Zaloguj się, aby obserwować  
tom1234

DRONNINGBORG D3000 czy D4000

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tom1234    0

Szukam kombajn z hedrem ok 3m z lat 80 do 30 tyś zł i trafiłem na te modele. D3000 jest w dobrym stanie a D4000 nie jest aż tak w dobrym stanie bo nie był wypucowany przez handlarza. Pierwszy raz trafiłem na tą markę i może ktoś opisać jak jest w nich z trwałością i jak się nim pracuje. Jak znacie jakiś inne dobre marki to możecie zaproponować. Jak jest z trwałością napędu na hydrostacie w Dronningborg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

nie radzę zakupu takiej nieznanej marki.proponuję clasa, jakiegoś Mercatora lub dominatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dronningborg-marka jak się patrzy :) -teraz to od 90 lat są MF.

zauważ że te co podałeś mają szeroką gardziel=duży przerób-przy niewielkiej mocy silnika.

fani bizonka mnie zjedzą-taka 400 przegoni bizona aż miło-a 300 na silniku 3 cylindrowym prawie dorównuje bizonowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

nie jestem użytkownikime tego kombajnu ale tez sie rozgladam za 4000s ale z hederem coś ok 4 m bo belować po 3 metrowym hederze to ja dziekuje. Ogólnie to bardzo wygodne kombajny szczególnie ten hydrostat ale z częściami to jest problem.

 

nie jestem użytkownikime tego kombajnu ale tez sie rozgladam za 4000s ale z hederem coś ok 4 m bo belować po 3 metrowym hederze to ja dziekuje. Ogólnie to bardzo wygodne kombajny szczególnie ten hydrostat ale z częściami to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1234    0

class to dziadostwo bo miałem z nim tylko same problemy ze wszystkim

zetor1111 a co kupiłeś??

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1234    0

części tak prawie samo dostępne jak do innych.

co masz na myśli ,, tak jak do innych''??

Może niech ktoś inny się wypowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

silnik i stan blach?-to jakbyś furę kupował-chociaż tak wzrokowo zwróć uwagę na podajniki w jakim są stanie.

młocarnia,zużycie cepów i ich prostolinijność.

według mnie najbardziej zwróć uwagę na układy hydrauliczne-fachowcy powiadają że stan kombajnu najlepiej rozpoznać po stanie hydrauliki+wariator jazdy i pas.i ogólnie stan,czy połatany,pospawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1234    0

Co to jest i do czego służy w d4000 maszyna po prawej stronie, w d1250 to widziałem nawet drewniany podest przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

bukownik,wialnia-służy dodatkowego oczyszczania ziarna,właściwie do zbioru drobnych nasion:koniczyny,itp.

nie chcesz nie musisz tego używać,tylko się przez to przesypuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

bukownik,wialnia-służy dodatkowego oczyszczania ziarna,właściwie do zbioru drobnych nasion:koniczyny,itp.

nie chcesz nie musisz tego używać,tylko się przez to przesypuje.

 

oj z tym się nie zgodzę , słuzy tylko i wyłącznie do oczyszczania ziarna . jeżeli miałbys kosić rzepak albo gorczycę to trzeba zakupic wkład do młynka bez dziur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

właśnie w 1250 jest to do zbioru drobnych nasion:koniczyny-tego typu nasion,i wydajność jest niewielka i zbiera się to do worków(w końcu po to jest podest)w 4 frakcjach.mam od niego instrukcję i tam właśnie są nastawy na temat takich nasion-o zbożu niewiele piszą.

bukownik ładnie jęczmień z wąsów obdziera-jest nastawa że w ogóle do bębna nie będzie się sypać,ale wiatrak coś odwieje.

u mnie mogę zdjąć pas i w ogóle tego nie używać.

w każdym bądź razie ta przystawka nikomu nie powinna przeszkadzać,a w niektórych przypadkach może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

u mnie w d4000 ziarno musi przelecieć przez młynek, nie ma innej opcji. ale najważniejszą zaleta młynka jest to że do siewu nie trzeba ponownie młynkować zboża;D

 

tom1234 jeżeli mieszkasz w woj lubelskim to z częściami nie będziesz mieć problemów. a poza tym w dronningborgach jest o połowę mniej mechanizmów niż w bizonie więc oznacza to mniejszą awaryjność. po 3 sezonach koszenia mogę śmiało stwierdzić że materiały które zostały użyte do produkcji kombajny były znakomitej jakości. w tym roku nie było żadnego postoju podczas żniw. rok temu urwała mi sie linka od gazu ale na szczęście przy samej pompie więc skręciłem linkę śrubkami i obyło się bez kosztów, natomiast 2 lata temu z mojej winy urwał się łącznik targańca i kupiłem łącznik od bizona z050 http://archiwumallegro.pl/lacznik_targanca_504002039_stary_typ_do_bizon-673616520.html , ja dałem za niego 50zł. no i podczas każdych żniw gubi się 2,3 palce od ślimaka od hederu, jeden palec kosztuje 10- 20zł.

ze swojego jestem bardzo zadowolony i napewno nie zamieniłbym go na żaden inny kombajn,

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

fakt-materiał jest super-jak go kupiłem(16 lat temu)to spawałem listwę podajnika pochyłego-spaw cudo-co świadczy również o jakości stali-byle czego nawet najlepszy spawacz nie pospawa dobrze.

jeśli bym miał zmieniać-to też na dronningborga,jeszcze może na MF z duńskiej fabryki,albo CASE DANIA :lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

ten po prawej stronie przy wialni od dołu

 

byłem z ciekawości przy kombajnie i żadnego otworu przy wialni nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1234    0

Mój błąd ale decyzja zapadła i na 100% będę mieć DRONNINGBORG D4000. A mam ostatnie pytanie bo po prawej stronie przy samej kabinie jest miejsce na coś ale ja tego nie mam.Na co to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

tam nic ma nie być , ta ramka miała za zadanie wzmocnić konstrukcje. ramka w środku jest pusta żebyś widział koło.

jak masz jakieś zdjęcia albo link to wstaw tu.

jak bedziesz kupować sprawdź czy nie ma jakichś zacieków na pompie( bo to jest najważniejsza i w zasadzie najkosztowniejsza część tego kombajnu). posprawdzaj wszystkie koła pasowe czy nie mają powybijanych łożysk, stan pasków, stan opon( dodam że opony pasują od zetora 5320 / 7211 ), czy strasznie zużyte są podajniki. wejdź również na wytrząsacze i sprawdź stan tych gum po bokach. zajrzyj równiez do cepów no i sprawdź silnik czy nie dymi i czy nie ma na nim strasznych zacieków. jeżeli chcesz sprawdzić rocznik znajdź tabliczkę znamionową chłodnicy albo zobacz numery wybite na felgach.

czy ten kombajn ma sieczkarnię? bo jak nie to raczej ciężko będzie ci takową dokupić, a jak już ją znajdziesz to będzie to wysoka cena

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trigo    0

posiadam Dronningborga od 17 lat,

z jego pracy jestem zadowolony, konstrukcja dosyć prosta,

silnik dobry, 5 lat temu koniecznie trzeba było robić wał bo frezy się wyrobiły do zera i nie mógł jeździć (awaria z mojej winy:()

również wtedy były wymieniane dwa specyficzne i trudno dostępne paski (w sklepie dostępne na zamówienie - max 3dni)

od tamtego czasu brak poważnych awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj