lepiej nie ma co sie psuć fend ma dobra skrzynie biegow jest w fendzie sama sobie dobiera predkosc do ciezaru pracy czesto jest tak ze jede bieg za wyskoki lub za niski a on sobie reguluje w JD jakos tam jest ułożenie spiralowe kol zebatych aby ciszej chodziły i zeby byl wyduszony czas eksploatacji.

4 zakresy biegów, każdy z 4 biegami przełączanymi pod obciążeniem,4 biegi przełączane pod obciążeniem: lewostronny rewers z pozycją neutralną przednia os ma zalacznom elektro hydraulicznie za pomaca sprzegla chlodzonym olejem wielotarczowy.

Plus jest jeszcze 4 zawory na cylinder co daje wysokie sprezenie dostarczaniu paliwa co zapewnia przy roznych obciazeniach sapilizacje spalania itp ja wybieram JD zdeydowanie jest prostszy w obsłudze

ciekawe jaki system rozrzadu jest sohc czy dohc..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Przecież w John Deerze skrzynia Auto Powr też ma bezstopniowe przełożenia jak Vario w Fendzie ;)

 

A czy na pewno Fendt ma lepszą skrzynię i mniej skomplikowaną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Adam1515

 

Do wszystkiego sie można przyzwyczaić więc nie sądzę żeby Fendt był trudniejszy w obsłudze. Według mnie jest łatwiejszy w obsłudze od JD ponieważ wszystkie najważniejsze funkcje masz w joysticku i nie musisz odrywać od niego ręki.

Ja bym wybrał Fendta ponieważ jest jednak lepszy od JD. Nie chce mi sie pisać dlaczego bo już wiele razy o tym pisałem.

 

Ja bym sie tez zastanowił też nad Valtr-ą, MF-em i Claas-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A czy na pewno Fendt ma lepszą skrzynię i mniej skomplikowaną ;)

 

Vario to pierwsza bezstopniowa skrzynia na rynku. Jest wytrzymała a jej obsługa odbywa się za pomocą 1 dźwigni, przez cały dzień nie trzeba używać sprzęgła ani hamulców. Jak dla mnie nic lepszego nie wymyślono, nie wiem jak wygląda obsługa AP ale nie może być łatwiejsza, bo prościej już się nie da ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

fendt ze skrzynia vario to super maszynka !!!!!!!! tylko ta cena !!!! MASAKRA !!!! jesli masz tyle kasy to bierz !!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Vario to pierwsza bezstopniowa skrzynia na rynku. Jest wytrzymała a jej obsługa odbywa się za pomocą 1 dźwigni, przez cały dzień nie trzeba używać sprzęgła ani hamulców. Jak dla mnie nic lepszego nie wymyślono, nie wiem jak wygląda obsługa AP ale nie może być łatwiejsza, bo prościej już się nie da ;) .

 

W JD też obsługuje się jedną dźwignią.

 

W niedalekim PGR-rze mają Fendta 926 Vario, rok temu kupowali 2 nowe bysiory i zdecydowali się na JD -2 sztuki 8330. Ciekawe dlaczego nie wybrali Fendta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja to jak bym mial sporo kasy to bez zastanowienia wybral bym fendta jak dla mnie jest duzo lepszy od jd tylko ta cena ..... ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
ja to jak bym mial sporo kasy to bez zastanowienia wybral bym fendta jak dla mnie jest duzo lepszy od jd tylko ta cena ..... ;)

No dobra-widzę żeś znawca-to powiedz dlaczego Fendt jest od JD lepszy-prosiłbym o niestreszczanie się i odpowiedź taką 5-6 zdaniową co najmniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Vario to pierwsza bezstopniowa skrzynia na rynku. Jest wytrzymała a jej obsługa odbywa się za pomocą 1 dźwigni, przez cały dzień nie trzeba używać sprzęgła ani hamulców. Jak dla mnie nic lepszego nie wymyślono, nie wiem jak wygląda obsługa AP ale nie może być łatwiejsza, bo prościej już się nie da ;) .

 

i co z tego że pierwsza? Auto Powr w wykonianiu JD to tez bardzo dobra skrzynia równie prosta w obsłudze jak VARIO i nie ma sie tutaj co sprzeczać ze AP nie dorasta do pięt vario bo tak nie jest.i nie mowcie ze jestem fanatykiem JD bo nie jestem i nie uważam fendta za syf bo to tez świetna maszyna ale troche droga a nawet zbyt droga. i popre tutaj @jaro jesli sie juz mowi ze jakas marka jest naj naj to trzeba to uzasadnić...

 

Niestety nie, ale Fendt ma większy komfort od John Deera. Więcej bajerów i mniej wyciszona kabina.... ;)

 

mniej wyciszona? czyli w fendtcie jest głosniej przynajmniej tak wynika z twojej wypowiedzi :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy ja napisałem, że AP jest gorsze??? Napisałem o obsłudze i to uzasadniłem, więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Twoje uzasadnienie co do Fendta jest za to bardzo ciekawe, skoro JD w takim samym wyposażeniu kosztuje tyle co Fendt, może więc JD też jest zbyt drogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A co to jest to AP. Jakas wersja wyposazenia?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
W JD też obsługuje się jedną dźwignią.

 

W niedalekim PGR-rze mają Fendta 926 Vario, rok temu kupowali 2 nowe bysiory i zdecydowali się na JD -2 sztuki 8330. Ciekawe dlaczego nie wybrali Fendta?

A z bardzo prostego powodu jd tej mocy ma super silniczek. A te 7.4 l w 926 to moim zdaniem nie na taką moc. Nawiązując do tematu to ja bym wybrał w tym przedziale mocy jednak fendta ale tylko i wyłącznie z serii 710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

[quote name='MF2007' date='Mar 2 2008, 21:49 ' post='159533'

Ja bym wybrał Fendta ponieważ jest jednak lepszy od JD.

Ja bym sie tez zastanowił też nad Valtr-ą, MF-em i Claas-em.

 

Czyli AGCO rulez a dokładniej to korbanek rulez ;)

 

Mariusz x

 

jest łatwiejsza skrzynia od Fendta ;) żeby nie było że pisze o JD to tym razem o S-matic

 

Tak samo jak w Fendt , Case/NH ma najważniejsze rzeczy w joystiku. Mało tego nie trzeba tym joystikiem manewrować żeby jechać, że juz nie wspomnę o tym że jak sie chce zmienić zakres to nie 3ba sie zatrzymać jak to ma miejsce Fendt gdzie jest zastosowana zwykła 2 biegowa skrzynia do zmiany zakresu. W Case naciskasz gaz i jedziesz. I to jest najprostsze rozwiązanie. A nie jakieś pchanie przez cały zakres co chwila joysticka. Na dodatek o wiele bardziej sprawdzone. Fabryka w Austrii wyprodukowała za 4 lata więcej ciagników z S-matic niż Fendt Vario za całe swoje istnienie. Skrzynia ta ma znacznie lepsze osiągi. Łatwo to sprawdzić bo Vario ma straty mocy o kilkadziesiąt % większe od S-matic w przedziale prędkości 1-15km/h

 

a z kolei żeby nie było że to OT to dodam że skrzynia S-matic różni sie tylko 2 detalami od AP, które nie wpływają na jej sprawność tylko na komfort i funkcjonalność.

 

Fendt ma najstarsza spośród skrzyń bezstopniowych co powinno być powodem do wdrażania poprawek, bo widać juz ewidentnie że skrzynia Vario odstaje technicznie od konkurencji.

No ale żeby to zauwazyc 3ba sie zagłebic w temat, a nie słuchać sloganów sprzedawców korbanka. Którzy w 99% nic na ten temat nie wiedzą. Próbkę tego mam na każdych targach jak rozmawiam z sprzedawcami tych cudnych ciągników. Jak brakuje im wiedzy, to na koniec ładują sloganem we mnie że Fendt to mercedes :) żenada.

 

Największym fenomenem tego wszystkiego jest fakt, że gro rolników którzy biorą tak drogie maszyny, nie ma zielonego pojęcia o tych rozwiązaniach. Sugerując sie zdaniem sprzedawców... W końcowym efekcie kupując kota w worku.

 

@bobert

AP = Auto Powr = przekładnia bezstopniowa

 

@Lukasz4255

Fendt 926 ma 6,8l Man-a, a Fendt 927 7,1l Deutz-a jeśli szło by o ścisłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
No ale żeby to zauwazyc 3ba sie zagłebic w temat, a nie słuchać sloganów sprzedawców korbanka. Którzy w 99% nic na ten temat nie wiedzą. Próbkę tego mam na każdych targach jak rozmawiam z sprzedawcami tych cudnych ciągników. Jak brakuje im wiedzy, to na koniec ładują sloganem we mnie że Fendt to mercedes ;) żenada.

 

Największym fenomenem tego wszystkiego jest fakt, że gro rolników którzy biorą tak drogie maszyny, nie ma zielonego pojęcia o tych rozwiązaniach. Sugerując sie zdaniem sprzedawców... W końcowym efekcie kupując kota w worku.

 

mav mało jest rolników ktorzy znają sprawe od podszewki.a taki sprzedawca po co ma tłumaczyc rolnikowi dlaczego warto kupić tego fendta jak moze mu wyjechac sloganem o mercedesie i rolnikowi od razu sie kojazy z najwyzszym komfortem i renomą...

najprostrze chwyty są najlepsze ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy patrzy na markę a nie patrzy na parametry ciągnika, czyli zużycie paliwa, awaryjność, rozlożenie masy i rozłożenie uciągu na poszczególne osie. Jeżeli chodzi o Fenda jest dobry tam gdzie potrzebna jest moc a nie zależy nam na uciągu. Natomiast jeżeli chodzi o typowy "wół roboczy" to jedyny wybór to JD. Ma doskonały uciąg i praktycznie inne przy nim wymiękają!!!!!!! Ma oczywiście swoje wady - w transporcie bardzo buja jednak w polu nie ma sobie równych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki88    1

W niedalekim PGR-rze mają Fendta 926 Vario, rok temu kupowali 2 nowe bysiory i zdecydowali się na JD -2 sztuki 8330. Ciekawe dlaczego nie wybrali Fendta?

 

 

Za wyborem zdecydowały względy finansowe. Za podobne wyposażenie zapłaciliśmy o wiele mniej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Raczej nie zgodzę się z tym, Fendt i JD z tym samym wyposażeniem nie będą różnić się bardzo ceną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1515    0
W JD też obsługuje się jedną dźwignią.

 

W niedalekim PGR-rze mają Fendta 926 Vario, rok temu kupowali 2 nowe bysiory i zdecydowali się na JD -2 sztuki 8330. Ciekawe dlaczego nie wybrali Fendta?

no ba ze JD niechce mi sie juz pisac dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Adam 1515

Fendt jest skomplikowany i czy to wada? JD może jest dużo prostszy? Tak samo ma elektronikę, która pozwala lepiej wykorzystać osiągi silnika itp i od tego się nie ucieknie, każdy zachodni ciągnik ma już takie bajery.

Co jest takiego skomplikowanego w sterowaniu joystickiem? Chcesz jechać szybciej popychasz do przodu, wolniej to do tyłu, tak samo zmieniasz kierunki jazdy i nie widzę tu żadnych " bezsensownych" rozwiązań.

@zbyszekgolda

Twierdzisz, że np taki Fendt 712 wymięka przy JD podobnej mocy np 6620? Wg Dlg Fendt pali o 10 % mniej przy pomiarze w 6 punktach, uciągiem też nie odbiega JD, można go dociążyć do 8-9 ton i który wtedy wymięknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj