Darek42

Renault 616RZ szrpanie do przodu

Polecane posty

Darek42    0

Heh panowie trzeba odkopać temat i zacząć go drążyć od początku....

Wiosna się zbliża a problem nie rozwiązany. W korbanku stawiali na elektornikę ale o już wykluczyliśmy ze znajomym mechanikiem. otóż podłączył swojego lapka z jakimś modułem do cewki i płynnie zwiększał napięcie i natężenie na cewkę do tyłu (na mocno rozgrzanym) i wszystko ok. natomiast do przodu i występowało szarpanie.... Sprawdzał jak się zachowuje moduł w reni i wyszło że wszystko ok. Także nasza diagnoza problem mechaniczny. Ja stawiam że jakiś pierścień uszczelniający lub uszczelniacz się wysrał i jak olej się rozgrzeje to występuje brak płynności w zaciskaniu któregoś sprzęgła co przekłada się na szarpanie...

Tylko teraz pytanie:

Jaki mam model skrzyni - 4 biegi+1 półbieg

jaki to w ogóle jest ciągnik? ;) jak na masce jest ares 616rz a silnik to jd 105 hp - czy to w ogóle ares ;).....

Jak to ugryźć - gdzie i co rozebrać żeby sprawdzić moje podejrzenia? i tak muszę go rozbierać ale pytam żeby niepotrzebnie nie rozbierać zbyt wiele na czynniki pierwsze...

Sory ze tak drążę ale koszta servisu są niebagatelne a po uzyskaniu kilku informacji sam jestem w stanie naprawić takie cu.

360,330. Mtz 82 ts- , zetor 7245 i 1224 nie mają przede mną żadnych tajemnic. Posiadam takie traktorki i sam przeprowadzałem kapitalne remonty


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Wrzuć zdjęcie traktora.

Jak już zauważyłeś dokładnych info na forum nikt ci nie udzieli bo się boi że nie zarobi na tobie.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek42    0

stary żebyś wiedział ;)

Do każdego do kogo nie zadzwonię to że jak by sam z ekipą przyjechał to by zrobił, a tak to nie wiadomo bo myślą że tu na forum same lelcuny, kapuchy w ch*j mają i co to by tylko na servisie polegali. Człowiek chciał by parę wskazówek dostać - to a zapomnij ;)

jutro wezmę cyfrowe i postaram się w miarę dokładnie sfotografować...


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

jak miałem MF , to na forum mf jest użytkownik rafik256" spoko gość wytłumaczył mi nieraz przez tel co w ciągniku sprawdzić i jak naprawić jesli miałem awarie, do tego stopnia że rozebrałem skrzynie i wymieniłem hamulce synchro po rozmowie telefonicznej, a tu niestety kogoś takiego brak na forum renault, swoją drogą potrzebowałbym schemat instalacji elektrycznej, modelu 120.54 ze sprzegłem elektrohydro półbiegami i rewersem i klimą..może macie koledzy coś takiego ??


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Nie wierz w te ekipy co niby przyjadą do ciebie i ruchem ręki naprawią. Trzeba do tego sporej wiedzy i praktyki.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek42    0

heh o to właśnie chodzi. Stawiali na cewki, wymienili, 1200 jak psu w du** i problem dalej jest ;]

strach pomyśleć jak podeszli by do mechanicznej strony..... Gdzie tam głupi uszczelniacz czy jakieś inne badziewko to z wymianą servisową ok 1000.... i weź człowieku na sobie nie polegaj B)


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

co do silnika to masz tam johna, szly od 95r. od modeli ceres

wiele o elektronice nie powiem, ale moze problem tkwi gdzies w skrzyni posredniej,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Heh panowie trzeba odkopać temat i zacząć go drążyć od początku....

Wiosna się zbliża a problem nie rozwiązany. W korbanku stawiali na elektornikę ale o już wykluczyliśmy ze znajomym mechanikiem. otóż podłączył swojego lapka z jakimś modułem do cewki i płynnie zwiększał napięcie i natężenie na cewkę do tyłu (na mocno rozgrzanym) i wszystko ok. natomiast do przodu i występowało szarpanie.... Sprawdzał jak się zachowuje moduł w reni i wyszło że wszystko ok. Także nasza diagnoza problem mechaniczny. Ja stawiam że jakiś pierścień uszczelniający lub uszczelniacz się wysrał i jak olej się rozgrzeje to występuje brak płynności w zaciskaniu któregoś sprzęgła co przekłada się na szarpanie...

Tylko teraz pytanie:

Jaki mam model skrzyni - 4 biegi+1 półbieg

jaki to w ogóle jest ciągnik? ;) jak na masce jest ares 616rz a silnik to jd 105 hp - czy to w ogóle ares ;).....

Jak to ugryźć - gdzie i co rozebrać żeby sprawdzić moje podejrzenia? i tak muszę go rozbierać ale pytam żeby niepotrzebnie nie rozbierać zbyt wiele na czynniki pierwsze...

Sory ze tak drążę ale koszta servisu są niebagatelne a po uzyskaniu kilku informacji sam jestem w stanie naprawić takie cu.

360,330. Mtz 82 ts- , zetor 7245 i 1224 nie mają przede mną żadnych tajemnic. Posiadam takie traktorki i sam przeprowadzałem kapitalne remonty

Skrzynia biegów jest taka sama jak w MF seri 6000 twój ma prawdopodobnie od MF 6260. Ja mam Aresa 550rz 2001rok i jak naprawiałem synchro. to pasował katalog od MF6255. Katalogi są na http://tractoor.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek42    0

Elo ;)
Trochę to zajęło bo urwanie głowy ostatnio...
przygotowania do wiosny pełną parą.
Zrobiłem pare fotek.
Czy ktoś po nich da radę powiedzieć czy to skrzynia tak jak mówi Ptaszyna

Skrzynia biegów jest taka sama jak w MF seri 6000 twój ma prawdopodobnie od MF 6260. Ja mam Aresa 550rz 2001rok i jak naprawiałem synchro. to pasował katalog od MF6255. 

i jak uczucia do tej skrzyni? ;)


mam jeszcze 1 pyt. jak ktoś się orientuje w JD 4350 to czy może mi powiedzieć od czego są zaznaczone kontrolki na zdjęciu 20120307141 i czym jest mechanizm w agregacie Amazone na fotce 20120307137 20120307138 i 20120307139 ?
Sory że tak du*e zawracam ale to świerzy zakup w dobrej cenie i chcę się trochę o tym dowiedzieć.
Z góry THX ;)

to link do playera a niżej każde oddzielnie.

Edytowano przez yacenty

Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Skrzynia napewno jak w MF seria 62xx na ósmym zdjęciu widać znaczek firmy GIMA (prawa pół oś od tyłu)-dostawca przekładni do MF.Demontarz skrzyni nie jest bardzo skomplikowany,jest kilka typów, ja mam cztery ,,półbiegi".Należy rozpołowić między silnikiem a skrzynią.Potem od czoła skrzyni po kolei odkręca się najpierw pokrywę,potem sprzęgło (jest w środku w oleju) następnie rewers, dalej półbiegi,ale tak daleko nie będziesz musiał.Wszystko jest w zwartych podzespołach i wychodzi łatwo, praktycznie bez użycia młotka.Trzeba uważać czy wszystkie rurki napewno są rozłączone.Ja żadnego podzespołu nie rozbierałem na czynniki pierwsze bo były o.k., a przekładnia mechaniczna jest na końcu.Po naprawie synchro poskładałem i wszystko gra.Przy naprawie korzystałem z katalogu o którym już pisałem i pasowało. Moje odczucia co do skrzyni są bardzo dobre,mam 32/32, biegi pod obciążeniem chodzą płynnie,rewers terz bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek42    0

Ok jutro od rana Renia idzie na warsztat ;)


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Zrób foty z demontarzu,mogą się przydać.Ja swoje skasowałem a szkoda.W razie problemów pisz może coś podpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy86    0

I jak tam po remoncie? Dołączę eis do tematu- posiadam Renaulta Aresa 630 RZ z 2000r z rewersem elektrohydraulicznym 4 biegi/4 półbiegi na każdym i mam podobny problem z ruszaniem do przodu szarpie jak cholera a do tyłu śmiga elegancko. Nawet ze sprzęgła nie ruszy bez szarpnięcia. Jeżeli ktoś już usuną taką awarie to chciałbym się dowiedzieć co nawaliło, jak ja usunąć, jaki to koszt i czy naprawie to sam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

być może do wymiany tarczki w koszu sprzęgłowym, darek42 twoj ciagnik to z pewnoscia renault ares 616 ale kabina j blotniki pochodza od czegos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Tak jak kolega wyżej napisał najprawdopodobniej jest to wina tarczek ale samemu radzę się za to nie łapać bo z tego co mówił mi fachowiec z serwisu to nie taka prosta sprawa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roza    0

Witam,

Panowie posiadam podobny problem w renówce 120.54 Zaczeło się od szarpania sprzęgła w trakcie orki doszło do tego, że zapaliła się czerwona kontrolka na wyświetlaczu z wykrzyknikiem i nie załańcza 1 i 3 półbiegu i automatycznie wraca na 2 półbieg. Proszę o podpowiedż Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

witam odkopuje tema, ciekawi mnie czy tajemnica szarpiącego rewersu została rozwiązana. posiadam aresa 610 rz i przy ruszaniu do przodu trochę szarpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie claas ares 657 atz to samo szarpie ale tylko do przodu i na zimnym oleju znacznie mocniej na gorącym jest znacznie lepiej.rewers jest ustawiony na minimum.mam pytanie która cewka odpowiada za ruszanie do przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj